XV Podstawowych Skrótów w Windows 10

1. Ctrl + A: Ctrl + A, podświetla lub zaznacza wszystko, co masz w środowisku, w którym pracujesz. Jeśli myślisz sobie: "Wow, zawartość tego dokumentu jest obszerna i nie ma czasu, aby ją wybrać, a poza tym wywrze presję na moim komputerze?" Używanie myszy do tego jest przestarzałą metodą obsługi zadania, takiego jak wybieranie wszystkich, Ctrl + A zajmie się tym w zaledwie kilka sekund.

2. Ctrl + C: Ctrl + C kopiuje dowolny podświetlony lub wybrany element w środowisku pracy. Oszczędza czas i stres, który zostałby użyty do kliknięcia prawym przyciskiem myszy i ponownego kliknięcia tylko w celu skopiowania. Użyj Ctrl + C.

3. Ctrl + N: Ctrl + N otwiera nowe okno lub plik. Zamiast klikać Plik, Nowy, pusty / szablon i kolejne kliknięcie, po prostu naciśnij Ctrl + N, a nowe okno lub plik pojawi się natychmiast.

4. Ctrl + O: Ctrl + O otwiera istniejący plik. Użyj Ctrl + O, gdy chcesz zlokalizować / otworzyć plik lub program.

5. Ctrl + P: Ctrl + P drukuje aktywny dokument. Zawsze używaj tego do zlokalizowania okna dialogowego drukarki i drukowania.

6. Ctrl + S: Ctrl + S zapisuje nowy dokument lub plik i zmiany wykonane przez użytkownika. Dotykasz teraz myszy? Proszę przestań! Nie używaj myszy. Po prostu naciśnij Ctrl + S, a wszystko zostanie zapisane.

7. Ctrl + V: Ctrl + V wkleja skopiowane elementy do aktywnego obszaru używanego programu. Użycie ctrl + V w takim przypadku Oszczędza czas i stres związany z kliknięciem prawym przyciskiem myszy i ponownym kliknięciem tylko po to, aby wkleić.

8. Ctrl + W: Ctrl + W służy do zamykania strony, na której pracujesz, gdy chcesz opuścić środowisko pracy. "Jest sposób, w jaki Peace robi to bez użycia myszy. O mój Boże, dlaczego się tego nie nauczyłem? " Nie martw się, mam odpowiedź: Peace naciska Ctrl + W, aby zamknąć aktywne okna.

9. Ctrl + X: Ctrl + X tnie elementy (sprawiając, że elementy znikają z ich pierwotnego miejsca). Różnica między wycinaniem a usuwaniem elementów polega na tym, że w wycinaniu wycinane elementy nie giną na stałe, ale przygotowuje się do wklejenia w innym miejscu wybranym przez użytkownika. Użyj Ctrl + X, gdy myślisz "To nie powinno być tutaj i nie mogę znieść stresu związanego z przepisywaniem lub przeprojektowywaniem tego we właściwym miejscu".

10. Ctrl + Y: Ctrl + Y ponawia cofniętą czynność. Ctrl + Z przywróciło to, czego nie potrzebujesz? Naciśnij Ctrl + Y, aby ponownie go usunąć.

11. Ctrl + Z: Ctrl + Z cofa akcje. Nie możesz znaleźć tego, co wpisałeś teraz lub wstawionego obrazu, nagle zniknął lub omyłkowo go usunąłeś? Naciśnij Ctrl + Z, aby go przywrócić.

12. Alt + F4: Alt + F4 zamyka aktywne okna lub elementy. Nie musisz poruszać myszą, aby zamknąć aktywne okno, po prostu naciśnij Alt + F4, jeśli skończysz lub nie chcesz, aby ktoś, kto przychodził, zobaczył, co robisz.

13. Ctrl + F6: Control plus F6 Nawigacja między otwartymi oknami, umożliwiając użytkownikowi zobaczenie, co dzieje się w aktywnych oknach. Pracujesz w programie Microsoft Word i chcesz się dowiedzieć, czy inne aktywne okno, w którym Twoja przeglądarka ładuje stronę, nadal się rozwija? Użyj Ctrl + F6.

14. F1: Wyświetla okno pomocy. Czy Twój komputer działa nieprawidłowo? Użyj F1, aby znaleźć pomoc, gdy nie wiesz, co dalej zrobić.

15. F12: Umożliwia użytkownikowi wprowadzanie zmian w już zapisanym dokumencie. F12 to skrót do użycia, gdy chcesz zmienić format, w którym zapisałeś istniejący dokument, wpisać hasło, zmienić jego nazwę, zmienić lokalizację pliku lub miejsce docelowe lub wprowadzić inną zmianę
iOS 15iOS 15 przenosi iPhone′a na nowy poziom dzięki solidnym aktualizacjom wielu kluczowych aplikacji. Na przykład Safari przechodzi gruntowną metamorfozę. FaceTime oferuje kilka ulepszeń, w tym izolację głosu, która ignoruje dźwięki otoczenia na rzecz skupienia się na mówcy. Nowy widok siatki do czatów głosowych utrzymuje wszystkich w zasięgu wzroku, zamiast zmniejszać tych, którzy nie odzywali się przez jakiś czas; a jeśli Twój iPhone jest wystarczająco nowy, możesz wybrać tryb portretowy, aby rozmyć tło wokół siebie podczas rozmowy. Wprowadzono również ulepszenia w iCIoud, Wiadomościach, Spotlight, Pogodzie i innych. W systemie iOS 15 nowe funkcje są bardzo ograniczone - znacznie więcej uwagi poświęcono dopracowaniu i ulepszeniu istniejących aplikacji i możliwości. Nie oznacza to, że nie ma nic nowego. Całkowicie nowy Focus łączy w sobie całą serię funkcji zaprojektowanych, aby pomóc Ci skoncentrować się na tym, co jest dla Ciebie teraz ważne. Możesz wprowadzić niestandardowe ustawienia Focus do pracy, czasu wolnego i nie tylko. Zwróć także uwagę na Live Text, który umożliwia kopiowanie słów z obrazów, takich jak zdjęcia, i wklejanie ich do dokumentów, takich jak notatki, wiadomości e-mail i inne. To wszystko w iOS 15!

Czy możesz uruchomić iOS 15?

Starszych iPhone′ów nie można zaktualizować do nowego systemu operacyjnego, więc jeśli chcesz zaktualizować iPhone'a do iOS 15, musi to być jeden z następujących modeli. Jeśli nie masz pewności, którego iPhone'a posiadasz, przejdź do : https://apple.co/35BofOC.

Pierwsze kroki z Twoim iPhonem.

Dla tych, którzy są nowicjuszami w iPhone, ta sekcja zawiera podstawowe funkcje i cechy. Z naszą pomocą możesz skonfigurować swojego iPhone′ po raz pierwszy, w tym Face ID, Touch ID i Apple ID. Pokażemy Ci, jak korzystać z ekranu głównego, w tym widżetów ekranu głównego i biblioteki aplikacji. Opanuj ekran dotykowy i Centrum sterowania, wykonuj i odbieraj połączenia telefoniczne oraz uzyskaj więcej z klawiatury iPhone′a.

Przyciski i porty na Twoim iPhonie

Co jest na Twoim iPhonie? Tutaj pokazujemy fizyczny układ asortymentu iPhone′ów aktualnie w sprzedaży. Niezależnie od tego, czy masz zupełnie nowego iPhone′a, czy starszego iPhone′a z przyciskiem Home, ten przewodnik pokazuje, gdzie jest.

Modele iPhone′ów pełnoekranowych1. Ta część iPhone′a zawiera wiele najnowszych technologii Apple. W iPhonach z wyższej półki obecna jest kamera na podczerwień, reflektor przeciwpowodziowy, czujnik zbliżeniowy, czujnik światła otoczenia i projektor Dot; obok głośnika, mikrofonu i przedniej kamery. Ten ostatni jest wykorzystywany przez funkcję Face ID.
2. To jest przełącznik Dzwonek/Cisza. Kliknij go, aby włączyć lub wyłączyć tryb cichy.
3. To są przyciski głośności. Górny zwiększa głośność, a dolny obniża. W aplikacji Aparat Apple i w wielu aplikacjach fotograficznych innych firm można również użyć przycisków głośności, aby zrobić zdjęcie, zamiast przycisku migawki na ekranie.
4. To jest boczny przycisk. W niektórych iPhone′ach ten przycisk znajduje się na górze, a nie na boku. To wielofunkcyjny przycisk, który może przywoływać Siri, uruchamiać Face ID, uzyskiwać dostęp do Apple Pay i nie tylko.
5. To jest taca SIM. Wciśnij narzędzie do wysuwania tacy SIM lub wyprostowany spinacz biurowy do małego otworu na dole, aby wysunąć tacę i włożyć, wyjąć lub wymienić kartę SIM otrzymaną od operatora telefonii komórkowej
6. Ekran jest wyświetlaczem o wysokiej rozdzielczości o wymiarach od 5,4 do 6,5 cala w zależności od modelu iPhone'a. Wszystkie oferują True Tone i szeroki kolorowy wyświetlacz, z szeroką gamą dostępnych kolorów. Kąty widzenia też są świetne, więc nawet jeśli patrzysz na nie z dala od środka, kolory się nie zmieniają.
7. U podstawy najnowszej serii iPhone'ów znajdziesz złącze Lightning Connector/audio EarPods, wbudowany mikrofon i wbudowane głośniki stereo. Starsze iPhony również mogą mieć port słuchawek 3,5 mm.

Tylne kamery.

Pojedyncze, podwójne lub potrójne kamery znajdują się z tyłu urządzeń. Modele z dwoma i trzema aparatami oferują funkcje szerokokątne i teleobiektywy, przy czym ultraszerokokątny jest dostępny w iPhone′ach z trzema obiektywami; podczas gdy wszystkie mają stabilizację optyczną dla lepszych zdjęć.

Złącze Lightning

Obecne iPhone'y używają złącza Lightning do ładowania, synchronizowania i (w najnowszych iPhone'ach) do podłączania przewodowych słuchawek dousznych za pomocą przejściówki.

Rozmiary plus/maksymalne

Niektóre modele iPhone′a są dostępne w dwóch rozmiarach: dużej wersji, znanej jako Plus lub Max, oraz zwykłej wersji bez tego przyrostka. Większe iPhony, znane jako "phablety", są w połowie drogi między telefonem a tabletem.

Modele iPhone′ów z przyciskiem Home1. Tylna kamera, lampa błyskowa i mikrofon. Specyfikacja aparatu, w tym liczba obiektywów, zależy od modelu.
2. Przedni aparat do selfie i FaceTime.
3. Naciśnij i przytrzymaj ten przycisk, aby włączyć lub wyłączyć iPhone&prme;a lub naciśnij go, aby zablokować ekran
4. Przełącznik Dzwonek/Cisza. Kliknij, aby aktywować i wyłączyć tryb cichy
5. Te przyciski kontrolują głośność i umożliwiają robienie zdjęć w aplikacjach aparatu
6. Ekran starszych iPhonów nie sięga górnej ani dolnej części telefonu
7. Przycisk Strona główna. Naciśnij go, aby wrócić do ekranu głównego, i umieść na nim palec, aby korzystać z czytnika linii papilarnych Touch ID.
8. Port Lightning do łączności i ładowania


Nowe procesory

Wszystkie telefony z serii iPhone 13 korzystają z nowego procesora A15 Bionic. iPhone 13 i 13 mini mają sześciordzeniowy procesor (Central Processing Unit) z dwoma wydajnymi i czterema wydajnymi rdzeniami; nowy czterordzeniowy procesor graficzny (Graphics Processing Unit); oraz nowy 16-rdzeniowy silnik neuronowy. iPhone 13 Pro i Pro Max dodają piąty rdzeń graficzny. W praktyce oznacza to, że są bardzo szybkie i bardzo energooszczędne. To najszybszy procesor w każdym smartfonie i jest do 50% szybszy niż wiodąca konkurencja. Czterordzeniowy lub pięciordzeniowy procesor graficzny doskonale nadaje się do gier, a ponieważ chip jest bardzo energooszczędny, wydłuża również żywotność baterii. iPhone 13 mini i iPhone 13 Pro oferują półtorej godziny dodatkowej mocy baterii w porównaniu do swoich poprzedników, a iPhone 13 Pro Max i iPhone 13 zapewniają dodatkowe dwie i pół godziny pracy.

Nowe ekrany dla profesjonalistów

iPhone 13 Pro i Pro Max korzystają ze wspaniałego nowego wyświetlacza - Super Retina XDR z ProMotion. To najbardziej zaawansowany ekran w iPhonie. Ma adaptacyjną częstotliwość odświeżania od 10 Hz do 120 Hz, co oznacza, że jest naprawdę szybki, kiedy musi, ale spowalnia, aby wydłużyć żywotność baterii, gdy wystarczy wolniejszy ekran. Panel OLED jest bardziej wydajny i został zaprojektowany na zamówienie z systemem iOS 15; dzięki czemu gesty, animacje i czynności, takie jak rozgrywka, będą szybsze i bardziej responsywne. Ma również o 25 procent wyższą maksymalną jasność na zewnątrz, przy 1000 nitów, co zapewnia niesamowitą rozdzielczość, kolor i kontrast.

Profesjonalne kamery

Zarówno wersja zwykła, jak i Pro iPhone′a 13 mają odświeżone aparaty. Tylne aparaty iPhone′a 13 i 13 mini mają układ ukośny, a nowy szeroki aparat z największym czujnikiem w systemie dwóch aparatów iPhone′a. Może zebrać o 47 procent więcej światła, co daje mniej hałasu i jaśniejsze rezultaty. Drugi tylny aparat to specjalnie zaprojektowany obiektyw ultraszerokokątny 12 MP z nowym, szybszym czujnikiem. To najbardziej zaawansowany system z dwoma kamerami. iPhone 13 Pro i Pro Max zachowują system aparatów z trzema obiektywami, z obiektywami teleobiektywowymi, szerokokątnymi i ultraszerokokątnymi. Wszystkie trzy zostały ulepszone dzięki nowym czujnikom i obiektywom, a wszystkie aparaty mają teraz tryb nocny, który zapewnia doskonałe zdjęcia przy słabym oświetleniu. Wszystkie modele iPhone'a 13 zachowują aparat TrueDepth z przodu, ale wycięcie w górnej części ekranu, w którym jest on umieszczony, jest mniejsze. Jeśli chodzi o wideo, wszystkie modele iPhone'a 13 są teraz wyposażone w nowy tryb kinowy, który wykorzystuje ostrość stojaka do przenoszenia ostrości z jednego obiektu na inny w ujęciu. To technika uwielbiana przez profesjonalnych filmowców, a teraz możesz to zrobić na swoim iPhonie. Jeszcze w tym roku modele Pro otrzymają wideo Apple ProRes, format zoptymalizowany dla osób korzystających z oprogramowania do edycji, takiego jak Final Cut Pro X lub Adobe Premiere Pro. Jest to standard o niskiej kompresji, dzięki czemu zapewnia dużą pojemność, ale jest idealny dla tych, którzy chcą robić profesjonalne filmy na swoim iPhonie.


Skonfiguruj swojego iPhone′a 15. Zacznij od tego

Jeśli konfigurujesz nowego iPhone′a od razu po wyjęciu z pudełka, postępuj zgodnie z tym przewodnikiem, gdy przeprowadzimy Cię przez niezwykle ważną konfigurację po raz pierwszy. Dowiedz się, jak skonfigurować wszystkie podstawowe funkcje telefonu iPhone - od włączenia go po raz pierwszy po wykonanie pierwszego połączenia telefonicznego. Niezależnie od posiadanego modelu iPhone′a, z naszą pomocą wkrótce zaczniesz działać.

Wkładanie karty Nano-SIM

1. Aby aktywować iPhone′a, musisz najpierw włożyć kartę Nano-SIM dostarczone przez providera sieci komórkowej. Karta eSim nie jest usunięta, o której mowa poniżej.2. Użyj narzędzia do wyjmowania karty SIM, takiego jak na ilustracji, lub wyprostowanego spinacza do papieru i włóż je do małego otworu obok gniazda karty SIM. Taca wysuwa się, jak pokazano.3. Umieść kartę SIM w tacce (może ją włożyć tylko w jeden sposób) i wsuń tackę z powrotem do gniazda. Wciśnij go mocno, aby zatrzasnął się na swoim miejscu. Twój iPhone powinien to rozpoznać.eSIM wyjaśnione

Funkcjonalność dwóch kart SIM wprowadzona w modelach iPhone′a 2018 umożliwia użytkownikom dostęp do dwóch kart SIM w jednym iPhonie. W przeciwieństwie do standardowej karty SIM, karta eSIM jest wbudowana w sam telefon i jest dostępna za pośrednictwem oprogramowania, a zasięg wykupiony jest przez sieci komórkowe. Korzystając z dwóch kart SIM, możesz teraz uzyskać dostęp do dwóch sieci komórkowych i numerów w jednym urządzeniu.


Skonfiguruj swojego iPhone′a 15. Zacznij od tego

Jeśli konfigurujesz nowego iPhone′a od razu po wyjęciu z pudełka, postępuj zgodnie z tym przewodnikiem, gdy przeprowadzimy Cię przez niezwykle ważną konfigurację po raz pierwszy. Dowiedz się, jak skonfigurować wszystkie podstawowe funkcje telefonu iPhone - od włączenia go po raz pierwszy po wykonanie pierwszego połączenia telefonicznego. Niezależnie od posiadanego modelu iPhone′a, z naszą pomocą wkrótce zaczniesz działać.

Wstępna konfiguracja Twojego iPhone′a

Wybierz swój kraj lub region
1. Ekran otwierający pokazuje "Hello" w różnych językach. Wciśnij przycisk Home lub przesuń ekran w górę. Wybierz swój język, a następnie kraj lub region, w którym chcesz korzystać z telefonu.

Szybki start
2. Jeśli masz już iPhone′a lub iPada z systemem iOS 11 lub nowszym, możesz skonfigurować swój nowy iPhone, łącząc je, aby logować się automatycznie. Jeśli nie, stuknij Skonfiguruj ręcznie

Wybierz sieć Wi-Fi
3. Wybierz swoją sieć z listy, a następnie wprowadź hasło dostarczone (lub wydrukowane) na routerze Stuknij Dalej, a następnie na następnym ekranie stuknij Kontynuuj po przeczytaniu o danych i prywatności

Identyfikator twarzy
4. Następnym krokiem jest skonfigurowanie Face ID (lub na starszych iPhone′ach Touch ID).

Utwórz kod dostępu
5. Wybierz sześciocyfrowe hasło używane do odblokowania iPhone′a. Alternatywnie, dotknij Opcje kodu dostępu, aby dodać inny typ kodu; lub całkowicie go pomiń (niezalecane).

Aplikacje i dane
6. Po ustawieniu hasła możesz przesłać dane z drugiego telefonu (iPhone lub Android) lub wykonać kopię zapasową, jeśli chcesz. Jeśli to Twój pierwszy iPhone, wybierz ostatnią opcję.

Apple ID
7. Wprowadź swój Apple ID. To jest Twój adres e-mail i hasło. Jeśli go nie masz, stuknij łącze poniżej pola Hasło i postępuj zgodnie z samouczkiem na temat Twojego Apple ID - jak to skonfigurować.

Kod weryfikacyjny Apple ID
8. Jeśli masz inne niedawne urządzenia Apple zalogowane do tego samego Apple ID, którego właśnie użyłeś, otrzymasz kod weryfikacyjny. Przeczytaj go z drugiego urządzenia Apple i wpisz tutaj. Zgadzam się z Regulaminem.

Uczyń z tego swój nowy iPhone
9. Jeśli wcześniej miałeś iPhone′a, konfigurujesz go w taki sam sposób, jak poprzednio. Stuknij opcję Kontynuuj, aby to zrobić, lub Dostosuj ustawienia, aby odrzucić. Dalej jest informacja o byciu na bieżąco; stuknij Kontynuuj.

Usługi lokalizacyjne
10. Czy chcesz włączyć Usługi lokalizacyjne; sugerujemy, że powinieneś, ponieważ chociaż umożliwia to Twojemu iPhone′owi zbieranie danych o tym, gdzie jesteś, jest to niezbędne w przypadku aplikacji takich jak Znajdź mnie i Mapy

Apple Pay
11. Czy konfigurujesz Apple Pay teraz, czy później w aplikacji Wallet? Jeśli zdecydujesz się zrobić to teraz, postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Oczywiście, jeśli w ogóle nie chcesz z niego korzystać, możesz zignorować tę funkcję

Siri
12. Możesz teraz wyszkolić Siri, aby rozpoznawała Twój głos. Ponownie, jeśli chcesz to zrobić teraz, postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Jeśli nie, dotknij Konfiguruj później w Ustawieniach; możesz to zrobić w dowolnym momencie.

Czas ekranowy
13. Możesz teraz ustawić Czas przed ekranem, funkcję, która daje tygodniowy raport o tym, jak korzystasz z iPhone'a. Pełny samouczek jest później na ten temat. Skonfiguruj teraz lub później, jak chcesz.

Analiza iPhone′a
14. Następne dwa ekrany pytają, czy chcesz udostępnić iPhone Analytics i iCIoud Analytics firmie Apple i jej programistom. To zależy od Ciebie. Później możesz zmienić zdanie w Ustawieniach

Wygląd zewnętrzny
15. Zdecyduj, czy chcesz użyć trybu jasnego, czy trybu ciemnego (to jest inny), opcję, którą możesz później zmienić w Ustawieniach). Następnie jesteś mile widziany na iPhonie i możesz zacząć.

Powiększenie wyświetlacza

16.Czy wolisz, aby ekran powiększony, który pokazuje większy tekst i elementy sterujące, czy Standardowy, aby uzyskać więcej informacji na ekranie? Zdecyduj tutaj; możesz to zmienić później w Ustawieniach

Kasowanie iPhone′a.

Jeśli chcesz usunąć wszystkie poprzednio używane ustawienia i dane z iPhone′a, musisz zresetować go do warunków fabrycznych, a następnie skonfigurować.

Na ekranie głównym przejdź do Ustawienia > Ogólne. Stuknij Przenieś lub Zresetuj iPhone'a na dole. Teraz dotknij Wymaż całą zawartość i ustawienia. Utwórz kopię zapasową, gdy zostaniesz o to poproszony, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, lub po prostu usuń.

Wprowadź hasło, stuknij Wymaż iPhone′a, a następnie ponownie, aby potwierdzić, a następnie wprowadź Apple ID. Może być konieczne uzyskanie ich od poprzedniego właściciela telefonu. Twój iPhone zostanie wyczyszczony.

Twój Apple ID. Skonfiguruj i używaj

Jeśli nie masz jeszcze działającego identyfikatora Apple ID i nie zarejestrowałeś go podczas konfigurowania iPhone′a, powinieneś to zrobić teraz. Dzięki niemu możesz pobierać aplikacje z App Store, korzystać z FaceTime, kupować muzykę i filmy z iTunes oraz korzystać z wielu funkcji i usług iPhone′a. Bez Apple ID nie zbliżysz się do pełnego wykorzystania możliwości swojego iPhone′a.

Ustawienia
1. Otwórz aplikację Ustawienia z ekranu głównego swojego iPhone'a i przewiń do góry ekranu. Stuknij opcję Zaloguj się do iPhone'a u góry listy, a następnie w wyskakującym oknie stuknij opcję "Nie masz identyfikatora Apple ID lub go nie pamiętasz?".

Imię i data urodzenia
2. Stuknij Utwórz Apple ID w następnym oknie i, gdy zostaniesz poproszony, wprowadź swoje imię i nazwisko w odpowiednich polach. W następnym polu Data urodzenia ustaw datę za pomocą kółek, a następnie dotknij Dalej, aby przejść do następnego kroku.

Adres e-mail
3. Następnie zostaniesz zapytany, czy chcesz użyć swojego obecnego adresu e-mail (jeśli go masz) dla swojego Apple ID. Stuknij Nie masz adresu e-mail? jeśli chcesz skorzystać z bezpłatnego adresu iCIoud który jest dostarczany z Twoim Apple ID.

e-mail iCloud.

Twój Apple ID zapewnia bezpłatny adres e-mail iCIoud. Możesz używać tego adresu e-mail na swoim iPhonie, a także na innych posiadanych urządzeniach internetowych, takich jak komputery Mac, PC lub tablety, a także przez przeglądarkę pod adresem www.icloud.com. Najlepsze jest to, że zachowujesz swój adres iCIoud nawet po zmianie dostawcy Internetu.

Adres e-mail
4. Jeśli zdecydujesz się użyć nowego adresu iCIoud, zostaniesz poproszony o uzupełnienie adresu e-mail, który kończy się na icloud.com. Może minąć kilka prób, zanim znajdziesz taki, który nie został jeszcze zrobiony, ale kiedy to zrobisz, zaakceptuj go, dotykając Kontynuuj.

Hasło

5. Teraz musisz wybrać swoje hasło. Jak stwierdzono ekran musi mieć co najmniej osiem znaków i zawierać co najmniej jedną cyfrę, jedną dużą (dużą) i jedną małą literę. Spraw, aby było to coś, co łatwo zapamiętasz.

Numer telefonu

6. Apple potrzebuje Twojego numeru telefonu, aby można było się z Tobą skontaktować za pomocą połączenia lub wiadomości tekstowej w celu potwierdzenia Twojej tożsamości. Użyj numeru pobranego z karty SIM lub dotknij Użyj innego numeru, aby wybrać inny numer, z którym będą mogli zadzwonić lub wysłać wiadomość. Stuknij Kontynuuj.

Kod weryfikacyjny
7. Po dotknięciu Dalej należy wprowadzić weryfikację sześciocyfrowy kod, który właśnie został wysłany na Twoje urządzenie (lub podany podczas rozmowy, jeśli był to Twój preferowany wybór). Po wprowadzeniu ostatniej cyfry automatycznie przechodzisz do następnego kroku.

Zasady i warunki
8. Zgadzasz się z warunkami umowy, a Twój iPhone zaloguje się do iCIoud za pomocą nowo utworzonego identyfikatora Apple ID. Po zakończeniu musisz wprowadzić hasło swojego iPhone′a, którego używasz do odblokowania go na ekranie blokady, aby zakończyć proces logowania.

Jan Jan
9..Po zakończeniu procesu logowania zostanie wyświetlony ekran Apple ID. W tym miejscu możesz dotknąć inicjałów u góry ekranu, aby dodać zdjęcie, dotknąć iTunes i App Store, aby skonfigurować multimedia i zakupy oraz skonfigurować usługi, takie jak Family Sharing i iCIoud.


Funkcje Face ID i Touch ID

iPhone′y z ekranem od góry do dołu mają Face ID. Większość iPhone′ów z przyciskiem Home ma Touch ID. Prawdopodobnie skonfigurowałeś tę usługę podczas początkowej konfiguracji, ale oto, jak to zrobić, jeśli potrzebujesz pomocy.

Konfigurowanie Face ID

1. Przejdź do Ustawienia > Face ID i kod dostępu i wprowadź hasło swojego iPhone′a, aby kontynuować. Stuknij opcję Skonfiguruj Face ID lub Skonfiguruj alternatywny wygląd albo stuknij opcję Resetuj identyfikator twarzy, aby rozpocząć od nowa.
2. Ustaw twarz w ramce zgodnie z instrukcją, a następnie poruszaj głową w kółko, aż małe linie wokół twarzy staną się zielone. Stuknij Kontynuuj, a następnie powtórz dla drugiego skanowania.
3. Twoja twarz jest teraz zarejestrowana z Face ID. Stuknij Gotowe, aby powrócić do ekranu Ustawienia, gdzie możesz skonfigurować funkcję Face ID swojego iPhone′a zgodnie z własnymi wymaganiami.

Konfigurowanie Touch ID

1. Przejdź do Ustawienia > Touch ID i kod dostępu i wprowadź kod dostępu do swojego iPhone′a, gdy zostaniesz o to poproszony. Stuknij łącze Dodaj odcisk palca, aby rozpocząć rejestrowanie jednego z odcisków palców za pomocą Touch ID.
2. Umieść palec na przycisku Początek i postępuj zgodnie z instrukcjami, unosząc i zakładając palec, aż odcisk palca zostanie wypełniony. Następnie zrób to samo ponownie z krawędziami palca.
3. Po zakończeniu wracasz do pierwszego ekranu, z którego możesz dodać kolejny odcisk palca, jeśli chcesz. Możesz także wybrać, które funkcje iPhone′a można aktywować za pomocą Touch ID.


Korzystanie z Face ID

Odblokowywanie iPhone′a
1. Z Face ID po prostu spójrz na swój telefon, a zamek się otworzy. Możesz to zrobić w każdych warunkach oświetleniowych, nawet w całkowitej ciemności. Jeśli masz Touch ID, możesz odblokować telefon, naciskając przycisk Początek palcem zarejestrowanym dla Touch ID.

Dokonywanie zakupów
2. Otwórz iTunes Store, App Store lub Books Store i wybierz coś, co chcesz kupić. Gdy zostaniesz poproszony o zapłatę, kliknij dwukrotnie przycisk boczny i spójrz na swojego iPhone′a. Zakup jest dokonywany i wyświetlany jest znacznik wyboru, aby pokazać, że płatność została zweryfikowana.

Nadawanie haseł
3. Gdy logujesz się do witryny chronionej hasłem, takiej jak forum lub sklep, w którym masz konto online, dotknij pola, w którym musisz podać nazwę lub hasło, a zostaniesz poproszony o użycie Face ID lub Touch Identyfikator, jeśli dotyczy. Zrób to, aby wypełnić te pola.

Korzystanie z Apple Pay
4. Upewnij się, że Apple Pay jest włączone Finger 1 wM w Ustawieniach > Face ID/Touch ID i kod oraz że masz już skonfigurowane Apple Pay. Aby dokonać zakupu, kliknij dwukrotnie przycisk boczny lub umieść palec na przycisku Strona główna. Zbliż telefon do czytnika.

Dodawanie większej liczby twarzy lub palców

Aby dodać nową twarz do swojego identyfikatora twarzy, na przykład w celu umożliwienia partnerowi lub dzieciom korzystania z telefonu, otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do Face ID i kodu dostępu. Po wyświetleniu instrukcji wpisz hasło, aby kontynuować. Na następnym ekranie, który oferuje różne opcje dostosowywania identyfikatora twarzy, poszukaj linku "Skonfiguruj alternatywny wygląd". Dotknij go, a zostaniesz zaproszony do ponownego skonfigurowania Face ID, tak jak podczas konfigurowania własnej twarzy w Face ID. Stuknij przycisk Rozpocznij i postępuj zgodnie z podanymi wcześniej wskazówkami dotyczącymi konfiguracji Face ID. Możesz mieć dwie zarejestrowane twarze z Face ID.

Jeśli masz iPhone′a z Touch ID, możesz dodać więcej palców; Twój lub kogoś innego, komu ufasz, że otworzy i użyje Twojego telefonu. Przejdź do Ustawienia > Touch ID i kod dostępu, wprowadź swój kod dostępu, a na następnym ekranie dotknij Dodaj palec. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby dodać swój palec - proces jest dokładnie taki sam, jak w przypadku pierwszego zarejestrowanego palca. Kiedy skończysz, masz dwa palce zarejestrowane w Touch ID.


iOS15 Ekran główny . Zorganizuj to

Ekran główny to serce Twojego iPhone′a. To za pomocą ekranu głównego otwierasz aplikacje, organizujesz je w folderach, edytujesz i używasz widżetów ekranu głównego i nie tylko. Poprzednia wersja systemu operacyjnego iOS przyniosła kilka świetnych nowych funkcji, takich jak biblioteka aplikacji i używanie widżetów na ekranie głównym. Postępuj zgodnie z tym przewodnikiem, aby opanować ekran główny swojego iPhone′a.

Widżety ekranu głównego

1. Widget to mały fragment aplikacji, który wyświetla informacje pobierane z danej aplikacji, dzięki czemu jest łatwo dostępna. Mamy je od lat na ekranie Dzisiaj (po lewej stronie ekranu głównego), ale ich możliwości zostały teraz znacznie rozszerzone.
2. Aby dodać widżet do ekranu głównego, dotknij i przytrzymaj puste miejsce, aż ikony aplikacji zaczną się chwiać. Stuknij ikonę + w lewym górnym rogu, a otrzymasz wyskakujące okienko, z którego możesz wybrać widżet. Stuknij widżet, który chcesz dodać i zobacz podgląd i opis
3. Przesuń palcem do tyłu i do przodu przez te podglądy i wybierz, w jakim rozmiarze ma być wyświetlany widżet. Widżety są dostępne w trzech rozmiarach, w zależności od rozmiaru ikony aplikacji; 2x2, 2x4 i 4x4. Im większy widżet, tym więcej zajmuje miejsca, ale tym więcej pokazuje.
4. Po wybraniu widżetu stuknij Dodaj widżet na dole okna, a widżet zostanie dodany do ekranu głównego. Gdy aplikacje się chwieją, możesz przeciągnąć i zmienić pozycję widżetu tylko tak jak możesz z ikoną aplikacji. Możesz dodać tyle widżetów, ile chcesz.
5. Stuknij widżet na ekranie głównym, aby otworzyć aplikację, która go utworzyła. Dotknij i przytrzymaj, aby wyświetlić wyskakujące menu, które pozwala (między innymi) edytować widżet. Na przykład, jeśli edytujesz widżet Przypomnienia, możesz wybrać, które listy przypomnień mają być wyświetlane.
6. Widget można usunąć na dwa sposoby. Stuknij i przytrzymaj puste miejsce na ekranie głównym, aby aplikacje i widżety zaczęły się kołysać, a następnie stuknij znak minus w lewym górnym rogu, aby go usunąć, lub stuknij i przytrzymaj sam widżet i wybierz opcję Usuń widżet z wyskakującego menu
7. Inteligentny stos to seria widżetów, które pojawiają się jako pojedynczy widżet na ekranie głównym. Po otwarciu okna widżetów inteligentny stos znajduje się na górze. Przeciągnij go na ekran główny, a następnie przesuń palcem w górę i w dół, aby przewijać różne oferowane widżety.
8. Inteligentny stos automatycznie wyświetla widżet, który według Ciebie uznasz za najbardziej odpowiedni, w oparciu o sposób korzystania z iPhone′a. Na przykład, jeśli zawsze sprawdzasz aplikację Pogoda około południa, aby wybrać się na spacer w porze lunchu, w tym czasie na pierwszym miejscu zostanie wyświetlony widżet Pogoda.
9. Możesz edytować Smart Stack na ekranie głównym, dodając i usuwanie poszczególnych widżetów. Stuknij i przytrzymaj, aż pojawi się menu, a następnie stuknij opcję Edytuj stos. Stuknij znak minus obok jednego z widżetów stosu, aby go usunąć, lub stuknij Plus (w lewym górnym rogu), aby go dodać.


Biblioteka aplikacji

1. Jeśli przewiniesz ekrany główne maksymalnie w prawo, znajdziesz - jako ostatni ekran główny - Bibliotekę aplikacji. Wygląda to jak strona pełna folderów i w skrócie to jest to, ale foldery są składane automatycznie przez iPhone′a zamiast przez ciebie.
2. Stuknij jedną z większych ikon aplikacji w folderze Biblioteki aplikacji, aby otworzyć tę aplikację. Jeśli dotkniesz grupy czterech małych ikon znajdujących się w prawym dolnym rogu folderów, zamiast tego otworzy się folder. Stuknij w inne miejsce niż ikonę aplikacji, aby wrócić do Biblioteki aplikacji.
3. Biblioteka aplikacji dzieli aplikacje na kategorie, takie jak Edukacja, Gry, Styl życia, Rozrywka i inne. Istnieje kategoria o nazwie Ostatnio dodane dla ostatnio pobranych aplikacji i Sugestie, która wybiera aplikacje na podstawie poprzedniego użycia.
4.Podobnie jak inne strony na ekranie głównym, możesz zatrzymać spację między aplikacjami i sprawić, by się kołysały, a następnie stuknąć X w lewym górnym rogu ikony aplikacji, aby ją usunąć; i przeciągnij aplikacje poza foldery. Dotknij czterech małych ikon, chwiejąc się, aby uzyskać dostęp do tej strony; wciąż się chwieje.
5. Stuknij pole wyszukiwania u góry ekranu Biblioteki aplikacji, aby wyświetlić listę wszystkich aplikacji na iPhonie, które możesz przeszukiwać. Przewiń tę listę w górę i w dół, a klawiatura zniknie, umożliwiając przeglądanie wszystkich aplikacji na iPhone′a w kolejności alfabetycznej
6. Aby ukryć określone strony ekranu głównego na ekranie głównym (nie w bibliotece aplikacji), dotknij i przytrzymaj spację między ikonami, aby zaczęły się kołysać. Stuknij ikonę kropek u dołu ekranu, a następnie odznacz wszystkie strony ekranu głównego, które chcesz ukryć, lub zaznacz je, aby ponownie je pokazać


Foldery na ekranie głównym

1. Na tej stronie mamy aplikacje iWork i iLife, a także iTunes. Połączmy je w jeden folder; znacznie zmniejszając ilość miejsca, które zajmują na ekranie głównym.
2. Stuknij i przytrzymaj dowolną ikonę aplikacji, a następnie wybierz Edytuj ekran główny z menu, które się pojawi. Wracasz do ekranu głównego, ale teraz aplikacje się chwieją i wyświetlają w lewym górnym rogu
3. Przeciągnij jedną z ikon aplikacji, które chcesz umieścić w nowym folderze, na inną aplikację, którą chcesz zachować w folderze. Gdy wokół nich pojawi się ramka, puść. Następnie tworzony jest nowy folder.
4. Stuknij nowy folder z dwiema aplikacjami w środku, aby go otworzyć. Automatycznie otrzymuje nazwę, ale możesz ją dotknąć i edytować, jeśli chcesz nazwać swój folder czymś innym. Jeśli chcesz, możesz dotknąć ikony "X" po prawej stronie nazwy (która to "Produktywność"), aby wyczyścić pole tytułu, a następnie zacząć od zera.
5.Dotknij ekranu poza folderem, aby wrócić do ekranu głównego, z którego możesz przeciągnąć więcej aplikacji do folderu. Jeśli zawiera on więcej niż można wyświetlić, są one ułożone na stronach, tak jak na ekranie głównym. Poszukaj kropek u dołu folderu i przesuwaj palcem w prawo lub w lewo, aby poruszać się po stronach folderów.
6. Aby usunąć aplikację z folderu; otwórz folder z Home dotknij aplikacji i przytrzymaj ją, wybierz Zmień kolejność aplikacji, a następnie przeciągnij ją poza folder Po usunięciu ostatniej aplikacji folder znika. Naciśnij przycisk Początek lub stuknij ikonę Gotowe (w prawym górnym rogu), aby zatrzymać drganie ikon aplikacji.


Dostęp do Internetu. Surfing

IPhone łączy się z Internetem automatycznie za każdym razem, gdy korzystasz z App Store, Mail, iTunes Store, Safari, YouTube lub dowolnej innej aplikacji, która tego wymaga. Istnieją dwa sposoby podłączenia iPhone′a do Internetu: przez połączenie Wi-Fi lub sieć komórkową 3G/4G/5G. W tym przewodniku pokażemy, jak skonfigurować oba, a także jak sprawdzić siłę sygnału Wi-Fi.

Dołączanie do sieci Wi-Fi

1. Aby aktywować Wi-Fi, przejdź do Ustawienia > Wi-Fi i włącz je. iPhone wyszukuje wszystkie sieci w zasięgu. Jeśli jesteś w domu, wybierz sieć domową i wprowadź dane bezpieczeństwa, hasło powinno być dostarczone z routerem.
2. Jeśli jesteś w publicznym hotspocie, który nie jest zabezpieczony, możesz po prostu się połączyć. Jeśli jest chroniony hasłem, co jest znacznie bardziej prawdopodobne, musisz uzyskać nazwę sieci i hasło od tego, kto świadczy usługę Wi-Fi.
3. Od teraz, gdy będziesz w zasięgu tej usługi Wi-Fi, iPhone automatycznie łączy się bez żadnego monitu. Jeśli w zasięgu znajduje się więcej niż jedna, iPhone ponownie dołącza do ostatniej sieci, do której dołączył.

Możesz postępować zgodnie z tymi wskazówkami, aby dołączyć do publicznej usługi Wi-Fi, a także do sieci domowej. Zapytaj usługodawcę o szczegóły sieci Wi-Fi, takie jak nazwa i hasło. Logujesz się automatycznie przy następnym użyciu tej sieci, ale jeśli hasło się zmieniło, musisz wprowadzić nowe.

Dołączanie do mobilnej sieci 5G, 4G lub 3G

1. Gdy iPhone łączy się z Internetem za pomocą danych mobilnych sieci, zobaczysz ikonę 3G, 4G, 5G, EDGE lub GPRS na pasku stanu w prawym górnym rogu ekranu
2. Jeśli podróżujesz poza zasięgiem swojej zwykłej sieci komórkowej, nadal możesz korzystać z 3G, 4G lub 5G. Aby to zrobić, włącz Roaming danych: Ustawienia > Dane mobilne > Opcje danych mobilnych. Mogą obowiązywać opłaty
3. Możesz monitorować wykorzystanie danych w sieci komórkowej, przechodząc do Ustawienia > Dane mobilne, a następnie przewijając w dół do sekcji Dane mobilne. Ustawienia danych różnią się w zależności od operatora.

Asystent Wi-Fi

Asystent Wi-Fi przełącza się na połączenie mobilne, gdy Wi-Fi jest zawodne. Można go znaleźć w Ustawienia> Dane mobilne i jest domyślnie włączony. Aby uniknąć dużych rachunków, nie działa w roamingu danych i nie będzie pracować z niektórymi aplikacjami wideo.

Siła sygnału

Aby sprawdzić siłę bieżącego połączenia Wi-Fi, spójrz na ikonę Wi-Fi znajdującą się w prawym górnym rogu ekranu. Im więcej pasków jest pełnych, a nie szarych, tym silniejsze jest połączenie Wi-Fi iPhone′a.

Udostępnianie hasła

Możesz udostępnić hasło Wi-Fi ze swojego urządzenia Apple innemu urządzeniu Apple, które chce dołączyć do tej samej sieci. Oba urządzenia muszą mieć włączone Wi-Fi i Bluetooth, a na żadnym nie powinien działać Hotspot osobisty. Muszą być zalogowani do swoich odpowiednich identyfikatorów Apple ID i mieć adres e-mail drugiej osoby w swojej aplikacji Kontakty. Muszą również znajdować się w zasięgu Bluetooth i być odblokowane. Gdy nowe urządzenie próbuje się połączyć do sieci, wyskakujące okienko zaprasza osobę, która już tam jest, do udostępnienia hasła. Stuknij opcję Udostępnij hasło, aby to zrobić.


Konfiguracja poczty e-mail

Aplikacja Poczta na iPhonie może wysyłać i odbierać wiadomości e-mail ze wszystkich kont e-mail. Jest łatwy w konfiguracji i obsłudze z adresem e-mail iCIoud, Gmail, Yahoo, AOL lub Outlook. Jeśli chcesz dodać własne konto e-mail swojego dostawcy usług internetowych, jest to trochę bardziej skomplikowane. Tutaj przeprowadzimy Cię przez konfigurację każdego rodzaju konta e-mail na smartfonie Apple.

Zakładanie kont.

W przypadku większości popularnych internetowych usług poczty e-mail, takich jak Gmail i Yahoo, iPhone automatycznie wprowadza większość ustawień potrzebnych do uzyskania dostępu do konta. Zebraliśmy te kroki, które obejmują każdego z kluczowych dostawców poczty e-mail w Internecie. Po prostu postępuj zgodnie z tym przewodnikiem, a wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail ze swojego iPhone′a.

Konfigurowanie konta e-mail iCIoud

1. Stuknij ikonę Ustawienia i przewiń w dół. Stuknij opcję Poczta, a następnie Konta. Stąd stuknij Dodaj konto, a następnie stuknij łącze iCIoud i wprowadź swój identyfikator Apple ID i hasło. Jeśli nie masz Apple ID, stuknij opcję Utwórz nowy Apple ID i postępuj zgodnie z instrukcjami. Dotknij Dalej, aby automatycznie zweryfikować swoje dane
2. Jeśli masz włączone uwierzytelnianie dwuskładnikowe, musisz dokonać uwierzytelnienia teraz. Wprowadź kod weryfikacyjny lub dotknij linku i postępuj zgodnie z instrukcjami, jeśli ich nie otrzymałeś. Jeśli pojawi się pytanie, czy chcesz zezwolić iCIoud na dostęp do Twojej lokalizacji i korzystanie z funkcji Znajdź mój iPhone, sugerujemy wyrażenie zgody.
3. Następnie zostaniesz przeniesiony do tego ekranu, gdzie możesz wybrać, które aplikacje Twojego iPhone'a używają iCIoud. Przesuń link Poczta do pozycji Wł. Wyłącz wszystkie aplikacje, z którymi nie chcesz się synchronizować iCIoud (zawsze możesz je ponownie aktywować później), a następnie dotknij Zapisz w prawym górnym rogu, aby zakończyć konfigurację.

Konfigurowanie kont Gmail, Yahoo, AOL i Hotmail

1. Stuknij ikonę Ustawienia na ekranie głównym iPhone'a. Przewiń w dół i kliknij Poczta, następnie Konta, a następnie Dodaj konto. Spowoduje to przejście do listy kont e-mail, które możesz skonfigurować na swoim iPhonie, takich jak konta iCIoud lub Google.
2. Na tym ekranie stuknij łącze Gmail, Yahoo, AOL lub Microsoft Hotmail (proces jest taki sam). Na tym ekranie musisz podać swoje imię i nazwisko, adres e-mail i hasło do konta. Na koniec wprowadź opis konta. Kliknij łącze Dalej, aby kontynuować.
3. Na tym ekranie możesz wybrać funkcje swojego konta e-maila, które chcesz zsynchronizować z iPhonem. Po dokonaniu wyboru i chęci kontynuowania, wszystko, co musisz zrobić, aby zakończyć proces, to kliknąć łącze Zapisz i gotowe.

Konfigurowanie innych typów kont e-mail

1. Jeszcze raz przejdź do Ustawienia > Poczta > Konta > Dodaj konto. Jeśli chcesz dodać konto Microsoft Exchange, dotknij opcji Exchange na ekranie pokazanym powyżej. Jeśli jest to usługa świadczona przez dostawcę usług internetowych (ISP), dotknij opcji Inne na dole.
2. Będziesz musiał odwiedzić witrynę pomocy technicznej swojego dostawcy poczty e-mail i poprosić go o pomoc w skonfigurowaniu konta e-mail POP lub IMAP na swoim iPhonie. Ponieważ wszystkie te dane są różne dla każdego dostawcy, możemy niestety wysłać Cię tylko w jego kierunku w celu uzyskania pomocy.
3. Po uzyskaniu wszystkich wymaganych informacji od dostawcy poczty e-mail należy wprowadzić te dane zgodnie z żądaniem. Po zakończeniu jesteś gotowy do pracy; Twój iPhone kontaktuje się z danym serwerem poczty e-mail i pobiera wszystkie e-maile, które masz dla tego konta


Rozmowy telefoniczne. Porozmawiaj o tym

Ponieważ wszystkie gry, aplikacje, filmy, przeglądanie Internetu, poczta e-mail i zdjęcia są dostępne na Twoim iPhonie, można wybaczyć zapomnienie, że można również wykonywać i odbierać połączenia telefoniczne. W następnej sekcji przeprowadzimy Cię przez wykonywanie i odbieranie połączeń oraz pokażemy kilka sprytnych funkcji związanych z telefonem iPhone, takich jak zawieszanie połączeń i korzystanie z poczty głosowej.

Wybieranie numeru z klawiatury

1. Stuknij ikonę aplikacji Telefon, a następnie wybierz łącze klawiatury z pięciu opcji na dole ekranu. Wprowadź numer telefonu, dotykając cyfr na ekranie; numer jest wyświetlany podczas wpisywania go u góry ekranu
2. Jeśli ten numer jest ważny i prawdopodobnie będzie często używany, stuknij link Dodaj numer znajdujący się pod numerem telefonu u góry ekranu, aby dodać go do listy kontaktów. Jeśli nie, dotknij zielonego przycisku, aby nawiązać połączenie.
3. Połączenie automatycznie łączy się, gdy Twój kontakt odbierze telefon na ich końcu. Aby zakończyć połączenie, dotknij przycisku Zakończ połączenie, czerwonego; powrócisz do ekranu klawiatury i połączenie zostanie zakończone.

Jeśli dzwonisz na inne urządzenie Apple, możesz użyć trybu audio aplikacji FaceTime, aby nawiązać połączenie przez Internet za pomocą Wi-Fi lub 3G/4G/5G. Nie ma opłat za połączenia, ale mogą obowiązywać opłaty za Internet mobilny. Zobacz nasz samouczek dotyczący aplikacji FaceTime później, aby uzyskać więcej informacji na temat wykonywania połączeń audio i wideo FaceTime.

Wykonywanie połączenia z listy kontaktów

1. Stuknij ikonę Telefon i wybierz Kontakty. Przewiń w górę iw dół, aż znajdziesz numer, który chcesz wybrać. Ewentualnie wprowadź nazwę kontaktu w pasku wyszukiwania
2. Po znalezieniu kontaktu, do którego chcesz zadzwonić, po prostu dotknij jego nazwy, aby przejść do jego strony kontaktowej. Aby do nich zadzwonić, dotknij ich numeru telefonu, aby nawiązać połączenie.
3. Po zakończeniu rozmowy dotknij przycisku Zakończ połączenie , czerwony pokazujący słuchawkę telefonu, do rozłączenia; lub poczekaj, aż Twój kontakt zrobi to samo.

Odbieranie połączenia

1. Połączenia przychodzące pojawiają się jako powiadomienie u góry ekranu; możesz to zaakceptować lub odrzucić. Gdy otrzymasz połączenie, zobaczysz nazwę kontaktu lub wyświetlony numer. Jeśli numer jest zastrzeżony, pojawi się słowo "Zablokowane".
2. Aby odebrać połączenie, jeśli iPhone jest w trybie uśpienia, przesuń suwak maksymalnie w prawo, aby odebrać połączenie. Jeśli otrzymasz połączenie podczas korzystania z iPhone'a, możesz je odrzucić, naciskając czerwony przycisk lub zaakceptować za pomocą zielonego.
3. Aby przejść do trybu głośnomówiącego na czas trwania tego połączenia, po prostu naciśnij przycisk głośnika w prawym górnym rogu. Powoduje to przełączenie dźwięku wychodzącego na główne głośniki, umożliwiając rozmowę bez trzymania telefonu.

Zawieszanie połączenia

1. Podczas połączenia możesz zawiesić rozmówcę, naciskając Wycisz, wstrzymując rozmowę bez faktycznego odkładania telefonu. Aby wrócić do rozmowy, ponownie dotknij Wycisz.
2. Jeśli drugi rozmówca zadzwoni podczas rozmowy, masz opcję (duży czerwony przycisk) o nazwie Odrzuć, która odcina drugiego rozmówcę, ale pozwala mu zostawić wiadomość głosową
3. Wybierając opcję Zatrzymaj i zaakceptuj, umieszczasz oryginał połączenia oczekującego, co umożliwia odebranie drugiego połączenia przed powrotem do pierwszego przez dotknięcie opcji zamiany.

Wybieranie numeru z drugiego źródła

1. Jeśli znajdziesz numer telefonu na stronie internetowej w Safari, numer ten znajduje się na przycisku. Dotknij go, aby nawiązać połączenie. 2. Zobaczysz prośbę o potwierdzenie. Dotknij Połącz, aby zadzwonić pod żądany numer bez konieczności używania klawiatury numerycznej.
3. Połączenie zostanie nawiązane, tak jak w przypadku wpisania go samodzielnie lub dotknięcia numeru znalezionego w aplikacji Kontakty.

Nawiązywanie połączeń z wiadomości lub notatki

1. Jeśli masz wiadomość, e-mail, notatkę lub dokument zawierający numer telefonu, możesz zadzwonić do niego, stukając podświetlony, podkreślony numer, a następnie stukając Połącz. 2. Teraz nawiążesz połączenie w taki sam sposób, jak poprzednio. Pamiętaj, że nie otrzymasz ostrzeżenia o potwierdzeniu, gdy korzystasz z tej metody dzwonienia.

Konfigurowanie i korzystanie z poczty głosowej

1. Aby odsłuchać wiadomości poczty głosowej, stuknij aplikację Telefon i kliknij Poczta głosowa na dole ekranu, a następnie stuknij Zadzwoń do poczty głosowej. Nawiązywane jest połączenie z usługą poczty głosowej.
2. Aby dostosować wiadomość, dotknij przycisku Poczta głosowa. Jeśli na następnym ekranie znajduje się link do powitania, postępuj zgodnie z nim. Jeśli nie, odsłuchaj wiadomości głosowe i postępuj zgodnie z nagranymi instrukcjami.

Blokowanie rozmówców

Uciążliwe osoby dzwoniące to zmora życia każdego posiadacza iPhone'a. Wydaje się, że prawie nie ma dnia, kiedy dzwoni call center z pytaniem, czy chcesz zmienić dostawcę energii, rozważyć ubezpieczenie na życie lub zapisać się do takiej czy innej usługi. Jeszcze gorsze są nieuczciwe telefony, które twierdzą, że pochodzą z Twojego banku lub urzędu skarbowego, podczas gdy w rzeczywistości jest to gang przestępczy, który próbuje skłonić Cię do rozstania się z pieniędzmi. A może dostajesz groźne lub nękające telefony od stalkera lub byłego partnera? Na szczęście w iOS możesz szybko i łatwo blokować przychodzące numery telefonów. Aby zablokować numer, z którego dzwonił Twój iPhone, w aplikacji Telefon stuknij Ostatnie, a następnie stuknij T obok dzwoniącego, którego chcesz zablokować. Teraz dotknij Zablokuj tego rozmówcę u dołu ekranu. Numer telefonu zostanie dodany do Twojej listy zablokowanych kontaktów i nie będzie już mógł się z Tobą kontaktować. Aby wyświetlić i edytować listę zablokowanych kontaktów, wybierz Ustawienia > Telefon > Zablokowane kontakty. Zobaczysz listę zablokowanych numerów. Przesuń numer w lewo i dotknij Odblokuj, aby usunąć go z tej listy. Jeśli chcesz zadzwonić lub wysłać wiadomość na numer z listy, dotknij znaku pagonowego po jego prawej stronie.

Udostępnij moją lokalizację
Zablokuj tego rozmówcę

Inną przydatną funkcją jest wysyłanie nieznanych rozmówców, czyli numerów telefonów, których nie ma w aplikacji Kontakty i z którymi nie kontaktowałeś się w przeszłości, bezpośrednio na pocztę głosową, dzięki czemu nie musisz się nimi zajmować od razu . To jest opcja Ustawienia, więc przejdź do Ustawienia> Telefon> Wycisz nieznanych rozmówców i włącz ją. Jeśli uznasz, że to Ci nie odpowiada, zawsze możesz je wyłączyć.

< Wyciszanie telefonu Nieznani rozmówcy
Wyciszanie nieznanych rozmówców


Ekran dotykowy i jak go używać

Ekran dotykowy iPhone′a obsługuje więcej niż jeden dotyk, to znaczy możesz umieścić na nim więcej niż jeden palec, a ekran rozpoznaje ich obecność i ruch. Pozwala to na gesty na ekranie dotykowym, które uzyskuje się, umieszczając jeden lub więcej palców na ekranie i przesuwając, szczypiąc gest rozkładania i nie tylko. Oto przewodnik po gestach i ich działaniu.

Działania na ekranie dotykowym

Dotyk : iPhone ma pojemnościowy ekran dotykowy, co oznacza, że jest wrażliwy na drobne ładunki elektryczne w naszych ciałach. W przypadku tego typu ekranu wystarczy go dotknąć, a nie mocno naciskać palcem Aby aktywować elementy na ekranie, takie jak ikony aplikacji i ustawień, należy wpisywać litery i symbole za pomocą klawiatury ekranowej lub naciskać przyciski ekranowe , po prostu (delikatnie) dotykasz ich palcem

Dotknij i przytrzymaj : Dotknięcie i przytrzymanie jest przydatne w wielu różnych sytuacjach. Dotykasz i przytrzymujesz element na ekranie, dotykając go i nie podnosząc palca, dopóki nie zostanie wykonana akcja. Dana czynność zależy od tego, gdzie używasz gestu. Na przykład, jeśli dotkniesz i przytrzymasz łącze internetowe, pojawi się menu umożliwiające otwarcie go w Safari, dodanie do listy Czytelnia, skopiowanie lub udostępnienie.

Przeciągnij : Możesz dostosować ekran główny swojego iPhone′a. Aby przeciągnąć elementy po ekranie i zmienić ich kolejność, przytrzymaj ikonę i w menu podręcznym dotknij Zmień kolejność aplikacji. Następnie możesz położyć palec na ikonie aplikacji i bez podnoszenia palca; przesuń go po ekranie, aż osiągniesz żądaną pozycję. Oderwij palec od ekranu, a element spadnie w to miejsce (jeśli jest bezpłatny), usuwając inne ikony.

Przesuń lub przewijaj : Wiele menu lub stron internetowych dostępnych na iPhonie wymaga przewijania. Aby przesunąć palcem lub przesunąć, szybko przesuń palcem po powierzchni ekranu bez zatrzymywania się przy pierwszym dotknięciu. Na przykład główna aplikacja Zdjęcia umożliwia przesuwanie ekranu od lewej do prawej, aby przewijać zdjęcia, a w niektórych widokach Kalendarza możesz szybko przesuwać palcem po ekranie, aby zmienić widoczny zakres czasu.

Dwukrotne dotknięcie : w aplikacjach jest kilka miejsc, w których używane jest dwukrotne dotknięcie. Dwukrotne szybkie dotknięcie strony internetowej, mapy lub innego ekranu spowoduje powiększenie, aby ułatwić przeglądanie. Możesz dwukrotnie dotknąć sekcji strony internetowej w przeglądarce, aby ją powiększyć, aby dopasować ją do szerokości ekranu. Dwukrotne dotknięcie po ściągnięciu, aby powiększyć niektóre aplikacje, takie jak przeglądarka zmienia układ kolumny tekstu, aby dopasować ją do szerokości ekranu.

Przesuń, aby powiększyć : w niektórych aplikacjach (takich jak Mapy, Safari i Zdjęcia) możesz powiększać i pomniejszać, umieszczając jednocześnie dwa palce na ekranie i ściskając je (aby pomniejszyć) lub rozsuwając je (aby powiększyć). ). Działa to również przy powiększaniu i pomniejszaniu w aplikacji Aparat. Wystarczy użyć gestu w obszarze wyświetlania, aby zrobić zdjęcie, aby uzyskać efekt zoomu optycznego.

Przełączanie klawiatury : gdy klawiatura jest aktywna, możesz przełączyć się na alternatywne klawiatury, dotykając i przytrzymując kulę ziemską w lewym dolnym rogu. W wyskakującym okienku przełącz się na klawiaturę obcą lub klawiaturę innej firmy ze sklepu App Store, używaj emotikonów i nie tylko.

Przesuń w górę, aby przejść do ekranu głównego: Na poprzednich iPhone'ach można było przejść do ekranu Flome, naciskając przycisk Flome. Ponieważ nowsze iPhone'y nie mają przycisku Home, wymagany jest nowy gest. Po prostu przesuń palcem w górę od dołu ekranu, a strona główna zostanie odsłonięta

Przesuń, aby przejść do przełącznika aplikacji: poprzednio osiągane za pomocą dwukrotnego dotknięcia przycisku Początek, aby przejść do przełącznika aplikacji, przesuń palcem w górę od dołu ekranu, a gdy palec znajdzie się w połowie wysokości, przytrzymaj go, aż pojawią się inne aplikacje, jak widać tutaj. Możesz wtedy podnieść palec.

Zamykanie aplikacji: niezależnie od posiadanego iPhone′a, aby zamknąć aplikację z ekranu przełącznika aplikacji przeciągnij jego okno podglądu poza górną część ekranu. Aby zamknąć przełącznik aplikacji, dotknij podglądu, aby przejść do tej aplikacji, lub dowolnego innego miejsca niż ekrany podglądu, aby przejść do ekranu głównego

Przełączanie się między aplikacjami: fajna sztuczka na iPhonie to przełączanie między otwartymi aplikacjami bez przechodzenia do przełącznika aplikacji. Przesuń palcem w prawo lub w lewo wzdłuż stóp ekranu, aby przeglądać aplikacje w kolejności, w jakiej zostały uruchomione.

Centrum sterowania : za pomocą przycisku Początek otwórz Centrum sterowania, przesuwając palcem w górę od dołu ekranu, i zamknij je, dotykając szewronu u góry. Bez przycisku Home przesuń palcem od prawego górnego rogu; i odrzuć, dotykając gdziekolwiek poza Centrum sterowania.

Zatrzymaj drgania aplikacji: dotknij i przytrzymaj aplikację na ekranie głównym i wybierz "Edytuj ekran główny", aby rozpocząć ruch aplikacji, w którym to momencie można je przenieść lub usunąć; ale zamiast naciskać przycisk Home, aby powrócić do normalnego użytkowania, teraz klikasz link Gotowe w prawym górnym rogu

Dostęp do Siri: Siri to kolejna funkcja, która wcześniej wymagała przycisku Home, więc potrzebuje nowej metody aktywacji na iPhonie. Naciśnij i przytrzymaj przycisk boczny, aż pojawi się Siri. Gdy skończysz, ponownie dotknij przycisku bocznego, aby zamknąć funkcję.

Uruchom ponownie iPhone′a: aby ponownie uruchomić nowszy iPhone bez przycisku Home, naciśnij i przytrzymaj zarówno przycisk boczny po prawej, jak i przycisk głośności po lewej stronie. Na starszych iPhone′ach naciśnij i przytrzymaj boczny lub górny przycisk. Pojawia się ten ekran, z którego wyłączasz iPhone′a za pomocą suwaka

Wytnij, kopiuj i wklej : Istnieją trzy kluczowe gesty edycji, wszystkie z które używają trzech palców. Po wykonaniu dowolnego z tych gestów pojawi się małe okno z informacją o tym, co zrobiłeś. Gesty to: Kopiuj - szczypta trzema palcami; Wytnij- trzy palce podwójna szczypta; Wklej - do smarowania trzema palcami.

Cofnij i Ponów : aby cofnąć ostatnią edytowaną czynność, przesuń palcem po ekranie w lewo. Możesz też dotknąć ekranu trzema palcami, aby wykonać to samo zadanie. Jeśli uznasz, że popełniłeś błąd podczas cofania, po prostu przesuń palcem w prawo trzema palcami, aby ponowić edycję.

Przywołaj pasek formatowania : Jeśli okaże się, że gesty edycji są zbyt skomplikowane do użycia na ekranie iPhone′a, możesz użyć innego nowego gestu, aby przywołać pasek formatowania. Stuknij i przytrzymaj trzema palcami, a pojawi się on u góry ekranu, oferując ikony do cofać, ponawiać, wycinać, kopiować i wklejać

Przesuń kursor : jeśli chcesz przesunąć kursor po ekranie, po prostu dotknij go i przytrzymaj w bieżącej pozycji, aby go podnieść, a następnie przeciągnij w wybrane miejsce, a następnie unieś palec, aby go umieścić. Kliknij dwukrotnie i przytrzymaj, aby zaznaczyć tekst między starą i nową pozycją kursora.

Wybierz blok tekstu : Innym sposobem zaznaczenia bloku tekstu jest dwukrotne dotknięcie i przytrzymanie słowa na początku lub na końcu bloku, który chcesz zaznaczyć, a następnie przeciągnięcie palcem po słowach, które chcesz podświetlić. Po wybraniu podnieś palec, aby zakończyć; żądany tekst jest podświetlony.

Przeciągnij pasek przewijania: Przewiń ekran, a pasek przewijania pojawi się po jego prawej stronie. Wysokość szarego paska reprezentuje bieżącą pozycję ekranu w dokumencie lub na stronie. Podnieś palec i umieść go na pasku przewijania, a następnie przeciągnij go w górę i w dół, aby uzyskać bardziej wydajne przewijanie ekranu.


Klawiatura. Pisz na niej

Jeśli chodzi o korzystanie z iPhone′a, klawiatura zajmuje drugie miejsce po ekranie dotykowym. Jeśli zapoznasz się z funkcjami wirtualnej klawiatury iPhone′a, możesz wydobyć o wiele więcej ze swojego smartfona Apple. W tym przewodniku dowiesz się, jak korzystać z wirtualnej klawiatury i jej funkcji, takich jak wprowadzanie głosowe i dodatkowe języki.

1. Po otwarciu klawiatury ekranowej możesz wprowadzać tekst, po prostu dotykając klawiszy, tak jak na dowolnym podobnym urządzeniu do pisania. Jest naprawdę łatwy i intuicyjny w użyciu.
2. Aby dodać cyfry i znaki interpunkcyjne do tekstu, po prostu naciśnij klawisz 123 znajdujący się w lewym dolnym rogu klawiatury. Dodatkowe dotknięcie klawisza powyżej powoduje wyświetlenie większej liczby symboli
3.Kiedy zaczynasz wpisywać słowo, iPhone próbuje je dokończyć za Ciebie i wyświetla jego przewidywania na pasku nad klawiaturą. Stuknij jedną z sugestii, aby dokończyć słowo.

Opcje klawisza Shift

Stuknij klawisz Shift, aby przełączyć się na wielkie litery tylko przy następnym naciśnięciu klawisza. Kliknij dwukrotnie, aby zablokować go w trybie Caps Lock, tak jak w trybie Caps Lock na ręcznej maszynie do pisania. W trybie wielkich liter naciśnij raz klawisz Shift, aby powrócić do normalnego pisania. Grafika klawisza Shift zmienia się w zależności od tego, czy jest w trybie zwykłym, caps-next czy caps-lock.

4. Gdy wysyłasz wiadomości lub e-maile, przewidywanie tekstu uczy się Twojego wyboru języka i sugeruje właściwe słowo dla tonu tego, co piszesz. Stuknij w słowo, aby go użyć.
5. Ta funkcja przewidywania tekstu rozpoznaje również, czy odpowiadasz na pytanie, na które można odpowiedzieć "Tak" lub "Nie". Tak jak poprzednio, po prostu dotknij, aby wybrać odpowiedź pasującą do Twojej odpowiedzi.
6. Zwróć uwagę na ikonę mikrofonu na lub pod klawiaturą. To jest Klawisz dyktowania głosowego. Dotknij tego i po prostu wypowiedz tekst, który chcesz wprowadzić; pojawia się na ekranie w czasie rzeczywistym
7. Dostęp do dodatkowych klawiatur można uzyskać, dotykając i przytrzymując ikonę kuli ziemskiej i wybierając opcję. Możesz (dez)aktywować przewidywanie tekstu, korzystając z łącza Ustawienia klawiatury.
8. Aby dodać klawiatury innych firm, pobierz aplikację Klawiatura z w App Store. W Ustawieniach przejdź do: Ogólne > Klawiatura > Klawiatury > Dodaj nową klawiaturę i wybierz aplikację.

Przesuń klawiaturę

Nowością jest klawiatura Swipe. Zamiast stukać każdy klawisz z osobna, możesz przeciągać palcem od litery do litery, nie podnosząc go, aż dotrzesz do końca słowa.


Centrum Kontroli. Dostęp do niego

Aby uzyskać dostęp do Centrum sterowania, przesuń palcem w dół z prawego górnego rogu lub, jeśli masz starszy model iPhone′a, przesuń palcem w górę od dołu ekranu. Centrum sterowania iOS 15 ma kilka świetnych funkcji, które tutaj przyjrzymy.1. W tym polu możesz włączać i wyłączać (zgodnie z ruchem wskazówek zegara, od góry po lewej) tryb samolotowy, dane mobilne, Bluetooth i Wi-Fi. Jeśli masz 3D Touch, naciśnij głęboko główne pole, aby uzyskać więcej opcji.
2. To pole pokazuje, czego aktualnie słuchasz. Tutaj słuchamy radia, więc możemy odtwarzać/pauzować i przeskakiwać do przodu lub do tyłu o dziesięć sekund. Głębokie naciśnięcie, aby uzyskać więcej opcji, w tym regulację głośności i głośniki zewnętrzne.
3. Stuknij tutaj, aby zablokować ekran w jego bieżącej orientacji, aby nie przełączał się między trybem poziomym i pionowym po obróceniu iPhone′a. Dotknij go ponownie, aby wyłączyć blokadę orientacji ekranu. 4. Stuknij tutaj, aby uzyskać dostęp do menu Screen Mirroring, które pokazuje listę urządzeń, na których możesz wykonać kopię lustrzaną ekranu swojego iPhone′a. Dotknij jednego z nich, a ekran iPhone′a zostanie wyświetlony na tym urządzeniu.
5. To jest jasność i funkcja Slo-Mo. kontrola. Przesuń palcem w górę i w dół, aby zwiększyć lub zmniejszyć jasność, lub naciśnij głęboko, aby uzyskać większą wersję suwaka i natychmiastowy dostęp do trybu Night Shift.
6. Regulacja głośności Twojego iPhone′a. Przesuwaj palcem w górę iw dół suwaka, aby dostosować dźwięk. Wykonaj głębokie naciśnięcie, aby otworzyć większą wersję suwaka regulacji głośności
7. Aby wykonać kopię lustrzaną ekranu, na przykład na Apple TV, dotknij tutaj i wybierz cel z okna.
8.Dotknij tutaj, aby użyć diody LED z tyłu iPhone'a jako latarki. Głębokie naciśnięcie suwaka pozwala dostosować jasność światła.
9. Stuknij tutaj, aby otworzyć aplikację mM Clock i przejść bezpośrednio do jej funkcji Timer. Głębokie naciśnięcie, aby uzyskać dostęp do natychmiastowego timera
10.Dotknij tutaj, aby otworzyć aplikację Kalkulator. Dotknij i przytrzymaj, aby zobaczyć, a jeśli chcesz, skopiuj wynik ostatniego wykonanego obliczenia.
11.Dotknij tego, aby uzyskać dostęp do aplikacji Aparat. Naciśnij go głęboko, aby uzyskać dostęp do opcji fotografowania w aplikacji Aparat, takich jak selfie, nagrywanie wideo i funkcja Slo-Mo
12.Dotknij tutaj, aby sterować swoim ulubionym zestawem HomeKit. Jest to przydatny sposób korzystania ze sterowania Home bez przechodzenia przez aplikację.

Głębokie naciśnięcie ikony

Jeśli dotkniesz i przytrzymasz ikonę Centrum sterowania, zwykle daje to dostęp do dalszych funkcji. Na przykład ikona aparatu zapewnia pokazane tutaj okno i zapewnia natychmiastowy dostęp do selfie, nagrywania wideo i fotografii portretowej

Sterowanie muzyką

W centrum sterowania dotknij i przytrzymaj lewe górne pole, aby otworzyć większe okno, a następnie dotknij i przytrzymaj ikonę Wi-Fi lub Bluetooth, aby przełączać się między sieciami lub urządzeniami BT. Możesz także uzyskać dostęp do ich ekranów Ustawienia z tych okien. Tak jak poprzednio, sterowanie muzyką pokazuje aktualnie odtwarzany utwór. Możesz przeskakiwać do przodu i do tyłu lub odtwarzać / wstrzymywać z ikony Centrum sterowania, ale długie naciśnięcie daje dostęp do bardziej wszechstronnych elementów sterujących, a także okładki albumu.

Tryb nocnej zmiany

Dotknij i przytrzymaj suwak jasności, aby uzyskać dostęp do większej wersji, a także trzech ikon pod spodem. Są to: (od lewej do prawej) przełączanie między trybem jasnym i ciemnym, przesunięcie nocne (w celu zmniejszenia niebieskiego światła) i przełączanie ekranu True Tone.

Tryb samolotowy

Tryb samolotowy iPhone'a wyłącza połączenia Wi-Fi i Bluetooth, zgodnie z wymaganiami niektórych linii lotniczych. Przydaje się również, nawet jeśli nie latasz: na przykład, jeśli masz słabą baterię i czytasz iBooka, tryb samolotowy może oszczędzać energię

Dostosowywanie

Przejdź do Ustawienia> Centrum sterowania i możesz usunąć ikony Centrum sterowania, których nigdy nie używasz, i dodać inne, jeśli chcesz, używając ikon "+" i "-". Możesz także zmienić kolejność elementów sterujących, dotykając i przytrzymując ich trzywierszowe ikony i przeciągając

Uzyskaj dostęp do Bluetooth i Wi-Fi.

W centrum sterowania dotknij i przytrzymaj lewe górne pole, aby otworzyć większe okno, a następnie dotknij i przytrzymaj ikonę Wi-Fi lub Bluetooth, aby przełączać się między sieciami lub urządzeniami BT. Możesz także uzyskać dostęp do ich ekranów Ustawienia z tych okien.


Aplikacja Pocztowa dla Twoich e-maili

Poczta elektroniczna w podróży zrewolucjonizowała komunikację. iPhone ma wszechstronną aplikację do obsługi poczty e-mail, która może obsługiwać wiele adresów e-mail rozmieszczonych na wielu kontach i usługach, a także śledzić wszystkie Twoje kontakty.

Poczta w centrum uwagi1. Ten ekran w programie Mail pokazuje skrzynkę odbiorczą. Stuknij łącze Skrzynka pocztowa, aby wrócić i wybrać inną skrzynkę pocztową, na przykład Wersje robocze, Wysłane, Wiadomości-śmieci lub wiadomości VIP.
2. Link Edytuj umieszcza puste kółko po lewej stronie każdego e-maila. Możesz dotknąć tych kręgów, aby dodać zaznaczenie, a następnie wykonać kilka czynności na wielu e-mailach jednocześnie
3. To są Twoje e-maile, wymienione w kolejności, w jakiej dotarły. Stuknij w jeden, aby go otworzyć i przeczytać. E-maile z niebieskimi kropkami po lewej stronie jeszcze nie dotarły , nie został otwarty i przeczytany. Pociągnij w dół na ekranie, aby pobrać nową pocztę.
4.Dotknij tutaj, aby przeszukać swoje e-maile. Możesz wpisać imię i nazwisko, temat lub coś z treści wiadomości e-mail, a sugestie będą wyświetlane podczas pisania
5. Przeciągnij wiadomość e-mail w lewo i stuknij jedną z wyświetlonych ikon oznaczonych Więcej, Oznacz lub Usuń. Przeciągnij dalej, aby go usunąć od razu. Zamiast tego przeciągnij go w prawo i możesz oznaczyć wiadomość e-mail jako przeczytaną lub nieprzeczytaną.
6. Stuknij Więcej tutaj, aby wyświetlić wyskakujące okno z opcjami odpowiedzi na wiadomość e-mail; Przekaż dalej; Oznacz jako przeczytane, nieprzeczytane, oflagowane lub niechciane; otrzymać powiadomienie o otrzymaniu odpowiedzi na tego e-maila; i przenieś go do innej skrzynki pocztowej.
7. Stuknij tutaj, aby oznaczyć swój adres e-mail, to znaczy oznaczyć go do późniejszego wykorzystania. Jeśli przesuniesz palcem w lewo po e-mailu, który został już oznaczony, ta ikona to brzmi "Usuń flagę".
8. Stuknij tutaj, aby usunąć wiadomość e-mail, przenosząc ją do skrzynki pocztowej Bin. Jeśli zrobisz to przypadkowo i chcesz go odzyskać, dotknij łącza Skrzynki pocztowe, a następnie Kosz. Ponownie przeciągnij wiadomość e-mail w lewo, a następnie stuknij Więcej, a następnie w wyskakującym oknie stuknij Przenieś, aby przenieść ją z powrotem do skrzynki odbiorczej.
9. Dotknij tej ikony, aby wyświetlić tylko nieprzeczytane wiadomości e-mail i ponownie, aby powrócić do wyświetlania wszystkich wiadomości e-mail, przeczytanych i nieprzeczytanych
10. Stuknij tę ikonę, aby otworzyć nową pustą wiadomość e-mail do wypełnienia i wysłania. Dotknij i przytrzymaj, aby wyświetlić listę roboczych wiadomości e-mail, które zacząłeś pisać, a następnie zapisałeś na później.

Wysyłanie wiadomości e-mail za pomocą aplikacji Mail na iPhonie

1. Stuknij ikonę długopisu i papieru (w prawym dolnym rogu), aby otrzymać nową, pustą wiadomość e-mail. Wpisz adres e-mail odbiorcy w polu Do. Jeśli wcześniej z nimi korespondowałeś lub znajdujesz się w Twoich kontaktach, możesz zamiast tego wpisać ich imię i nazwisko. Stuknij Plus po prawej stronie pola Do, aby wybrać osobę z aplikacji Kontakty.
2. Możesz dodać więcej niż jednego odbiorcę, wprowadzając wiele adresów e-mail w polu Do. Do wszystkich wysyłana jest wiadomość e-mail. Aplikacja oferuje sugestie autouzupełniania podczas pisania, a jeśli dana osoba ma więcej niż jeden adres e-mail, możesz dotknąć szewronu obok nazwy, aby wybrać adres, którego chcesz użyć.
3. Stuknij pole DW/UDW, aby skopiować jeszcze więcej osób. Adresy w polach Do i DW (kopia do wiadomości) są widoczne dla wszystkich odbiorców wiadomości e-mail, ale adresy w polu UDW (kopia ukryta) są ukrywane , więc tylko Ty wiesz, że zostały uwzględnione. Funkcja Odpowiedz wszystkim nie odpowiada na zarezerwowane adresy
4. Wpisz temat e-maila oraz treść wiadomości i gotowe. Stuknij ikonę strzałki skierowanej w górę w prawym górnym rogu, aby ją wysłać. Pasek postępu u dołu ekranu pokazuje, że jest w drodze a kiedy zniknie, otrzymasz efekt dźwiękowy. Możesz zobaczyć wysłaną wiadomość e-mail w folderze Wysłane

Odpowiadanie na e-mail lub przekazywanie go dalej

1. Otwórz wiadomość e-mail, na którą chcesz odpowiedzieć. Kliknij ikonę strzałki (na dole ekranu). Pojawi się wyskakujące okienko z szeregiem opcji; pociągnij go, aby zobaczyć pełne okno. "Odpowiedz" wysyła odpowiedź do samego nadawcy. "Odpowiedz wszystkim" wysyła go do wszystkich, którzy otrzymali oryginalną wiadomość e-mail. "Przekaż" wysyła go do strony trzeciej.
2. Stuknij pole DW/UDW, aby skopiować jeszcze więcej osób. Adresy w polach Do i DW (kopia do wiadomości) są widoczne dla wszystkich odbiorców wiadomości e-mail, ale adresy w polu UDW (kopia ukryta) są ukrywane. Wpisz temat e-maila oraz treść wiadomości i gotowe. Stuknij ikonę strzałki skierowanej w górę, aby ją wysłać.

Usuwanie wiadomości e-mail w aplikacji Mail

1. Aby usunąć wiadomość e-mail, przesuń ją w lewo i dotknij Usuń lub przesuń ją dalej w lewo i usuń jednym pociągnięciem. Aby usunąć wiele e-maili, dotknij linku Edytuj (w prawym górnym rogu). Obok e-maili pojawiają się kręgi. Stuknij te, które chcesz usunąć, lub stuknij Zaznacz wszystko w lewym górnym rogu, aby zaznaczyć wszystkie e-maile jednocześnie. Stuknij Kosz.
2. Binned e-maile nie są natychmiast usuwane z Twojego iPhone′a. Stuknij w Skrzynki pocztowe (w lewym górnym rogu), a następnie stuknij w ikonę Kosza, aby zobaczyć ostatnio wyrzucone wiadomości e-mail. Stuknij Edytuj (w prawym górnym rogu), wybierz wiadomości e-mail, które chcesz przenieść lub usunąć, a następnie wybierz odpowiednio łącze Przenieś lub Usuń. Zwróć uwagę na link Wybierz wszystko w lewym górnym rogu.

Wysyłanie załączników

1. Stuknij w treść wiadomości e-mail i stuknij kursor (w prawym górnym rogu klawiatury) dla tych ikon. Oni są; Dołącz zdjęcie, zrób i dołącz zdjęcie, formatowanie, dołączanie dokumentu, skanowanie dokumentu i znaczniki. Dotknij jednego. Podczas wysyłania zdjęć pojawia się okno z dostępnymi zdjęciami i filmami. Stuknij wszystkie te, które chcesz wysłać. Po zakończeniu dotknij "X", aby wrócić do wiadomości e-mail.
2. Jeśli wysyłasz dokumenty, zostaniesz przeniesiony do aplikacji Pliki. Ponownie dotknij wszystkich tych, które chcesz wysłać, a następnie dotknij "X". Możesz usunąć załączniki dodane do wiadomości e-mail przed jej wysłaniem; i dodaj swoją wiadomość również powyżej lub poniżej załącznika. Jeśli ktoś wyśle Ci wiadomość e-mail z załącznikiem, możesz stuknąć go, aby go otworzyć, a następnie stuknąć opcję Udostępnij, aby uzyskać szereg opcji.

Wycisz wątek.

Możesz wyciszyć wątek e-mail, otwierając menu Odpowiedz i stukając Wycisz. Ewentualnie w skrzynce odbiorczej przesuń wiadomość e-mail w lewo, stuknij Więcej, a następnie stuknij Wycisz. Aby wyłączyć wyciszenie, powtórz te procedury i dotknij Wyłącz wyciszenie.

Utwórz przypomnienia

Możesz tworzyć przypomnienia bezpośrednio z Poczty. Dotknij i przytrzymaj treść wiadomości e-mail, aż pojawi się wyskakujący dymek. Dotknij Udostępnij w tym wyskakującym dymku, a następnie w menu dotknij Przypomnienia. Możesz edytować tytuł, dodawać notatki i wybierać listę przypomnień, do której ma trafić. Gdy skończysz, stuknij w Dodaj, a przypomnienie zostanie dodane do aplikacji Przypomnienia.

Sterowanie formatowaniem

1. Stuknij treść wiadomości e-mail, a następnie stuknij pagon (w prawym górnym rogu klawiatury), aby wyświetlić elementy sterujące. Stuknij ikonę Aa, aby uzyskać kontrolki formatowania. W pierwszym wierszu możesz używać pogrubienia, kursywy, podkreślenia i przekreślenia.
2. Stuknij Domyślna czcionka, aby zmienić czcionkę używaną w wiadomości e-mail. Inny opcje formatowania zmieniają rozmiar i kolor tekstu, justują go do lewej, prawej i do środka, a także tworzą listę lub ustawiają wcięcie lub zmniejszają/zwiększają poziom cytatu.

Pobieranie nowych e-maili

1. Aby ręcznie odświeżyć skrzynkę odbiorczą, pociągnij ekran w dół, aż zobaczysz wir (widoczny tutaj u góry). To pokazuje, że aplikacja sprawdza e-maile. Po zakończeniu sprawdzanie jest zakończone i wszystkie nowe wiadomości e-mail zostały pobrane na iPhone′a.
2. Możesz ustawić Mail, aby automatycznie sprawdzał nowe wiadomości e-mail. Wybierz Ustawienia > Poczta > Konta > Pobierz nowe dane. Ustaw konta pocztowe na Push, aby nowe wiadomości e-mail były wysyłane bezpośrednio do telefonu, lub Fetch, aby sprawdzać pocztę w określonych odstępach czasu.

Dodawanie nadawców VIP do poczty

Znajdź wiadomość e-mail od osoby, którą chcesz dodać do swojej listy VIP, i otwórz ją. Stuknij nazwisko osoby, która go wysłała, aby otworzyć listę opcji. Stuknij Dodaj do VIP, aby dodać osobę do swojej listy VIP. Wiadomości e-mail od kontaktów VIP są oznaczane gwiazdkami, co ułatwia ich odnalezienie.
Na ekranie Skrzynki pocztowe VIP jest wymieniony jako oddzielna skrzynka pocztowa; dotknij go, aby zobaczyć e-maile od wszystkich na Twojej liście VIP. Pojawiają się również w Twojej skrzynce odbiorczej, ale jest to szybki sposób na dostęp do wiadomości od Twoich najważniejszych korespondentów. Stuknij ikonę T po prawej stronie skrzynki pocztowej VIP, aby wyświetlić listę osób dodanych do listy VIP. Na tym ekranie dotknij imienia osoby, aby przejść do jej karty Kontakty.

Kolorowe flagi.

Możesz używać różnych kolorów do oznaczania wiadomości e-mail, które są synchronizowane na Twoich urządzeniach. Otwórz daną wiadomość e-mail, dotknij ikony strzałki u dołu ekranu, dotknij opcji Flaga i wybierz kolor.

Blokuj nadawcę.

Gdy otrzymasz wiadomość e-mail od osoby, którą chcesz zablokować, dotknij jej imienia u góry wiadomości, a na wyświetlonym ekranie dotknij opcji Zablokuj ten kontakt. Ich adres e-mail zostanie dodany do Twojej zablokowanej listy. W Ustawienia> Poczta> Opcje zablokowanych nadawców możesz ustawić, co się z nimi stanie. W Ustawienia > Poczta > Zablokowane możesz dodać nowe numery lub adresy albo odblokować, przesuwając palcem w lewo.

Korzystanie z podpisów

1. Przejdź do Ustawienia > Poczta > Podpis. Domyślnie Twój podpis brzmi "Wysłano z mojego iPhone′a". Dotknij go i możesz go edytować, aby czytać, co chcesz. Jeśli masz więcej niż jedno konto e-mail, możesz ustawić osobne podpisy dla każdego z nich.
2. Stuknij Poczta w lewym górnym rogu, aby wrócić do ustawień poczty. W sekcji Podpis zobaczysz swój nowy podpis. Następnym razem, gdy napiszesz wiadomość e-mail, zamiast domyślnego podpisu zostanie użyty Twój nowy podpis.

Znacznik poczty

1. Otwórz nową wiadomość e-mail i dodaj załącznik, do którego chcesz dodać adnotację. Jeśli klawiatura nie jest jeszcze uruchomiona, dotknij treści wiadomości e-mail, a następnie znaku szewronu w prawym górnym rogu, aby wyświetlić narzędzia. Stuknij opcję Znacznik na końcu wiersza.
2. Następnie możesz użyć narzędzi do zaznaczenia zdjęcia. Dotknij i przytrzymaj narzędzie, aby wyświetlić opcje dostosowywania, dotknij koła kolorów, aby zmienić kolory i dotknij strzałek w lewym górnym rogu, aby cofnąć i ponowić. Ikona + daje więcej narzędzi.

Długie naciśnięcie na e-mail

W skrzynce odbiorczej aplikacji Mail dotknij i przytrzymaj wiadomość e-mail, aby wyświetlić wyskakujące menu. Przesuń to menu w górę, aby zobaczyć wszystkie opcje, które oferuje, w tym odpowiadanie, przesyłanie dalej, powiadamianie, wyciszanie: przenoszenie lub całkowite usuwanie Stuknij w Oznacz., aby je oznaczyć, oznaczyć jako przeczytane/nieprzeczytane lub przenieść do śmieci

. Wyszukiwanie e-maili

Korzystając z pola wyszukiwania u góry ekranu, możesz przeszukiwać swoje e-maile. Możesz przeszukać wszystkie skrzynki pocztowe lub tylko jedną. Jeśli szukasz osoby, możesz wyszukać e-maile od, do lub o niej wspomnieć . W wyszukiwaniu aplikacji Mail jest więcej funkcji niż kiedykolwiek.

Powiadomienia e-mailowe

Anulowanie subskrypcji e-mail Jeśli wyłączyłeś powiadomienia w aplikacji Mail, ale chcesz otrzymywać powiadomienia o odpowiedziach na określony e-mail, wysyłanie, stuknij przycisk odpowiedzi, a następnie stuknij opcję Powiadom mnie, aby aktywować powiadomienia. Wiadomość e-mail jest następnie oznaczona dzwonkiem. Powtórz, aby je ponownie wyłączyć.

Zrezygnuj z subskrypcji

W dzisiejszych czasach o wiele łatwiej jest wypisać się z list mailingowych. Jeśli Mail zobaczy, że wiadomość e-mail została utworzona przez taką listę, automatycznie dodaje łącze Anuluj subskrypcję u góry wiadomości e-mail. Stuknij ten link, jeśli chcesz usunąć się z tej konkretnej listy mailingowej.

Funkcje prywatności

Według Apple wysyłane do Ciebie wiadomości e-mail mogą zawierać ukryte piksele, które przekazują nadawcy wiadomości e-mail informacje o Tobie. Samo otwarcie wiadomości e-mail pozwala na zebranie informacji przez nadawcę, w tym adresu IP, ile razy otworzyłeś wiadomość e-mail, czy ją przesłałeś dalej i nie tylko. Dane te mogą być zestawiane i ostatecznie tworzą profil Twojego zachowania w Internecie, a nawet mogą identyfikować Twoją lokalizację.
Funkcja Ochrony prywatności poczty zatrzymuje to. Gdy jest włączony, nadawcy wiadomości e-mail, w tym Apple, nie mogą uzyskać tych informacji z Twoich działań związanych z pocztą e-mail. Jak to ujął Apple: "Kiedy otrzymujesz wiadomość e-mail w aplikacji Mail, zamiast pobierać zdalną zawartość po otwarciu wiadomości e-mail, Ochrona prywatności poczty domyślnie pobiera zdalną zawartość w tle, niezależnie od tego, w jaki sposób kontaktujesz się z e-mailem. Apple nie poznaje żadnych informacji o treści." Cała zawartość zdalna jest również pobierana przez serwery proxy, więc nadawca nigdy nie zobaczy Twojego adresu IP.

Aby aktywować Ochronę prywatności poczty, przejdź do Ustawienia > Poczta > Ochrona prywatności i włącz ją.

Jeśli subskrybujesz iCIoud, otrzymujesz również funkcję o nazwie Ukryj mój e-mail, która nie jest dostępna dla tych, którzy mają tylko bezpłatne konto iCIoud. Dzięki tej funkcji możesz wysłać wiadomość e-mail bez znajomości Twojego rzeczywistego adresu e-mail przez odbiorcę. Aby z niego skorzystać, przejdź do Ustawienia> [Twoje imię]> iCIoud> Ukryj mój e-mail. Dotknij "+ Utwórz nowy adres", aby uzyskać unikalny adres e-mail, który przekazuje wiadomości e-mail do własnej skrzynki e-mail, ale można go usunąć w dowolnym momencie. Na przykład, jeśli chcesz wziąć udział w konkursie bez podawania swojego "prawdziwego" adresu e-mail, użyj Ukryj mój e-mail, aby utworzyć nowy, a jeśli organizator będzie wysyłał Ci niekończący się spam, możesz usunąć fałszywy adres e-mail i pozbyć się z nich za jednym razem. Łatwo!


SafariApp do przeglądania stron internetowych

Safari to przeglądarka internetowa dołączona do iPhone′a i przeszła remont dla iOS 15. Zaprojektowany, aby ułatwić obsługę jedną ręką, przesuwa adres URL i karty na dół, dodaje nową stronę startową i nie tylko.1. Strona internetowa może zawierać słowa, obrazy, filmy, ikony i nie tylko. Stuknij łącze na stronie internetowej, takie jak zdjęcia tutaj i ikony u góry strony, aby przejść do nowej strony. Możesz także przewijać ekran w górę iw dół, przeciągając go jednym palcem.
2. Adres URL, zakładki i narzędzia znajdują się teraz na dole, zamiast na górze przeglądarki. To okno osadza się na dole ekranu, gdy nie jest używane; dotknij go, aby ponownie zobaczyć unoszące się okno. Przesuń okno w lewo i w prawo, aby przejść przez otwarte zakładki. Stuknij go, aby wpisać nowy adres URL lub przejdź do strony startowej, a następnie naciśnij go głęboko, aby wyświetlić opcje, takie jak Zakładki i Lista czytelnicza.
3. Te szewrony umożliwiają poruszanie się do przodu i do tyłu w historii przeglądania; w lewo, aby wrócić do poprzedniej strony, iw prawo, aby ponownie przejść do przodu. Pojawiają się tylko wtedy, gdy są potrzebne; jeśli jednego lub obu nie ma, nie ma do czego nawigować do przodu i/lub do tyłu.
4. Ikona kłódki w polu adresu URL oznacza, że witryna jest bezpieczna. Safari zweryfikowało swoje prawo własności za pomocą certyfikatu, a wszelkie informacje, które wprowadzasz na tej stronie, są zaszyfrowane
5. To jest adres URL (Uniform Resource Locator - adres internetowy) strony, którą aktualnie przeglądasz.
6. Dotknięcie kręconej strzałki tutaj ponownie ładuje stronę internetową, którą aktualnie przeglądasz. Jest to przydatne, jeśli nie zostało załadowane lub wymaga aktualizacji, na przykład wiadomości lub strony sportowej na żywo.
7. To jest ikona udostępniania. Stuknij tutaj, aby uzyskać rozszerzony zakres opcji, w tym wysyłanie strony przez AirDrop, Wiadomości, Poczta i inne; oraz dostęp do widoku czytnika, jeśli jest dostępny, opcji zakładek i ulubionych i nie tylko. Jeśli istnieje funkcja, której używałeś w Safari, ale nie możesz jej znaleźć w wersji na iOS 15, prawdopodobnie można ją znaleźć tutaj.
8. Dotknij i przytrzymaj ikonę Biltabs, aby wyświetlić wyskakujące menu oferujące nową kartę, nową kartę prywatną, opcje zamknięcia tej karty lub wszystkich otwartych kart i wiele więcej. Szybkie dotknięcie ikony przeniesie Cię do ekranu zakładek iOS 15. Karty otwarte w Safari są teraz ułożone jako miniatury zamiast stosu. Tam możesz zamknąć karty, dotykając X w jego rogu, otworzyć nową kartę i nie tylko.
Poruszanie się po aplikacji Safari na iOS 15 - najpierw naucz się tego

1. Jeśli okno adresu URL zwinęło się w dół ekranu, stuknij je, aby wyświetlić pływające okno Przesuń to pływające okno w lewo i w prawo, aby przełączać się między otwartymi kartami bez konieczności otwierania ekranu kart i wybierania jednej z miniatur.
2. Stuknij pasek adresu URL, aby wyświetlić stronę startową. Edytuj adres URL lub wpisz nowy albo stuknij ikonę przedstawiającą Twoje ulubione witryny. Przewiń w górę, aby zobaczyć udostępnione Ci witryny internetowe, Twoją listę czytelniczą i nie tylko. Stuknij Anuluj (w prawym górnym rogu), aby wrócić do przeglądania sieci.
3. Stuknij ikonę udostępniania, aby wyświetlić duże menu; przewiń w górę, aby zobaczyć wszystkie opcje. U góry możesz udostępnić witrynę za pomocą AirDrop, Wiadomości i innych. Stuknij łącze Opcje, aby ustawić format wysyłania. Opcje Rozmiar tekstu i Znajdź na stronie znajdują się tutaj.
4. Stuknij ikonę Karty, aby zobaczyć wszystkie otwarte karty wM jako miniatury. Dotknij X w prawym górnym rogu karty, aby ją zamknąć, dotknij miniatury, aby otworzyć tę kartę, a następnie przeciągnij i upuść, aby zmienić kolejność Użyj pola wyszukiwania , aby przeszukać otwarte karty, i dotknij +, aby dodać nową.
5. Na ekranie zakładek (patrz krok 4) dotknij znaku pagonowego w dymku u dołu ekranu dla tego menu. Tutaj możesz utworzyć grupę kart zawierającą wszystkie otwarte karty, otworzyć nową pustą grupę kart, która synchronizuje się na Twoich urządzeniach lub przełączyć się na przeglądanie prywatne.
6. Głębokie dotknięcie ikony kart powoduje wyświetlenie menu opcji kart bez przechodzenia do ekranu kart. Możesz otworzyć nową kartę lub nową kartę Prywatną, zamknąć kartę lub wszystkie otwarte karty lub przenieść aktualnie otwartą kartę do jednej z grup kart, wszystko z tego ekranu.

Korzystanie z zakładek

1. Aby dodać stronę do zakładek do późniejszego wykorzystania, stuknij ikonę Udostępnianie, przewiń w górę wyskakujące menu i stuknij opcję Dodaj zakładkę. Zostaniesz przeniesiony do nowego ekranu zatytułowanego Dodaj zakładkę .
2. Tutaj możesz edytować tytuł, według którego witryna jest dodana do zakładek, i dotknij Ulubione, aby wybrać inny folder, w którym chcesz ją zapisać. Gdy skończysz, stuknij Zapisz (w prawym górnym rogu).
3. Aby uzyskać dostęp do strony z zakładkami, otwórz nową kartę i dotknij ikony książki (w lewym górnym rogu). Przejdź do żądanej witryny i dotknij jej. Aby usunąć zakładkę, przesuń ją w lewo i dotknij Usuń

Historia i lista czytelnicza

1. Jeśli natkniesz się na interesującą stronę, której nie masz teraz czasu przeczytać, dodaj ją do swojej listy czytelniczej. Stuknij ikonę udostępniania i przewiń w górę do Dodaj do listy Czytelnia; następnie dotknij go.
2. Aby otworzyć witrynę z listy Czytelnia, otwórz nową kartę i przewijaj ekran Start, aż znajdziesz witryny z listą Czytelnia. Dotknij jednego, aby go otworzyć, głębokiego dotknięcia, aby wyświetlić opcje, w tym Usuń.
3. Aby uzyskać dostęp do ostatnio oglądanych witryn, dotknij i przytrzymaj jeden z szewronów w dymku adresu URL, a one się pojawią. Dotknij i przytrzymaj dymek adresu URL, aby uzyskać szybki dostęp do opcji zakładek i listy Czytelnia

Rozszerzenia Safari

1. Rozszerzenia są popularne w wersji Safari na Maca, a teraz są dostępne na iPhonie. Otwórz Ustawienia > Safari > Rozszerzenia. Aby zainstalować nowe rozszerzenie, kliknij Więcej rozszerzeń
2. Zostaniesz przeniesiony do sekcji Rozszerzenia Safari w App Store. Znajdź taki, który Ci się podoba i dodaj go. Aby wyłączyć rozszerzenie, wróć do ekranu z poprzedniego kroku i dotknij przełącznika.

Obróć ekran

Strony mogą być zorientowane poziomo lub pionowo, obracając iPhone′a. Przez większość czasu prawdopodobnie będziesz używać zwykłego widoku pionowego, ale jeśli witryna zawiera dużo tekstu, wygodniej będzie czytać ją w orientacji poziomej. W trybie poziomym karty i narzędzia pojawiają się u góry ekranu.

Prywatne przeglądanie

Przeglądanie prywatne nie pozostawia śladu, gdzie byłeś w swojej historii. Aby przełączać się między trybem zwykłym i prywatnym, dotknij ikony kart, a następnie dotknij i przytrzymaj dymek u dołu ekranu. Możesz przełączać się między trybami za pomocą wyskakującego menu.

Raport prywatności

Safari bardzo ciężko pracuje nad ochroną Twojej prywatności. Aby uzyskać raport o tym, jak przeglądarka podjęła ostatnio działania mające na celu ochronę Twojej prywatności, dotknij ikony udostępniania i przewiń do Raport o prywatności. Dotknij go, a otrzymasz różnego rodzaju informacje o trackerach, którym uniemożliwiono profilowanie Ciebie, oraz listę witryn, które brały udział w śledzeniu.

Monitorowanie hasła

Jeśli używasz hasła, które zostało naruszone w wyniku naruszenia bezpieczeństwa danych, czyli pojawiło się po zhakowaniu witryny, Safari ostrzeże Cię i doradzi, aby je zmienić. Twoje zapisane hasła są regularnie sprawdzane pod kątem listy naruszonych haseł, a cały proces jest bezpieczny i prywatny. Nawet Apple nie widzi twoje informacji o haśle.

Grupy kart

1. Teraz można zapisać grupę zakładek, aby móc je zbierać według tematu i otwieraj lub zamykaj je jako grupę. Aby zapisać wszystkie aktualnie otwarte karty jako grupę, dotknij ikony kart w dymku adresu URL u dołu ekranu, dotknij znaku szewronu na środku dymku, aby otworzyć to menu, i dotknij opcji Nowa grupa kart z X Tabs.
2. Innym sposobem tworzenia grupy kart jest na ekranie w poprzednim kroku dotknij Nowa pusta grupa kart, po czym możesz dodać jej nazwę. Następnie, jeśli chcesz zapisać witrynę internetową w tej grupie kart, dotknij ikony kart, a następnie głęboko naciśnij miniaturę danej witryny. Wybierz opcję Przenieś do grupy kart, a następnie stuknij nazwę grupy, aby ją dodać.
3. Aby otworzyć grupę kart, dotknij ikony kart w dymku URL u dołu ekranu, a następnie na ekranie z zakładkami dotknij i przytrzymaj pagon na środku dymka. Następnie możesz dotknąć jednej z grup kart, aby otworzyć każdą kartę w tej grupie. Aby wrócić do kart otwartych przed otwarciem grupy kart, dotknij X kart w dalszej części menu.

Wyszukiwanie i kopiowanie tekstu

1. Możesz wyszukać tekst na stronie internetowej. Stuknij ikonę udostępniania w dymku URL i przewiń do Lind on Page. Stuknij w nią, a następnie wprowadź słowo lub frazę, której chcesz szukać na otwartej stronie internetowej. Na prawo pola wyszukiwania, zobaczysz, ile wystąpień danego słowa lub terminu znajduje się na stronie.
2. Stuknij szewrony obok pola wyszukiwania, aby przełączać się między wystąpieniami danego słowa lub frazy na stronie. Aby skopiować zaznaczony tekst (bez względu na to, czy go szukałeś, czy tylko go podświetliłeś), głęboko dotknij dymku adresu URL i wybierz Kopiuj. Aby wkleić go w polu wyszukiwania Safari, stuknij opcję Wklej i wyszukaj.

Widok czytelnika

W widoku czytnika strona internetowa jest przycinana do absolutnego minimum, dzięki czemu można ją czytać lub drukować bez rozpraszania uwagi. Nie wszystkie witryny obsługują Widok Czytnika Aby przełączyć się do niego, jeśli jest to możliwe, stuknij ikonę Udostępnianie i wybierz Czytnik; lub głęboko naciśnij dymek URL i wybierz Pokaż Czytnik Aby wrócić do normalnego przeglądania, dotknij ikony strony w dymku adresu URL.

Autouzupełnianie

Wybierz Ustawienia > Safari > Autouzupełnianie > Moje informacje i wybierz własną kartę Kontakty z wyświetlonej listy. Od teraz, kiedy wypełniasz formularz internetowy, dostępna jest opcja Autouzupełniania; dotknij go i wypełnij formularz z karty Kontakty. Możesz zapisać karty kredytowe również, ale nie numer zabezpieczający na odwrocie karty.

Tłumaczenie

Jeśli patrzysz na obcojęzyczną stronę internetową i wolisz czytać ją w swoim ojczystym języku, dotknij ikony udostępniania i wybierz Tłumacz witrynę… Na następnym ekranie zostanie wyświetlona lista języków, które możesz przetłumaczyć to do. Szczegóły witryny są wysyłane do Apple, a tłumaczenie jest wysyłane do Twojego iPhone&priem;a.

Odtwórz wideo

Niektóre witryny oferują filmy, które można odtwarzać w samej witrynie, zamiast wysyłać Cię do witryny hostingowej wideo, takiej jak Youtube. Stuknij ikonę Odtwórz, aby obejrzeć wideo. Dotknij wideo, aby wyświetlić elementy sterujące. Typowe elementy sterujące obejmują pauzę/odtwarzanie, przewijanie wideo i otwieranie w trybie pełnoekranowym

Dodaj do ekranu głównego

Możesz dodać witrynę do ekranu głównego, aby była wyświetlana jako ikona. Po dotknięciu tej ikony witryna otwiera się w Safari. Aby zapisać witrynę na ekranie głównym, stuknij ikonę Udostępnianie, a następnie wybierz Dodaj do ekranu głównego. Możesz wtedy edytować nazwę strony, jeśli chcesz. Stuknij Dodaj, aby go dodać.

Ustawienia Safari

Oto kilka innych rzeczy, które możesz zmienić w Ustawienia > Safari.

Powiększenie strony: Ustaw przeglądarkę tak, aby strona internetowa była powiększana lub pomniejszana domyślnie.

Poproś o witrynę na komputery: Włącz ją, a Safari zawsze wyświetla komputerową wersję witryny, a nie wersję mobilną

Czytnik: włącz go, aby automatycznie korzystać z widoku czytnika na stronach internetowych.

Aparat/Mikrofon/Lokalizacja: Czy chcesz, aby strony internetowe miały dostęp do tych rzeczy? Domyślnie muszą zapytać, ale możesz to zmienić na Odrzuć lub Zezwól

Język: Jeśli chcesz, możesz przełączyć się na inny język Safari

Pobrane: określ, gdzie mają być zapisywane dokumenty i dane pobrane w Safari. Domyślnie jest to folder Pobrane na dysku iCIoud.

Wyszukiwarka: domyślnie Safari używa Google jako wyszukiwarki. To ustawienie pozwala zmienić to na DuckDuck Go, Yahoo lub Bing i inne.

Blokuj wyskakujące okienka: znajdź ustawienie Blokuj wyskakujące okienka i dotknij przełącznika, aby wyłączyć irytujące wyskakujące okienka, które pojawiają się na stronach internetowych.

Blokuj wszystkie pliki cookie: Witryny nie mogą już pozostawiać plików cookie w telefonie.

Wyczyść historię i dane witryny: dotknij tego łącza, aby wyczyścić historię witryny, pliki cookie i inne dane przeglądania; w trosce o Twoją prywatność.


Aplikacja Przypomnienie do zapamiętywania

Dzięki aplikacji Przypomnienia możesz konfigurować przypomnienia, przypisywać je do list i uruchamiać powiadomienia o określonej godzinie i dniu lub po przybyciu lub odlocie z określonej lokalizacji. Oto jak uzyskać z niego więcej.

Przypomnienia w centrum uwagi1. Użyj pola wyszukiwania, aby wyszukać przypomnienia. Wyszukiwane są tytuły, notatki, osoby, lokalizacje i nie tylko.
2.Dotknij tego linku i możesz edytować swoje listy; usuń je ze znakiem minus, zmień kolejność, przeciągając ikonę trzech linii w górę i w dół, a następnie dotknij ikony "i", aby zmienić nazwę listy, zmienić jej kolor i wybrać nową ikonę.
3. To są twoje inteligentne listy. "Dzisiaj" to wszystkie przypomnienia zaplanowane na ten dzień, "Zaplanowane" pokazuje przypomnienia zaplanowane na dowolny dzień, Wszystkie" wyświetla wszystkie przypomnienia, a "Oznaczone" wyświetla przypomnienie do którego dodałeś flagę.
4. To są twoje listy. Można je nazwać jak chcesz. Dotknij jednego, aby go otworzyć i zobaczyć poszczególne dodane przypomnienia, zaznacz przypomnienia, które zrobiłeś jako gotowe, i dodaj nowe
5. Możesz udostępnić listę przypomnień komuś innemu, o ile ta osoba ma urządzenie Mac lub iOS. Lista pojawia się następnie w ich własnej aplikacji Przypomnienia, a wszelkie wprowadzone przez Ciebie zmiany są również wprowadzane na ich liście i na odwrót.
6. Te liczby po prawej stronie każdej listy reprezentują liczbę zaległych przypomnień, które są na niej zawarte. Gdy oznaczysz jeden jako gotowy, zostanie usunięty.
7. Możesz teraz utworzyć przypomnienie bezpośrednio ze strony głównej aplikacji, zamiast najpierw otwierać listę. Wystarczy dotknąć tutaj, aby utworzyć przypomnienie i przypisać je do listy.
8.Dotknij tutaj, aby utworzyć nową listę, która pojawi się w sekcji Moje listy na stronie głównej Przypomnienia. Możesz przenieść się "indywidualnie przypomnienia do innej listy.

Przypomnienia w sieci

Jeśli zsynchronizujesz swoje Przypomnienia z iCIoud, możesz je przeglądać na dowolnym komputerze z przeglądarką internetową. Po prostu wejdź na www.icloud.com i wprowadź swój Apple ID, a następnie dotknij ikony Przypomnienia, aby się do nich dostać

Tworzenie i używanie przypomnień

1. Aby utworzyć nową listę, na stronie głównej dotknij łącza Dodaj listę w prawym dolnym rogu. Dodaj tytuł do swojej listy (cokolwiek chcesz) i dotknij jednego z kolorowych kółek, aby nadać mu kolor. Przewiń w górę i wybierz ikonę lub emotikon dla listy. Po zakończeniu dotknij Gotowe.
2. Aby dodać przypomnienie do listy, stuknij je, a następnie stuknij Nowe przypomnienie Dodaj nazwę i, jeśli chcesz, dotknij ikony "i" obok niej, aby dodać notatki, adres URL lub flagę, ustawić priorytet, datę i godzinę, aby zaplanować przypomnienie i nie tylko. Po wykonaniu zadania dotknij okręgu po jego lewej stronie.
3. Stuknij łącze Dodaj obraz u dołu ekranu Szczegóły i możesz dodać zdjęcie z aplikacji Zdjęcia, zrobić nowe lub zeskanować dokument. Ten obraz pojawia się na Twojej liście i jest powiązany z tym konkretnym przypomnieniem. Dotknij, aby go powiększyć.
4. Z ekranu Szczegóły możesz dodać Podzadania do przypomnienia, dzieląc element, o którym chcesz przypomnieć, na mniejsze zadania. Na liście przypomnień pojawiają się one na rozwijanej liście pod danym przypomnieniem i można je również oznaczyć jako zakończone.
5.Aby udostępnić listę innemu użytkownikowi Mac lub iOS; otwórz listę i stuknij ikonę z trzema kropkami (w prawym górnym rogu). W menu stuknij opcję Lista udostępniania, a następnie wybierz sposób udostępniania. Przypomnienia utworzone w systemie iOS 13 i macOS Catalina lub nowszym nie są zgodne ze starszymi wersjami systemów iOS i macOS

Tagi użytkownika

Stuknij ikonę # i wpisz słowo, a stanie się hashtagiem. Służą one do organizowania przypomnień. Na pierwszej stronie przewiń w górę i znajduje się sekcja o nazwie Tagi. Stuknij jeden ze swoich tagów, aby zobaczyć wszystkie przypomnienia oznaczone tym słowem. Aplikacja Wiadomości do wysyłania SMS-ów

Wiadomości to jedna z najpopularniejszych aplikacji na iPhonie. Możesz go używać do wysyłania zwykłych wiadomości tekstowych lub bezpłatnych wiadomości iMessages do innych osób za pomocą urządzenia Apple; a także do wysyłania zdjęć, filmów i wiadomości audio.

Wiadomości w centrum uwagi1.Dotknij tutaj, aby wrócić do listy rozmów w wiadomościach. Dotknij jednego z nich, aby otworzyć, a jeśli chcesz, kontynuuj tę rozmowę; taki jak czat, który tu widzisz
2. To jest osoba, z którą rozmawiasz. Obraz jest pobierany z aplikacji Kontakty i jest zastępowany inicjałem, jeśli nie jest dostępny. Dotknij tego zdjęcia, aby uzyskać więcej opcji, w tym udostępniać swoją lokalizację, nawiązywać połączenia telefoniczne lub wideo, wysyłać wiadomości e-mail i nie tylko.
3. Stuknij ikonę kamery wideo tutaj, aby wyświetlić menu podręczne, oferujące połączenia FaceTime Audio i FaceTime Video. Dotknij jednego, aby nawiązać połączenie.
4. Twoje wychodzące wiadomości ftfl są po prawej stronie, przychodzące po lewej. Otrzymane wiadomości są szare. Wysłane wiadomości mają kolor niebieski, jeśli są wysyłane na inne urządzenie Apple za pomocą bezpłatnej usługi iMessage, i zielone, jeśli są wysyłane na urządzenia inne niż Apple jako zwykłe wiadomości SMS.
5. Wiadomości mogą zawierać załączniki, takie jak zdjęcia, filmy lub małe obrazki zwane emotikonami, takie jak buźki lub kawa , zdjęcie kubka widoczne w wiadomości tutaj.
6. Gdy wiadomość wychodząca dotrze do czytelnika, jest oznaczona jako "Dostarczona". Po otwarciu jest zastępowany datą lub, jeśli nowszą, godziną przeczytania.
7. Stuknij ikonę aparatu, aby otworzyć aplikację Aparat. Zrób nowe zdjęcie i dodaj je do wiadomości
8. Ta ikona przełącza między szufladą aplikacji, która jest widoczna poniżej, a przewidywanym paskiem tekstowym znajdującym się nad klawiaturą w wielu aplikacjach.
9. Wpisz swoją wiadomość w tym polu. Kiedy będziesz gotowy do wysłania, dotknij niebieskiej strzałki, która pojawi się po prawej stronie pola tekstowego, gdy coś tu wpiszesz.
10.Dotknij i przytrzymaj ikonę tutaj, aby nagrać i wysłać wiadomość dźwiękową zamiast tekstu.
11.Jeżeli chcesz wysłać emotikon, na przykład uśmiechniętą twarz lub przedmiot, taki jak kubek kawy widoczny powyżej, dotknij i przytrzymaj ten klawisz, a następnie wybierz klawiaturę emotikonów z wyskakującego okienka.
12.Dotknij tutaj, aby podyktować wiadomość zamiast ją wpisywać. Twoje słowa są konwertowane na tekst podczas mówienia.

Wysyłanie nowej wiadomości

1. Stuknij ikonę pióra i papieru w prawym górnym rogu, aby otworzyć nową wiadomość. W polu Do wpisz numer telefonu komórkowego lub adres e-mail osoby, do której chcesz wysłać wiadomość. Jeśli ta osoba jest w twoich Kontaktach, zamiast tego wpisz ich nazwę lub użyj ikony + po lewej stronie.
2. Jeśli pole Do zmieni kolor na niebieski, można je wysłać przez iMessage (bezpłatnie). Jeśli zmieni kolor na zielony, zostanie wysłana jako zwykła wiadomość tekstowa. Jeśli zmieni kolor na czerwony, wprowadzone urządzenie nie może odebrać wiadomości. Kiedy druga osoba pisze odpowiedź, w dymku pojawiają się trzy kropki.

Wiadomości głosowe i wideo

1. Aby wysłać wiadomość głosową, dotknij i przytrzymaj ikonę fali po prawej stronie pola tekstowego. Wypowiedz wiadomość i zwolnij, gdy skończysz. Możesz przejrzeć swoją wiadomość, dotykając ikony Odtwórz, a następnie wysłać ją, dotykając strzałki skierowanej w górę. Jeśli nie jesteś z niego zadowolony, usuń go za pomocą ikony X.
2. Aby wysłać wiadomość wideo, dotknij ikony aparatu, aby otworzyć aplikację aparatu , z której możesz wybrać Wideo i nagrać swój film w zwykły sposób. Po zakończeniu dotknij niebieskiej strzałki, aby wysłać, Gotowe, aby dodać tekst przed wysłaniem, Odtwórz, aby je przejrzeć, lub Powtórz, jeśli nie podoba Ci się nagranie i chcesz spróbować ponownie.

Zarządzanie zdjęciami

Sposób, w jaki aplikacja Wiadomości radzi sobie ze zdjęciami i innymi załącznikami, został zmieniony w systemie iOS 15. Anson Aby wysłać zdjęcie, dotknij ikony aplikacji Zdjęcia u dołu rozmowy Wiadomości, a zobaczysz siatkę zdjęć z aplikacji Zdjęcia. Stuknij tyle, ile chcesz, aby je wybrać. Możesz teraz wybrać, jakie zamówienie umieścili w Twojej wiadomości. Wystarczy dotknąć ich w wybranej kolejności, a zamiast zaznaczonych będą ponumerowane. Aby usunąć zaznaczenie zdjęcia, po prostu dotknij go po raz drugi, a numer zniknie. Kiedy będziesz gotowy, dotknij Dodaj w prawym górnym rogu, a zdjęcia zostaną dodane do wiadomości wychodzącej. Tutaj możesz przewijać zdjęcia w lewo iw prawo, aby je przejrzeć. Każdy ma krzyżyk w prawym górnym rogu - dotknij go, aby usunąć ten konkretny obraz. Następnie możesz dodać wiadomość tekstową w polu komentarza. Naciśnij strzałkę skierowaną w górę, aby ją wysłać, jak zawsze. Załączniki wysłane lub odebrane przez Ciebie pojawiają się w Twojej rozmowie w Wiadomościach jako stos. Nad tym stosem znajduje się mała ikona, po której następuje liczba elementów w tym stosie; a w przypadku otrzymanych przedmiotów po prawej stronie stosu znajduje się ikona, która wygląda jak ikona udostępniania do góry nogami. Aby przeglądać elementy w stosie, dotknij stosu i przesuń je w lewo lub w prawo. Stuknij ikonę i liczbę elementów nad stosem, aby zobaczyć je wszystkie jako siatkę. Stuknij odwróconą ikonę udostępniania, aby pobrać zdjęcia do aplikacji Zdjęcia.

Wiadomości grupowe

1. Aby rozpocząć rozmowę grupową, możesz dodać wielu odbiorców, wpisując imię lub numer więcej niż jednej osoby w polu Do nowej wiadomości. W przypadku wiadomości grupowych nazwa nadawcy pojawia się nad każdą wiadomością, dzięki czemu można zobaczyć, kto co powiedział.
2. Uzyskaj dostęp do unikalnych elementów sterujących, stukając ikony osób u góry ekranu, a następnie stukając "i". Stuknij łącze Zmień nazwę i zdjęcie pod ikonami, aby zmienić nazwę grupy i dać jej zdjęcie . Przesuń nazwę w lewo i dotknij Usuń, aby usunąć kogoś z grupy.
3. Stuknij Osoby, a następnie stuknij Dodaj kontakt, aby dodać osobę do grupy. Użyj linków do lokalizacji, aby wszyscy wiedzieli, gdzie jesteś. Wpisz imię osoby z grupy, aby wysłać wiadomość tylko do tej osoby. Długo dotknij wiadomości, aby odpowiedzieć bezpośrednio na tę konkretną wiadomość.

Przypięte wiadomości

Stuknij i przytrzymaj rozmowę lub przesuń ją w prawo, a następnie stuknij opcję Przypnij, aby utrzymać ją u góry ekranu Wiadomości. Okrągłe rozmowy u góry tego ekranu są przypięte; możesz mieć do dziewięciu. Aby odpiąć przypiętą rozmowę, dotknij i przytrzymaj ją, a następnie dotknij Odepnij.

Okno szczegółów

Otwórz wiadomość i dotknij ikony pic u góry, aby wyświetlić ekran szczegółów. Z tego miejsca możesz zainicjować połączenie audio lub wideo, wysłać e-mail, uzyskać dostęp do karty kontaktów (informacje), wysłać lub udostępnić swoją lokalizację i nie tylko. Przewiń w górę, aby zobaczyć załączniki do i od tej osoby

Profile wiadomości

Na ekranie Wiadomości dotknij Edytuj (w lewym górnym rogu), aby wyświetlić wyskakujące okienko. Stuknij Edytuj nazwę i zdjęcie. Stuknij swoje inicjały, aby wybrać zdjęcie lub memoji, i ustaw nazwę wyświetlaną. Następnie możesz włączyć udostępnianie nazw i zdjęć, aby ta nazwa i zdjęcie były udostępniane podczas wysyłania wiadomości.

Szuflada aplikacji

Podstawy: Stuknij ikonę aplikacji obok pola tekstowego, aby otworzyć szufladę aplikacji. Stuknij niebieską ikonę aplikacji po lewej stronie, aby przejść do App Storegdzie możesz otrzymać naklejki, gry i aplikacje do wykorzystania w swoich wiadomościach. Niektóre z tych pakietów naklejek są również bezpłatne.
Naklejki : dotknij ikony naklejek (z twarzą i sercami), aby uzyskać dostęp do naklejek. Przewiń górny wiersz w prawo lub w lewo, aby wybrać spośród zainstalowanych samodzielnie memoji, animoji i pakietów naklejek. Przewiń dwa dolne rzędy w górę i w dół, aby wybrać naklejkę
Muzyka : Aby udostępnić coś, czego słuchałeś w usłudze strumieniowej Apple Music, stuknij ikonę Muzyka, a następnie stuknij album lub utwór, który chcesz udostępnić, aby wysłać łącze. Można to odtworzyć tylko wtedy, gdy odbiorca jest również subskrybentem Apple Music.
Obrazy : dotknij ikony szkła powiększającego, aby wybrać obrazy do wiadomości. Istnieje wiele rodzajów animowanych obrazków; przewiń w górę, aby zobaczyć więcej. Możesz także użyć paska wyszukiwania u góry obrazów, aby znaleźć dokładnie to, czego szukasz.

Dzielone z Tobą

Nowy dodatek do iOS 15, Shared with You, udostępnia załączniki, takie jak zdjęcia, filmy, linki, artykuły z wiadomościami, muzyka, programy telewizyjne i inne, w odpowiednich aplikacjach, a także w konwersacji Wiadomości. Na przykład zdjęcia są wyświetlane w aplikacji Zdjęcia.

Omawiane aplikacje są następujące:

Zdjęcia i wideo: w aplikacji Zdjęcia stuknij opcję Dla Ciebie i przewiń do opcji Udostępnione Tobie. Stuknij opcję Zobacz wszystko, aby przejrzeć każde zdjęcie udostępnione Ci w Wiadomościach. Aby zachować niektóre z nich w głównej kolekcji Zdjęć, stuknij w Wybierz, stuknij w te, które chcesz zachować, a następnie stuknij w ikonę udostępniania. Wybierz opcję zapisu z tego miejsca.
Łącza internetowe: Nic dziwnego, że udostępnione łącza internetowe znajdują się w aplikacji Safari. Otwórz Safari, stuknij ikonę Karty, a następnie ikonę Plus, aby otworzyć nową kartę ze stroną startową. Przewiń go w górę, aby przejść do sekcji Udostępnione Tobie, która zawiera udostępnione Ci łącza internetowe oraz osobę, która je udostępniła.
Apple Music: Aplikacja Muzyka ma również sekcję Udostępnione Tobie, która zestawia i wyświetla łącza udostępnione z Apple Music za pośrednictwem Wiadomości. Aby znaleźć tę sekcję Udostępnione Tobie, przejdź do Słuchaj teraz i przewiń w górę.
Łącza Apple TV: Jeśli ktoś udostępni Ci łącze Apple TV w Wiadomościach, możesz je odebrać w sekcji Udostępnione Tobie w aplikacji Apple TV. Znajdź go w sekcji Obejrzyj teraz.
Linki Apple News: Jeśli ktoś wyśle Ci łącze do artykułu Apple News, znajdzie je w aplikacji News, w sekcji Today. Linki Udostępnione Tobie znajdują się w górnej części tego zestawienia, pod Najważniejsze artykuły.
Podcasty: Wreszcie łącze Apple Podcasts udostępnione w Wiadomościach pojawia się również w sekcji Udostępnione Tobie w aplikacji Podcasty. Aby go znaleźć, otwórz aplikację Podcasty, dotknij opcji Słuchaj teraz u dołu ekranu i przewiń w górę.

Więcej wspaniałych funkcji Wiadomości

Korzystanie z emotikonów : emotikony, w tym buźki, można znaleźć, dotykając i przytrzymując ikonę kuli ziemskiej na klawiaturze, a następnie wybierając Emoji. Przesuń je w prawo i w lewo, aby uzyskać więcej. Emotikon wysłany sam jest wyświetlany w powiększeniu.
Dymek blokady : dotknij i przytrzymaj otrzymaną wiadomość, a nad nią pojawi się dymek. Ta bańka oferuje szereg opcji. Możesz polubić lub odrzucić wiadomość z ikoną kciuka, wysłać serce, śmiech lub znak zapytania i nie tylko.
Bogate linki : gdy ktoś wyśle Ci łącze internetowe w rozmowie w Wiadomościach, otrzymasz podgląd witryny bezpośrednio w wiadomości. Wszystko, co musisz zrobić, to dotknąć linku, aby przejść bezpośrednio do połączonej witryny w Safari.
Funkcje wyszukiwania : rozwiń ekran Wiadomości, aby wyświetlić pole wyszukiwania aplikacji Wiadomości. Dotknij go, a otrzymasz najnowsze osoby, linki, zdjęcia i lokalizacje. Zacznij pisać, a te sugestie zostaną usprawnione, a rozmowy zostaną dodane.
Bazgroły i rysuj: Ustaw iPhone′a w orientacji poziomej i na wirtualnej klawiaturze naciśnij klawisz "zakrzywiony" w prawym dolnym rogu. Dostajesz bloczek, na którym możesz rysować palcami lub pisać nabazgrane wiadomości. Stuknij Gotowe, aby umieścić go w wiadomości.
Czat biznesowy : Czat biznesowy umożliwia firmom kontaktowanie się z klientami za pomocą Wiadomości. Możesz porozmawiać ze sprzedawcą lub obsługą klienta, umówić się na spotkanie lub dokonać zakupów. Rozpocznij rozmowę na czacie biznesowym z Safari, Map, Spotlight i Siri.
Dyktowanie : jeśli masz dość pisania, możesz zamiast tego użyć klawisza mikrofonu na klawiaturze, aby podyktować wiadomość. Dotknij go, a następnie powiedz to, co chcesz powiedzieć, a pojawi się w polu tekstowym. Im częściej jej używasz, tym dokładniejsza staje się funkcja zamiany tekstu na mowę
Apple Pay : Możesz wysyłać pieniądze przez Apple Pay w Wiadomościach, zakładając, że Twój iPhone może korzystać z tej funkcji. Stuknij ikonę Apple Pay i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby wysłać pieniądze. Ta funkcja nie jest jeszcze dostępna na każdym terytorium.

Korzystanie z Memoji i Animoji (wymaga iPhone′a Face ID)

1.Dzięki nowemu animowanemu emoji iPhone′a lub funkcji Animoji możesz stać się jedną z wielu dostępnych postaci. W Wiadomościach otwórz szufladę aplikacji z ikoną A, jak pokazano, i dotknij twarzy małpy na dole ekranu.
2. Przesuń w lewo i w prawo, aby przeglądać Memoji i Animoji, lub aby lepiej się im przyjrzeć, przesuń palcem w górę od linii pokazanej nad aktualnie wybranym Animoji, aby wyświetlić pełny zakres. Dotknij "+", aby utworzyć nowe Memoji.
3. Trzymaj telefon przed sobą, aby mieć pełny widok na przedni aparat i oglądać emotikony. Kiedy odwracasz głowę, otwierasz i zamykasz usta, mrugasz lub wystawiasz język, animacje emotikonów również to robią, podążając za twoim tropem.
4. Aby nagrać animowaną wiadomość, dotknij czerwonego okrągłego przycisku znajdującego się w prawym dolnym rogu emoji. Jeśli go tam nie ma, nie trzymasz iPhone′a przed twarzą. Aby zatrzymać nagrywanie, ponownie naciśnij przycisk (teraz kwadrat).
5. Wiadomość może trwać do 30 sekund. Kiedy skończysz nagrywanie, możesz wysłać je za pomocą niebieskiej strzałki (w prawym dolnym rogu), odtworzyć z zakręconymi strzałkami nad nim lub wyrzucić, dotykając czerwonego kosza nad zakręconą strzałką.
6. Tak wygląda animoji, gdy je otrzymasz. Nagrywanie i wysyłanie ich dotyczy wyłącznie iPhone′ów z Face ID, ale możesz je odbierać i odtwarzać na innym sprzęcie Apple. Możesz nawet oglądać je w aplikacji Wiadomości na komputerze Mac.


Używanie Memoji do zabawnych zdjęć

Memoji to karykaturalna reprezentacja Ciebie, stworzona na Twoim iPhonie. Możesz zaprojektować je tak, aby wyglądały jak Ty i używać ich zarówno jako naklejek, jak i animoji. W iOS 15 pojawiły się nowe funkcje, takie jak ponad 40 nowych ubrań do wyboru, opcje dla osób niepełnosprawnych do dokładnego przedstawiania siebie i wiele więcej. Ponieważ Memoji potrzebują aparatu TrueDepth, mogą z nich korzystać tylko iPhone′y z Face ID.

Tworzenie Memoji

1. Otwórz aplikację Wiadomości. Stuknij ikonę Memoji w szufladzie aplikacji i przewiń do końca w prawo, aż zobaczysz ikonę Plus. Dotknij go, aby uruchomić Memoji. Uwaga: jeśli nie ma ikony Memoji, Twój iPhone jest prawdopodobnie za stary i nie może korzystać z Memojis.
2. Pod pustą twarzą zobaczysz suwak. Korzystając z tego suwaka, opcji kolorów i diagramów, zbuduj swoje Memoji w dowolny sposób. Wybierz fryzurę i kolor, dodaj okulary, jeśli je nosisz, i nie tylko. Możesz zrobić tyle Memoji, ile chcesz, więc baw się dobrze i bądź kreatywny
3. Po zakończeniu stuknij Gotowe. Twoje Memoji zostanie dodane do Twojej kolekcji Animoji, skąd można z niego korzystać w zwykły sposób, tak jakby było to zwykłe Animoji. Możesz go używać jako naklejki, animowanego emoji lub w aplikacji FaceTime do czatu wideo.

Korzystanie z Memoji

1. Obok Memoji, po lewej stronie, znajduje się ikona z trzema kropkami. Dotknij go i możesz edytować swoje Memoji, zduplikować je, aby móc je edytować, zachowując oryginał lub usunąć, jeśli już go nie chcesz.
2. Nagrywasz za pomocą Memoji dokładnie w taki sam sposób, jak robisz to za pomocą Animoji. Przede wszystkim wybierz swoje Memoji i dotknij czerwonego przycisku nagrywania w prawym dolnym rogu Memoji
3. Nagraj do 30 sekund mowy, z następującym Memoji twojego wyrażenia. Po zakończeniu dotknij niebieskiej strzałki, aby użyć wiadomości lub kosza, aby ją usunąć.
4. Możesz również użyć Memoji (lub rzeczywiście W Animoji) jako naklejki. Po prostu przejdź do swojego Memoji, wyciągnij wymaganą twarz, a następnie dotknij jej, aby dodać ją do zwykłej wiadomości tekstowej.
5.Alternatywnie dotknij i przytrzymaj swoje Memoji i przeciągnij je do wiadomości. Gdy jest przyklejony do palca, możesz zmienić jego rozmiar i obrócić przed dołączeniem do wiadomości
6. Zarówno aplikacja FaceTime, jak i funkcja aparatu Wiadomości mają ikonę w kształcie gwiazdy (na dole po lewej), która umożliwia dodawanie efektów, w tym memoji, do zdjęć i filmów


Aplikacja Notatki dla Twoich notatek

Notatki są świetne. Możesz nie tylko przechowywać swoje bazgroły, ale także tworzyć listy kontrolne i tabele, dodawać filmy i zdjęcia, udostępniać notatki innym, a nawet współpracować nad notatką. Możesz również zabezpieczyć hasłem notatkę dla prywatności.

Notatki w centrum uwagi1.Dotknij tego łącza, aby wrócić do folderu zawierającego aktualnie otwartą notatkę. Jak widać, jest to folder iCIoud, który jest synchronizowany na urządzeniach Apple, w tym na iPhonie. Następnie możesz dotknąć innego folderu na ekranie Foldery, aby go otworzyć, i spojrzeć na zawarte w nim notatki.
2. U góry notatki widoczna jest data i godzina ostatniej edycji danej notatki. Przeciągnij notatkę w dół, aby uzyskać te informacje.
3. Ikona z trzema kropkami otwiera okno zawierające wiele opcji, w tym udostępnianie notatki, zapraszanie osób do współpracy nad nią i usuwanie jej z aplikacji Notatki; z których wszystkie były wcześniej dostępne bezpośrednio z tego ekranu
4. Dostępne są różne opcje typograficzne. Możesz podkreślić, pogrubić i pochylić tekst, zamienić go w tytuł lub nagłówek, wyjustować do prawej, lewej lub do środka, utworzyć listę za pomocą liczb lub wypunktowań i nie tylko.
5. Notatka może zawierać zarówno tekst, jak i załączniki, takie jak widoczne tutaj zdjęcie. Można również użyć załącznika wideo i zapisać lokalizację z aplikacji Mapy w notatce. Dotknięcie załącznika lokalizacji otwiera go w aplikacji Mapy
6. Podświetl listę elementów w swojej notatce, a następnie dotknij tej ikony tutaj, aby zmienić ją w przydatną listę kontrolną.
7. Ta ikona daje dostęp do szeregu opcji związanych z załącznikami, a mianowicie Skanuj dokumenty, Zrób zdjęcie lub wideo i Wybierz Zdjęcie lub wideo z tych, które są już zapisane na Twoim iPhonie.
8.Ikona znaczników. Dotknij go, aby otworzyć pasek narzędzi artystycznych, który umożliwia tworzenie prostych szkiców i rysunków na notatce lub jej załącznikach. Możesz bazgrać lub szkicować na istniejącej notatce lub na pustej, jak chcesz.
9. Stuknij tutaj, aby otworzyć nową, pustą notatkę do wypełnienia i zapisania.

Widok galerii : Stuknij ikonę akcji z trzema kropkami podczas przeglądania listy notatek, aby wyświetlić opcję Wyświetl jako galerię. Dotknij go, aby przełączać się między przeglądaniem notatek jako miniatur lub listy

Pierwsze kroki z aplikacją Notatki

1. Gdy po raz pierwszy otworzysz Notatki, zobaczysz listę wcześniej zapisanych notatek. Jeśli jeszcze żadnej nie zrobiłeś, ta lista jest oczywiście pusta. Aby utworzyć nową notatkę, dotknij ikony długopisu w prawym dolnym rogu. Gdy po raz pierwszy otworzysz Notatki, zobaczysz listę wcześniej zapisanych notatki. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, ta lista jest oczywiście pusta. Aby utworzyć nową notatkę, dotknij ikony długopisu w prawym dolnym rogu.
2. Stuknij notatkę, a pojawi się klawiatura. Pierwsza linijka, którą wpisujesz pojawia się jako nagłówek Ikony widoczne nad klawiaturą to odpowiednio: Dodaj siatkę, Format, Utwórz listę kontrolną, Dodaj załącznik i Oznaczenie
3. Stuknij szewron w lewym górnym rogu, aby wyświetlić listę folderów, w których przechowywane są Twoje notatki. Jeśli chcesz synchronizować notatki przez iCIoud, muszą one znajdować się w sekcji iCIoud. Stuknij ikonę folderu (w prawym dolnym rogu), aby utworzyć nowy folder.

Więcej funkcji aplikacji Notatki

1. Stuknij dwukrotnie, aby wybrać słowo lub stuknij trzykrotnie, aby podświetlić akapit i w razie potrzeby przeciągnij uchwyty, aby zaznaczyć mniej lub więcej tekstu. Wyświetlasz menu kontekstowe oferujące również opcje formatowania i załączników.
2. Pierwsza ikona w narzędziach nad klawiaturą tworzy tabelę. Możesz wpisać każdą komórkę i dotknąć ikon z trzema kropkami, aby wyświetlić wyskakujące menu, aby dodać lub usunąć wiersze i kolumny. Możesz przeciągać wiersze i kolumny po dotknięciu tego też.
3. Zaznacz tekst, a następnie stuknij ikonę Aa, aby wyświetlić opcje formatowania. Możesz go wyjustować do prawej, lewej lub wyśrodkować, zmienić w tytuł lub nagłówek, pogrubić, pochylić, podkreślić lub przekreślić i nie tylko. Dotknij "x", aby wrócić do notatki.
4. Zaznacz tekst i dotknij ikony zaznaczenia, aby zmienić go w listę kontrolną. Obok każdej pozycji na liście kontrolnej pojawi się puste kółko. Dotknij tego okręgu, aby zaznaczyć w nim haczyk. W ten sposób możesz odhaczać przedmioty na spisie tak, jak je robisz. Możesz oczywiście dotknąć zaznaczonego koła, aby ponownie usunąć zaznaczenie.
5. Możesz dotknąć i przytrzymać kółko listy kontrolnej i przeciągnąć je w górę lub w dół listy. Dotknij i przytrzymaj, aby wyświetlić menu kontekstowe, a następnie dotknij Lista kontrolna, aby usunąć zaznaczone elementy lub wysłać je na dół. Zobacz też Ustawienia > Notatki > Sortuj zaznaczone elementy.
6. Ikona aparatu wyświetla podmenu dotyczące załączników. Ta pierwsza opcja w tym menu pozwala dodać do notatki zdjęcie lub wideo z aplikacji Zdjęcia. Druga opcja pozwala zrobić nowe zdjęcie lub wideo na iPhonie, a następnie dodać je bezpośrednio do notatki.
7. Trzecia opcja pozwala użyć aparatu do zeskanowania dokumentu i dodania go do notatki. Możesz włączyć lub wyłączyć lampę błyskową, wybrać kolor, skalę szarości lub czarno-biały za pomocą ikony kółek i automatycznie lub ręcznie wyzwalać migawkę.
8. Stuknij ikonę pióra w kółku, aby dodać szkic do notatki. Wyświetla narzędzia do rysowania, których używasz do rysowania i kolorowania. Stuknij kółko po prawej stronie, aby zmienić kolor pióra i krycie Zwróć uwagę na narzędzia Cofnij i Ponów nad szkicem
9. Naciśnij zdjęcie lub załącznik w notatce, naciśnij ikonę pióra w prawym górnym rogu i możesz rysować na załączniku, korzystając z narzędzi do oznaczania, jak pokazano w ostatnim kroku. Stuknij znak plus, aby uzyskać dodatkowe narzędzia do adnotacji, jak pokazano tutaj.

Menu akcji

Stuknij ikonę z trzema kropkami u góry ekranu, aby wyświetlić menu akcji. Jego zawartość jest nieco inna, gdy patrzysz na folder, ale jeśli dotkniesz go, gdy masz otwartą notatkę, to właśnie widzisz.1. Zeskanuj i przypnij notatkę . Ikona Skanuj to kolejny sposób na uzyskanie dostępu do skanera dokumentów. Stuknij Przypnij, aby przypiąć notatkę na początku listy folderów, lub jeśli jest już przypięta, stuknij tutaj, aby ją odpiąć.
2.Zablokuj i usuń. Hasło ikony kłódki chroni notatki. Przejdź do Ustawienia > Notatki > Hasło i ustaw hasło, aby zablokować notatkę. Usuń oczywiście usunie notatkę.
3.Udostępnij notatkę. Możesz współpracować nad notatką lub folderem z innymi osobami, a zmiany wprowadzone przez dowolną osobę są widoczne dla wszystkich. Dotknij tutaj i zaproś ich do przyłączenia się.
4.Wyślij kopię. To jest opcja udostępniania. Dotknij go i możesz wysłać kopię komuś innemu, korzystając z różnych metod; lub wydrukuj, zapisz w plikach i nie tylko
5.Znajdź w notatce. Opcja wyszukiwania. Przeszukuje tylko notatkę, którą aktualnie masz otwartą, a nie wszystkie notatki; więc jest naprawdę przydatny do wyszukiwania długich notatek.
6.Przenieś notatkę. Dotknij tutaj, a zobaczysz listę folderów. Dotknij jednego z nich, aby przenieść notatkę do tego folderu lub dotknij opcji Nowy folder, aby utworzyć nowy folder do użycia.
7.Linie i siatki. Jeśli chcesz dodać do notatki kilka linii o różnych odstępach lub siatkę, dotknij tutaj i wybierz projekt z wyświetlonego menu
8. Informacje zwrotne na temat pisma odręcznego. Jeśli piszesz na ekranie za pomocą znaczników, te słowa powinny być możliwe do przeszukiwania. Pomóż Apple ulepszyć jej algorytmy, wysyłając opinie.


Aplikacja kalendarza na Twoje wydarzenia

Kalendarz doskonale nadaje się do organizowania Twojego życia. Możesz dodawać wydarzenia i spotkania, planować alerty, zapraszać kontakty na wydarzenia i synchronizować Kalendarz z innymi aplikacjami kalendarza. Może też przypominać o nadchodzących wydarzeniach.

Kalendarz w centrum uwagi1.Dotknij tego linku, aby wrócić do widoku miesiąca, pokazującego cały miesiąc.
2. Tutaj możesz zobaczyć dni miesiąca z podświetlonym aktualnie wyświetlanym dniem. Więc tutaj patrzymy na 12 listopada.
3. Ta ikona wyświetla listę nadchodzących wydarzeń, wyświetlaną zgodnie z ich datą i godziną.
4.Dotknij tutaj, aby przeszukać aplikację Kalendarz, przeglądając tytuły i zawartość we wpisach kalendarza.
5.Dotknij tutaj, aby utworzyć nowe wydarzenie w kalendarzu, ustawiając datę, godzinę i tytuł, a także czy się powtarza (na przykład z urodzinami i rocznicami), w którym kalendarzu się znajduje, kiedy się zaczyna i kiedy kończy i nie tylko.
6.Dzień, data, miesiąc i rok , które są obecnie otwarte, są pokazane tutaj dla łatwego odniesienia.
7. Wydarzenia całodniowe, takie jak święta i urodziny, są wymienione na górze listy wydarzeń w kalendarzu danego dnia. Możesz dotknąć tego wpis przez cały dzień, aby uzyskać więcej informacji.
8. Wydarzenie to ma się odbyć między 13:00 a 15:00 w danym dniu. Dotknij wydarzenia, aby uzyskać więcej szczegółów i opcji.
9. Gdziekolwiek jesteś w aplikacji Kalendarz, dotknięcie linku Dzisiaj przeniesie Cię z powrotem do wpisów z bieżącego dnia, jak widać tutaj.
10. Możesz skonfigurować więcej niż jeden kalendarz, dzięki czemu Twoje wydarzenia mogą być sortowane na kategorie, takie jak praca, dom i cokolwiek innego wybierać. Dotknij tutaj, aby wyświetlić listę swoich kalendarzy.
11. Zaproszenia do dołączenia do udostępnionych kalendarzy trafiają do Twojej skrzynki odbiorczej, do której możesz dotrzeć, dotykając linku znajdującego się w prawym dolnym rogu tutaj

Wysyłanie wydarzeń pocztą e-mail : aby wysłać wydarzenie z Maca, przeciągnij je z aplikacji Kalendarz na biurko (nie powoduje to usunięcia wydarzenia z aplikacji Kalendarz), gdzie pojawi się jako plik .ics, a następnie wyślij je pocztą e-mail.

Poznawanie aplikacji Kalendarz

1. Stuknij łącze Kalendarz u dołu ekranu, aby wyświetlić listę wszystkich kalendarzy skonfigurowanych na iPhonie. Każdy ma obok siebie kółko. Dotknij tego okręgu, aby włączyć lub wyłączyć kalendarz, pokazując i ukrywając jego wpisy na ekranie głównym. Jest to przydatne, jeśli Twoja aplikacja Kalendarz jest zatłoczona i trudna w nawigacji.
2. Stuknij literę T po prawej stronie kalendarza dla tego ekranu, gdzie możesz edytować nazwę kalendarza, zmienić jego kolor, wybrać, czy generuje alerty i czy powinien być upubliczniony. Stuknij w Link Dodaj osobę, aby udostępnić go komuś, po czym możesz dodawać i edytować wydarzenia w tym konkretnym kalendarzu.
3. Aby dodać wydarzenie, dotknij symbolu plusa w prawym górnym rogu ekranu. Wprowadź tytuł i lokalizację wydarzenia w odpowiednim polu, wybierz datę i godzinę rozpoczęcia i zakończenia, ustaw, czy wydarzenie ma się powtarzać codziennie, co tydzień, co dwa tygodnie, co miesiąc lub co rok oraz zdecyduj, czy chcesz otrzymać alert.
4. Jeśli zdecydujesz się na otrzymywanie alertu, możesz ustawić, kiedy chcesz wyzwalacz Możesz także wprowadzić notatki lub szczegóły w dolnym polu, co jest przydatne, ponieważ funkcja wyszukiwania aplikacji Kalendarz może znaleźć tekst w tych notatkach. Po potwierdzeniu wszystkich szczegółów dotknij Gotowe, aby zakończyć.
5. Aby edytować wydarzenie, stuknij wydarzenie, a następnie stuknij przycisk Edytuj, który pojawia się w prawym górnym rogu ekranu. Tutaj możesz dotknąć dowolnego pola, aby zmienić szczegóły. Aby usunąć wydarzenie, stuknij je, stuknij przycisk Edytuj, a następnie czerwony przycisk Usuń wydarzenie na dole ekranu.
6. Aby zaprosić inne osoby na to wydarzenie, dotknij Edytuj, a następnie Dodaj zaproszonych. Stuknij ikonę + i nawiguj po kontaktach lub po prostu wpisz ich dane w polu Do. Wpisz tyle, ile chcesz, a następnie dotknij Gotowe i skontaktujemy się ze wszystkimi. Jeśli zaakceptują, wydarzenie zostanie dodane do ich własnego kalendarza.


Aplikacja Kontakty z ważnymi informacjami

Aplikacja Kontakty to wszechstronna cyfrowa książka adresowa Twojego iPhone′a. Możesz go używać do przechowywania wszystkich swoich kontaktów rodzinnych, osobistych i zawodowych; i iCIoud, dzięki czemu ich dane są synchronizowane między wszystkimi urządzeniami Apple.

Kontakty w centrum uwagi1.Dotknij tego łącza, aby wrócić do listy kontaktów, ułożonej w kolejności alfabetycznej.
2.Nazwa i zdjęcie Kontaktów Edytuj swój aktualnie otwarty kontakt. Jeśli nie masz jeszcze zdjęcia tutaj, inicjały osoby są wyświetlane na szarym tle.
3. Stuknij Edytuj, aby dodać, usunąć lub zmienić informacje na karcie kontaktu. Możesz dodawać takie rzeczy, jak urodziny i adresy w mediach społecznościowych, a także numery telefonów, adresy i inne.
4. Te ikony umożliwiają komunikację z kontaktem bezpośrednio z aplikacji Kontakty. Dotknij, aby wysłać wiadomość, nawiązać połączenie, nawiązać połączenie wideo lub wysłać e-mail. Szara ikona oznacza, że funkcja jest niedostępna.
5. Numery telefonów do kontaktu. Możesz dodać numery do domu, pracy, telefonu komórkowego i nie tylko. Stuknij numer, aby nawiązać połączenie.
6. Do kontaktu możesz dodać dowolną liczbę adresów e-mail Wyślij wiadomość (do domu, pracy i nie tylko). Stuknij adres e-mail, aby otworzyć pustą wiadomość e-mail z tym adresem już w polu Do.
7. Jeśli Twój kontakt ma stronę główną, osobistą lub firmową, możesz dodać ją tutaj. Stuknij, aby otworzyć go w Safari.
8. Możesz dodać adresy do domu, pracy i nie tylko. Wyświetlany jest podgląd z aplikacji Mapy. Dotknij go, aby otworzyć aplikację Mapy w lokalizacji tego adresu.
9. W sekcji Notatki, która znajduje się tutaj, możesz napisać, co tylko chcesz. Notatki są przeszukiwane podczas korzystania z pola wyszukiwania, więc jest to przydatny sposób na lepszą organizację.
10.Dotknij tutaj, aby wysłać wiadomość do kontaktu za pomocą aplikacji Wiadomości na iPhonie.
11. Funkcja Udostępnij kontakt umożliwia wysyłanie danych kontaktu do strony trzeciej, e-mailem, wiadomościami, AirDrop i nie tylko. Odbiorca może następnie otworzyć i zapisać tę wizytówkę na swoim urządzeniu.
12. Dodaj szczegóły wiadomości, numer telefonu, adresy e-mail i/lub inne szczegóły kontaktu do listy ulubionych znajdujących się w Aplikacja na telefon.

Dodawanie nowych kontaktów

1. Aby dodać nowy kontakt, naciśnij ikonę Plus w prawym górnym rogu. Wprowadź szczegóły, takie jak imię i nazwisko, numer telefonu i adres, dotykając zielonych łączy plusa na karcie kontaktu. Stuknij sylwetkę, aby dodać zdjęcie lub emoji, jeśli wolisz Jeśli chcesz coś wpisać której nie ma na karcie, przewiń w dół i dotknij Dodaj pole
2. Możesz także przypisać indywidualne dzwonki i dźwięki tekstu, dotykając te pola i wybranie jednego. Po zakończeniu dotknij Gotowe, a nowy kontakt zostanie dodany do listy. Przeciągnij tę listę w dół, aby wyświetlić pole wyszukiwania, którego możesz użyć do wyszukiwania kontaktów według nazwy, adresu, numeru telefonu lub po prostu czegokolwiek innego wpisanego na karcie.

Scalanie duplikatów

1. Otwórz jedno z kont, które chcesz scalić, a następnie stuknij Edytuj w prawym górnym rogu. Teraz przewiń na dół karty kontaktowej i dotknij opcji Połącz kontakty, jak pokazano tutaj.
2. Wybierz kontakt, z którym chcesz go połączyć i dotknij go. Powtórz ten proces dla wszystkich profili danej osoby, a wszystkie ich szczegóły pojawią się w jednym wpisie w aplikacji Kontakty.

Przypisz dzwonek

Do konkretnego kontaktu możesz przypisać indywidualny dzwonek lub alert tekstowy, aby zawsze wiedzieć, kiedy ta osoba dzwoni lub wysyła SMS-a. Otwórz wizytówkę, dotknij Edytuj (w prawym górnym rogu) i przewiń do Dzwonek i Test Dźwieku.Jeśli jeszcze ich nie zmieniłeś, są ustawione na "Domyślne". Stuknij ten, który chcesz zmienić i wybierz nowy. Ten dźwięk jest teraz używany do połączeń przychodzących lub wiadomości od tego kontaktu. Możesz także włączyć funkcję awaryjnego obejścia, dzięki której ten kontakt może się z Tobą skontaktować, nawet gdy Twój telefon jest w trybie Nie przeszkadzać.


Aparat do robienia zdjęć.


Tutaj pokazujemy, jak najlepiej wykorzystać aparaty iPhone′a. Dzięki aplikacji Aparat możesz robić niesamowite zdjęcia, nagrywać filmy zwykłe i w zwolnionym tempie, robić zdjęcia panoramiczne, robić zdjęcia na żywo i nie tylko.
Kamera w centrum uwagi. (interfejsy starszego iPhone&priem;a mogą się różnić)1. Stuknij ikonę lampy błyskowej, aby ją włączyć lub wyłączyć, w zależności od aktualnych warunków oświetleniowych.
2.Dotknij, aby zmienić ustawienie trybu nocnego. Suwak pozwala przełączyć się z Auto na ręczne ustawianie czasu trwania zdjęcia, ale nie ma takiej potrzeby.
3. Dotknij odwróconej ikony "V", aby otworzyć rząd ikon kontrolnych pod obrazem. Dają one większą kontrolę nad takimi funkcjami, jak lampa błyskowa i funkcja HDR
4.HDR oznacza wysoki zakres dynamiki. Uśrednia ekspozycję, robiąc zdjęcia z różnymi ekspozycjami w krótkiej serii, a następnie łącząc je w jeden obraz. Ta ikona włącza lub wyłącza.
5. Live Photo dodaje kilka sekund wideo do nieruchomego obrazu, nadając mu lekko animowany charakter. Dotknij tej ikony, aby ją włączać i wyłączać.
6.Dotknij ekranu, aby ustawić punkt ogniskowy. Kamera skupia się na tym, co znajduje się w tej części obrazu. Przesuń palcem w górę iw dół ekranu, aby ustawić suwak jasności po jego prawej stronie.
7. Jeśli Twój iPhone ma tę funkcję, dotknij tutaj, aby wybrać spośród zdjęć szerokokątnych (0,5x), zwykłych (1x) i powiększonych (2x).
8. Użyj tego suwaka, aby przełączać się między różnymi ustawieniami obrazu oferowanymi przez aplikację Aparat.
9.Dotknij tutaj, aby otworzyć ostatnie zrobione zdjęcie lub film. Możesz go od razu usunąć, jeśli nie było to, czego chcesz.
10.Dotknij tutaj, aby zrobić zdjęcie lub rozpocząć nagrywanie wideo. Zamiast tego możesz użyć przycisków głośności.
11. Ta ikona przełącza między używaniem przedniego i tylnego aparatu.

Więcej kontroli.

Dotknij ikony (3), aby wyświetlić rząd ikon, które zapewniają większą kontrolę nad niektórymi funkcjami aparatu.Są to (od lewej do prawej); Błysk; Tryb nocny; Zdjęcia na żywo; Współczynnik proporcji; Zmień ekspozycję; Zegar migawki; Filtry do aparatu; Wysoki zakres dynamiki.

Wyjaśnienie dotyczące robienia zdjęć i nagrywania wideo

1. Otwórz aplikację Aparat. Aby przełączać się między przednim a tylnym aparatem, dotknij okrągłej ikony (w prawym dolnym rogu). Aby przełączać się między filmami i zdjęciami, użyj suwaka pod obrazem, poruszając się między trybem poklatkowym, zwolnionym tempem, wideo, zdjęciem, portretem i panoramą
2.Powiększ i pomniejsz za pomocą gestów szczypania i rozsuwania na ekranie. Aby zrobić zdjęcie, kliknij duży biały przycisk lub przycisk głośności. W trybie Burst (wiele obrazów jednocześnie) na starszych iPhone'ach dotknij i przytrzymaj przycisk migawki.
3. Aby nagrać wideo, ustaw suwak w opcji Wideo. Dotknij czerwonego przycisku ekranowego, aby rozpocząć nagrywanie. Podczas nagrywania stuknij biały przycisk (w lewym lub prawym dolnym rogu, w zależności od iPhone′a), aby zrobić zdjęcie. Stuknij czerwony przycisk (teraz kwadrat), aby zatrzymać nagrywanie.
4. Możesz także nagrywać materiał wideo w zwolnionym tempie (zwolnionym tempie). Jest nakręcony dokładnie w taki sam sposób, jak zwykłe wideo, jak wyjaśniono w kroku 3, ale z opcją Slo-Mo wybraną za pomocą suwaka, jak pokazano tutaj.
5. Ostatnią opcją dostępną na suwaku jest funkcja Time-lapse.
Stuknij migawkę i możesz teraz nagrywać długie klatki wideo w określonych odstępach czasu, pokazując upływ czasu. To naprawdę świetna funkcja w użyciu.
6. Aby zrobić kwadratowe zdjęcie, przesuń suwak do opcji Zdjęcie i dotknij ikony na górze ekranu. Stuknij proporcje w wyświetlonych elementach sterujących (domyślnie 4:3) i zmień na 1:1, aby uzyskać kwadratowe zdjęcie. Idealny do zdjęć na Instagramie i profilowych.
7.Opcja Pano jest przeznaczona dla funkcji kamery panoramicznej. Stuknij migawkę i przesuń iPhone'a wzdłuż znacznika na ekranie, możesz zrobić ciągły poziomy obraz. Dotknij strzałki, aby odwrócić jej kierunek.
8. Możesz uzyskać dostęp do filtrów w czasie rzeczywistym dla swoich zdjęć i filmów, nadając im różne efekty. Stuknij ikonę (prawy górny róg) i wybierz filtr Użyte poprawnie, te filtry mogą naprawdę wzbogacić Twoją fotografię cyfrową.
9. Aby uzyskać dodatkowe funkcje, wróć do aplikacji Ustawienia. Z tego linku wybierz Zdjęcia i aparat. Możesz wtedy uzyskać dostęp do udogodnień, które bardzo pomogą Ci w komponowaniu, takich jak siatka nakładki i ustawienia wideo.

Wykonywanie i edytowanie zdjęć na żywo

1. Zdjęcia na żywo przechwytują kilka sekund wideo i dźwięku sprzed i po wykonaniu zdjęcia w celu uzyskania animowanego zdjęcia. Aby ją włączyć lub wyłączyć, przesuń suwak pod obrazem na Zdjęcie, a następnie stuknij ikonę kółka na górnym pasku.
2. Możesz dotknąć dowolnej części zdjęcia na żywo, a ożyje, pokazując kilka sekund wideo przechwyconego po obu stronach nieruchomego obrazu. Działa to tak, jeśli używasz zdjęcia na żywo jako obrazu na ekranie blokady.
3. Aby edytować zdjęcie na żywo, otwórz je w Zdjęciach, stuknij Edytuj, a na nowszych iPhone′ach stuknij ikonę Zdjęcia na żywo na dole. Możesz przeciągnąć końce suwaka, odcinając zbędne ramki, a następnie dotknąć ramki i ustawić ją jako obraz kluczowy

Więcej wspaniałych funkcji aparatu

Czytanie kodów QR

W aplikacji Aparat możesz odczytać kod QR. Kod QR to odczytywany maszynowo wzór składający się z czarno-białych kwadratów, który zazwyczaj otwiera adres URL. Aby go zeskanować, najedź aparatem na kod. Nie ma potrzeby naciskania przycisku migawki. W najnowszych wersjach aplikacji Aparat firma Apple dodała ramkę wokół kodu, co ułatwia skanowanie. Gdy otrzymasz powiadomienie, dotknij go, aby aktywować kod QR.

Ręczne ustawianie ostrości

Podczas robienia zdjęcia dotknij ekranu. Żółte pole, które się pojawi, jest centralnym punktem obrazu, na którym iPhone ustawia ostrość po naciśnięciu przycisku Migawka. Jeśli chcesz przesunąć żółte pole i skupić się na innej części zdjęcia, po prostu dotknij tego obszaru ekranu. Pudełko przenosi się do tej sekcji, czyniąc z niej nowy punkt centralny. Za pomocą pola ostrości na ekranie możesz również zmienić jasność zdjęcia, przeciągając palcem w górę, aby zwiększyć ekspozycję lub w dół, aby ją zmniejszyć.

Zoom optyczny

Zoom optyczny działa na każdym iPhonie z co najmniej dwoma aparatami z tyłu Podczas ustawiania zdjęcia w kolejce u dołu przeglądarki znajduje się ikona, która pozwala wybrać między "1x", "2x", a w niektórych przypadkach "0,5x". . Ustawienie "1x" to normalny rozmiar, bez powiększenia. "2x" jest dwa razy bliższy przy użyciu zoomu optycznego; nie ma utraty jakości. Dotknij tej ikony, a pojawi się koło, które pozwala powiększyć do 10x, ale wszystko powyżej 2x jest zoomem cyfrowym, to znaczy, że piksele są powiększane z nieuniknioną utratą jakości. Jeśli masz ustawienie "0,5x", jest to szerokokątny obiektyw, który sprawia, że rzeczy wyglądają dalej.

Oświetlenie portretowe #1

Ustaw suwak na Portret i wybierz spośród światła naturalnego, światła studyjnego, światła konturowego, światła scenicznego, światła scenicznego, mono lub światła o wysokiej tonacji Mono na kole, które się pojawia. Te ustawienia odtwarzają rodzaj konfiguracji oświetlenia, której może użyć profesjonalny fotograf studyjny. Kiedy obracasz kołem, oświetlenie jest stosowane w czasie rzeczywistym, dzięki czemu możesz od razu zobaczyć, jaki wpływ mają zmiany na portret. Znajdź taki, który Ci się podoba, lub jeśli nie chcesz jeszcze stosować oświetlenia portretowego, wybierz Światło naturalne. Teraz zrób zdjęcie w zwykły sposób. Uwaga, nie możesz przytrzymać przycisku dla wielu zdjęć w trybie Burst podczas robienia zdjęcia z oświetleniem portretowym. Możesz zastosować efekty świetlne do zdjęcia po jego zrobieniu, o ile zostało zrobione w opcji Portret. Otwórz zdjęcie w Zdjęciach i dotknij Edytuj. Stuknij ikonę u dołu zdjęcia i wybierz opcję z koła oświetlenia.

Oświetlenie portretowe #2

Tryby oświetlenia portretowego pozwalają dostosować intensywność efektu oświetlenia portretowego. Wybierz tryb portretowy i przeciągnij palcem w górę iw dół ekranu. Zdjęcia o wysokiej intensywności wygładzają skórę i wyostrzają szczegóły, a zdjęcia o niskiej intensywności są bardziej subtelne. Zwróć uwagę na High-Key Mono, nowy efekt oświetlenia portretowego, który można znaleźć po prawej stronie koła efektów. Daje to bardzo efektowny czarno-biały obraz nałożony na gładkie białe tło. Wygląd jest wyrafinowany; w sam raz dla artystycznych zdjęć. Coś innego do zabawy podczas korzystania z oświetlenia portretowego to zakres ogniskowych. Stuknij literę T w kółku w prawym górnym rogu; i możesz użyć suwaka, który się pojawi, aby zmienić ilość wyostrzonego obrazu. Możesz na przykład wyostrzyć obiekt na zdjęciu, a tło rozmazać, aby uzyskać wspaniałe efekty.

Funkcje aparatu w najnowszych iPhone′ach

Najnowsze iPhony z najwyższej półki mają doskonałe aparaty i poprawiony interfejs aplikacji Carnera, aby pomóc Ci w pełni wykorzystać ich możliwości. Funkcja Zoom jest zaimplementowana nieco inaczej; dostępna jest funkcja QuickTake, która pozwala szybko nagrać wideo bez zmiany trybów, a tryb zdjęć seryjnych również wymaga nowego gestu. Dostępne są dodatkowe elementy sterujące, w tym słynny tryb nocny, i możesz zrobić szerszy obraz za pomocą przechwytywania poza ramą. Chociaż większość aplikacji Aparat jest taka sama, jak na innych iPhone'ach z systemem iOS 13 lub nowszym, są to nowe funkcje i zmiany interfejsu oraz sposób ich używania.

Te kamery w centrum uwagi(1)
Zdjęcia seryjne z teleobiektywem 12MP
Ogniskowa 77 mm
Przysłona f/2.8 3-krotny zoom optyczny
Sześcioelementowy obiektyw
Optyczna stabilizacja obrazu
Ostrość Pikseli

(2)
12 MP ultraszerokokątny aparat zwiększa głośność dla przełącznika Bursts.
Przysłona 13 mm f/1,8
Sześcioelementowy obiektyw
Pole widzenia 120°

(3)
Szerokokątny aparat 12 MP
Przysłona 26 mm f/1,5
Obiektyw siedmioelementowy
Optyczna stabilizacja obrazu
100% ostrości pikseli

Przycisk zwiększania głośności dla zdjęć seryjnych

Możesz użyć przycisku zwiększania głośności, aby robić zdjęcia "seryjne", czyli serię zdjęć zrobionych szybko po sobie, przytrzymując przycisk. Aktywuj tę opcję w Ustawienia > Aparat, włączając przełącznik Użyj zwiększania głośności dla serii. Możesz użyć przycisku zwiększania głośności na iPhonie do robienia zdjęć seryjnych, o ile jest on włączony w Ustawieniach

Nadaj priorytet szybszemu fotografowaniu

Aby zrobić jedno zdjęcie po drugim bez przerwy, możesz ustawić w aplikacji Aparat tak, aby szybsze robienie zdjęć było ważniejsze niż lepsze, dzięki czemu iPhone spędza mniej czasu na przetwarzaniu właśnie zrobionego zdjęcia, aby przygotować się do następnego ujęcia. Przejdź do opcji Ustawienia > Aparat i przesuń przełącznik Nadaj priorytet szybszemu fotografowaniu. Ta funkcja działa inteligentnie, więc jeśli nie robisz szybkich zdjęć, iPhone nadal traktuje priorytetowo przetwarzanie zdjęcia. Możesz ustawić aparat na szybszym robieniu zdjęć niż jakości.

Szeroki kąt i zoom

Otwórz aplikację Aparat, a u stóp lub z boku wizjera (w zależności od tego, jak trzymasz telefon), znajdziesz elementy sterujące powiększeniem. W iPhonie 11 są dwa przyciski: 0.5x i 1x. iPhone 11 Pro i Pro Max dodają trzeci przycisk: 2x. Dotknij ".5", aby uzyskać 0,5x fotografię szerokokątną. Dotknij "2", aby 2x powiększyć zdjęcia. Dotknij i przytrzymaj dowolny z tych przycisków, aby uzyskać pokrętło sterowania. Jeśli chcesz zrobić zdjęcie szerokokątne, po prostu wybierz liczbę mniejszą niż "1" na kole zoomu. Wybierz zoom do 2x optyczny lub 10x cyfrowy za pomocą kółka zoomu.

Zdjęcia seryjne

Jest inny sposób robienia zdjęć seryjnych, czyli seria zdjęć, jedno po drugim. Zamiast po prostu przytrzymywać przycisk migawki, jak miało to miejsce w przypadku starszych iPhone'ów, teraz dotknij przycisku migawki i przeciągnij palcem w kierunku miniatury poprzedniego zrobionego zdjęcia. Podnieś palec, aby przestać robić zdjęcia. Jeśli zdecydujesz się usunąć jedno, zostaniesz zapytany, czy chcesz usunąć tylko jedno zdjęcie, czy całą serię.

"Seria" zdjęć to seria ujęć wykonywanych jedno po drugim, w krótkich odstępach czasu. Możesz usunąć całą serię zdjęć naraz: dotknij miniatury opcji.

Filmy QuickTake

Aby nagrać wideo QuickTake, przytrzymaj przycisk migawki (lub fizyczny przycisk regulacji głośności) i nagraj wideo, nawet w trybie zdjęć.
Aby zatrzymać nagrywanie, unieś palec. Aby kontynuować nagrywanie bez przytrzymywania palca na ekranie, przesuń go w kierunku ikony blokady i zwolnij. Następnie zatrzymujesz nagrywanie, dotykając ponownie przycisku migawki. Istnieje możliwość łatwego nagrywania filmów bez zmiany ustawień aparatu. Świetnie nadaje się do szybkiego nagrywania filmu.

Slofies

Selfie w zwolnionym tempie

Przełącz się na aparat przedni i użyj pokrętła wyboru, aby wybrać Zwolnione tempo. Slofie wideo jest nagrywane z szybkością 120 klatek na sekundę i jest automatycznie szerokokątne, dzięki czemu możesz uchwycić znacznie więcej tego, co znajduje się wokół ciebie.

Tryb nocny

Gdy robisz zdjęcie w ciemności, a aparat iPhone′a zdecyduje, że Twoje zdjęcie wymaga dłuższej ekspozycji niż zwykle, w lewym górnym rogu pojawia się ikona księżyca. Dotknij go, aby aktywować tryb nocny. Jeśli jest naprawdę ciemno, może aktywować się automatycznie. Po włączeniu ikona trybu nocnego ma żółte tło i wyświetlany jest czas ekspozycji. Zwiększ lub zmniejsz to, przeciągając suwak pod obrazem, od "Wyłączone" do maksymalnego czasu (w sekundach) określonego na podstawie jego ciemności. Gdy będziesz gotowy, dotknij przycisku migawki, aby zrobić zdjęcie.


Aplikacja Zdjęcia. Do zarządzania snapami

Aplikacja Zdjęcia to coś więcej niż menedżer zdjęć. Jest to również bardzo potężny edytor obrazów, w którym możesz poprawiać kolory, poprawiać, przycinać i ogólnie poprawiać swoje zdjęcia. Tutaj przeprowadzimy Cię przez różne narzędzia.

Zdjęcia w fokusie1. Jest to nazwa otwartego albumu Zdjęcia (lub w tym przypadku miejsca, w którym zdjęcia zostały zrobione, ponieważ patrzymy na wszystkie zdjęcia, a nie na pojedynczy album) oraz daty, pomiędzy którymi zdjęcia zawarte w ten album został zabrany.
2.Dotknij tutaj, aby wybrać zdjęcia. Możesz wybrać tyle zdjęć, ile chcesz, a przeciągnięcie palcem ułatwi zaznaczenie wielu zdjęć.
3. Stuknij ikonę z trzema kropkami, aby wyświetlić wyskakujące okienko, które pozwala powiększać i pomniejszać, ustawiać miniatury, filtrować zdjęcia, wyświetlać je na mapie i nie tylko.
4. To są twoje zdjęcia. Stuknij łącze Wybierz, a następnie stuknij zdjęcia, aby je zaznaczyć i odznaczyć. Dotknij i przytrzymaj zdjęcie, aby wyświetlić wyskakujące okienko, które pozwala na kopiowanie, wybieranie, udostępnianie lub dodawanie do ulubionych.
5. Całkowita liczba zdjęć i filmów, które masz w aplikacji Zdjęcia.
6. Przeglądaj swoje zdjęcia według roku, miesiąca lub dnia, w którym zostały zrobione, lub przejrzyj wszystkie swoje zdjęcia.
7. Stuknij ikonę Zdjęcia na pasku u dołu ekranu strony pokazanej tutaj, która wyświetla wszystkie zdjęcia i filmy w aplikacji Zdjęcia jako miniatury.
8. Ikona Dla Ciebie przenosi Cię do ekranu oferującego wybór zdjęć jako Polecane, podsumowanie zdjęć, które udostępniłeś (Aktywność w Udostępnianym Albumie) oraz sugestie dotyczące zdjęć, które powinieneś udostępnić.
9. Daje to dostęp do Twoich ulubionych albumów, w tym tych, które sam utworzyłeś i standardowych albumów, takich jak Ludzie, które grupują zdjęcia według osób w nich i Miejsca, pokazując, gdzie zostały zrobione. Przewiń do dolnej części ekranu, aby wyświetlić inteligentne albumy przedstawiające multimedia według typu, importowane, ukryte zdjęcia, ostatnio usunięte i inne.
10. Wyszukiwanie zostało znacznie ulepszone w nowszych wersjach Zdjęć, dzięki wielu wyszukiwanym terminom. Możesz wyszukiwać przedmioty i motywy, takie jak "Boże Narodzenie" i "kot" i znajdować zdjęcia zawierające te obiekty lub przedmioty.

Łatwe techniki edycji

1. Otwórz zdjęcie . Aby wyświetlić kluczowe narzędzia do edycji, dotknij Edytuj (w prawym górnym rogu). Jeśli z jakiegoś powodu nie można edytować obrazu, możesz go zduplikować i edytować kopię . Kliknij link "Powiel i edytuj", aby kontynuować.
2. Stuknij różdżkę, aby automatycznie odświeżyć ujęcie, używając algorytmu edycji aplikacji Zdjęcia. Przekreślone oko w prawym górnym rogu służy do pozbycia się efektu czerwonych oczu. Znajdująca się obok ikona z trzema kropkami umożliwia korzystanie ze znaczników.
3. Różne dostępne narzędzia pozwalają ustawić jasność, kontrast i nasycenie zdjęcia, przyciąć je lub obrócić, ustawić filtr, aby nadać mu zupełnie nowy wygląd i nie tylko. Eksperymentuj z nimi, a wkrótce opanujesz narzędzia do edycji.
4. Możesz użyć narzędzi do edycji w aplikacji Zdjęcia na filmach, a także zdjęciach. Możesz także przyciąć początek i koniec materiału; dotknij i przeciągnij uchwyty na początku i/lub końcu filmu

Ogólne wskazówki dotyczące aplikacji Zdjęcia

Otwórz zdjęcie, dotykając je. Powiększaj i pomniejszaj za pomocą gestów uszczypnięcia i przesunięcia. Przeciągnij powiększony obraz, aby go przesunąć. Przesuwaj zdjęcia, przeciągając otwarty obraz w lewo lub w prawo, aby przejść do następnego. Aby usunąć pojedyncze zdjęcie lub film, otwórz je i dotknij ikony kosza. Jeśli go tam nie ma, zdjęcie zostało dodane do iPhone′a przez synchronizację i nie można go usunąć w ten sposób. Stuknij ikonę strzałki w polu, aby wyświetlić opcje udostępniania.

Tworzenie nowych albumów

1. Aby utworzyć nowy album ze zdjęciami, na głównej stronie Zdjęcia dotknij Wybierz (w prawym górnym rogu). Wybierz obrazy, które chcesz dodać do nowego albumu, stukając je pojedynczo lub przeciągając nad nimi palcem.
2. Stuknij ikonę Udostępnij, a następnie wybierz Dodaj do albumu lub Dodaj do udostępnionego albumu. Następnie możesz dodać je do istniejącego albumu, jeśli masz jakiś zrobiony lub stwórz nowy, nadaj mu nazwę, a następnie zapisz.

Zapisz swoją lokalizację

1. W Ustawieniach Prywatność > Usługi lokalizacyjne włącz usługi lokalizacyjne. Zrób zdjęcie w aplikacji Aparat, a zostaniesz poproszony o zezwolenie na użycie Twojej lokalizacji. Dotknij Zezwól, a lokalizacja, w której zostało zrobione, zostanie zarejestrowana.
2. Zamknij aplikację Aparat, otwórz aplikację Zdjęcia i dotknij Albumy u dołu ekranu; następnie stuknij w Miejsca. Wyświetlane są wszystkie lokalizacje, w których zrobiłeś zdjęcia. Dotknij każdej lokalizacji, aby zobaczyć zrobione tam zdjęcia.

Zdjęcia iCloud

Możesz przesyłać albumy zdjęć do swojej przestrzeni dyskowej online iCIoud i zapraszać innych do obejrzenia ich. W sam raz, jeśli jesteś na wakacjach i chcesz podzielić się swoimi zdjęciami z przyjaciółmi i rodziną.

•  Funkcja zdjęć iCIoud musi być włączona, zanim będzie można z niej korzystać, więc przejdź do opcji Ustawienia > [Twoje imię i nazwisko] > iCIoud > Zdjęcia i upewnij się, że udostępnianie zdjęć iCIoud jest włączone. Nie musisz mieć włączonego Strumienia zdjęć.
•  Otwórz aplikację Zdjęcia i przejdź do miniatur zdjęć. Dotknij Wybierz i zaznacz obrazy, które chcesz udostępnić. Gdy wszystkie obrazy są zaznaczone, dotknij ikony udostępniania w lewym dolnym rogu.
•  Stuknij Dodaj do albumu udostępnionego, aby wyświetlić wyskakujące okienko. Stuknij Udostępniony album u dołu wyskakującego okienka, aby wybrać, czy dodać go do istniejącego albumu, czy rozpocząć nowy. Jeśli wybierzesz to drugie, nadaj albumowi nazwę.
•  Jeśli zaczynasz nowy album udostępniony, zostaniesz zaproszony do dodania osób, z którymi chcesz go udostępnić. Jeśli są w Twoich kontaktach, po prostu wpisz ich imiona i nazwiska. Oferowane są sugestie dotyczące ukończenia; dotknij jednego, aby go wybrać.
•  Stuknij Dalej i jeśli chcesz, możesz skomentować swój nowy udostępniony album. Gdy skończysz, dotknij Opublikuj w prawym górnym rogu okna. Alert jest wysyłany do tych, których zaprosiłeś, aby go zobaczyć; mogą zaakceptować lub odrzucić, jak im się podoba.
•  Aby wprowadzić zmiany w tym albumie, w aplikacji Zdjęcia dotknij ikony Albumy, a następnie znajdź odpowiedni album w obszarze Albumy udostępnione. Tutaj możesz zarządzać swoimi zdjęciami lub dotknąć ikony sylwetki w prawym górnym rogu, aby zmienić jej ustawienia i/lub zaprosić więcej osób.Możesz przesyłać albumy zdjęć do swojej przestrzeni dyskowej online iCIoud i zapraszać innych do obejrzenia ich. W sam raz, jeśli jesteś na wakacjach i chcesz podzielić się swoimi zdjęciami z przyjaciółmi i rodziną.
•  Funkcja zdjęć iCIoud musi być włączona, zanim będzie można z niej korzystać, więc przejdź do opcji Ustawienia > [Twoje imię i nazwisko] > iCIoud > Zdjęcia i upewnij się, że udostępnianie zdjęć iCIoud jest włączone. Nie musisz mieć włączonego Strumienia zdjęć.
•  Otwórz aplikację Zdjęcia i przejdź do miniatur zdjęć. Dotknij Wybierz i zaznacz obrazy, które chcesz udostępnić. Gdy wszystkie obrazy są zaznaczone, dotknij ikony udostępniania w lewym dolnym rogu.
•  Stuknij Dodaj do albumu udostępnionego, aby wyświetlić wyskakujące okienko. Stuknij Udostępniony album u dołu wyskakującego okienka, aby wybrać, czy dodać go do istniejącego albumu, czy rozpocząć nowy. Jeśli wybierzesz to drugie, nadaj albumowi nazwę.
•  Jeśli zaczynasz nowy album udostępniony, zostaniesz zaproszony do dodania osób, z którymi chcesz go udostępnić. Jeśli są w Twoich kontaktach, po prostu wpisz ich imiona i nazwiska. Oferowane są sugestie dotyczące ukończenia; dotknij jednego, aby go wybrać.
•  Stuknij Dalej i jeśli chcesz, możesz skomentować swój nowy udostępniony album. Gdy skończysz, dotknij Opublikuj w prawym górnym rogu okna. Alert jest wysyłany do tych, których zaprosiłeś, aby go zobaczyć; mogą zaakceptować lub odrzucić, jak im się podoba.
•  Aby wprowadzić zmiany w tym albumie, w aplikacji Zdjęcia dotknij ikony Albumy, a następnie znajdź odpowiedni album w obszarze Albumy udostępnione. Tutaj możesz zarządzać swoimi zdjęciami lub dotknąć ikony sylwetki w prawym górnym rogu, aby zmienić jej ustawienia i/lub zaprosić więcej osób.

Więcej funkcji aplikacji Zdjęcia

Dodaj podpisy : Możesz teraz dodać podpis do zdjęcia. Otwórz go i przesuń palcem w górę, aby wyświetlić pole podpisu, w którym możesz wpisać, co chcesz. To świetny sposób na przypomnienie sobie, kto lub co jest na zdjęciu, co robiłeś, kiedy je robiłeś i inne tego typu komentarze i pomysły.
Filtrowanie zdjęć : Na głównym ekranie Zdjęcia stuknij Wszystkie zdjęcia, a następnie stuknij trzy kropki w prawym górnym rogu. W wyskakującym okienku dotknij Filtry i możesz ograniczyć oglądanie do Ulubionych, Edytowane, Tylko zdjęcia, Tylko filmy lub Wszystkie elementy. Przy włączonym filtrze wyświetlane są tylko te zdjęcia.
Selektor obrazów : Gdy uzyskujesz dostęp do aplikacji Zdjęcia z innego miejsca w systemie iOS, na przykład podczas dodawania zdjęcia do wiadomości lub e-maila, używasz selektora obrazów. Możesz znaleźć żądany obraz za pomocą inteligentnego wyszukiwania.
Głębokie powiększanie : Podczas powiększania zdjęcia, umieszczając dwa palce na ekranie i rozsuwając je, możesz zagłębić się w obraz, aby zobaczyć z bliska drobne szczegóły.
Lepsze powiększanie : Powiększanie zdjęć zostało ulepszone w najnowszej wersji aplikacji Zdjęcia. Możesz teraz bardziej powiększyć, pokazując na ekranie znacznie więcej szczegółów swoich zdjęć. Jak zawsze, rozciągnij, aby powiększyć i ściśnij, aby pomniejszyć pojedyncze zdjęcie.
Zdjęcia na żywo : Zdjęcia na żywo oferują kilka sekund wideo, zanim dotrą do nieruchomego obrazu. Aby znaleźć swoje zdjęcia na żywo, dotknij Albumy u dołu ekranu, a w sekcji Typy multimediów znajdziesz link do zdjęć na żywo.
Elastyczne przeglądanie albumów : Przeglądanie albumu w aplikacji Zdjęcia jest teraz bardziej wszechstronne. Otwórz album, dotknij ikony z trzema kropkami i wybierz opcję Sortuj. Następnie możesz przeglądać zdjęcia zgodnie z datą ich wykonania lub ustawić niestandardową kolejność. Świetnie nadaje się do zarządzania Twoimi snapami.
Potężne wspomnienia : Funkcja Memories świetnie sprawdza się w doborze odpowiednich zdjęć i filmów. Świetnie nadaje się również do ich wyświetlania, a w tle jest też wiele utworów do odtwarzania


Aplikacja Mapy do nawigacji

Mapy to doskonałe narzędzie nawigacyjne. Świetnie wykorzystując świadomość lokalizacji iPhone′a, daje dokładną mapę Twojej lokalizacji, pokazuje wskazówki, dokąd chcesz się udać, i pomaga znaleźć lokalne udogodnienia.

Mapy w centrum uwagi1. Stuknij ikonę złożonej mapy, aby wyświetlić wyskakujące okienko, w którym możesz przełączać się między czterema typami map; Przeglądaj, jazda, transport publiczny i widok satelitarny
2.Dotknij tej ikony strzałki, aby ustawić mapę na swojej bieżącej lokalizacji. Dotknij go ponownie, a mapa będzie się obracać podczas ruchu, więc kierunek, w którym podróżujesz, jest zawsze "w górę". Trzecie dotknięcie przywraca domyślną funkcję.
3. Niebieska kropka pokazuje Twoją aktualną lokalizację na mapie i kierunek, w którym jesteś zwrócony. Im mniejszy niebieski okrąg wokół niego, tym dokładniejsza jest lokalizacja.
4. Użyj paska wyszukiwania znajdującego się tutaj, aby znaleźć lokalizację lub pobliską funkcję; szukaliśmy Fast Food. Dotknij pola wyszukiwania bez wpisywania czegokolwiek, aby wyświetlić listę ostatnich wyszukiwań i popularnych opcji wyszukiwania, takich jak stacje benzynowe, restauracje, sklepy i bary.
5. Tutaj wyświetlane są aktualne informacje o pogodzie. Przejdź do Ustawienia > Mapy i włącz Indeks jakości powietrza, a to również zostanie tutaj pokazane. Głęboko naciśnij te dane, aby wyświetlić okno zawierające więcej informacji o pogodzie, pobranych z aplikacji Pogoda.
6. Ikona "X" zwija dolny panel okna, dając lepszy widok na główny ekran mapy; lub możesz po prostu przesunąć go w dół.
7. Użyj tych przycisków, aby filtrować i dostosowywać wyszukiwanie, na przykład ograniczając wyszukiwanie do określonych punktów fast food i zmieniając sposób w jaki są posortowane.
8.Szukamy fast foodów, więc są tu pokazane pobliskie lokale z burgerami i pizzą. Lista zawiera informacje o obiektach pokazanych na mapie. Dotknij jednego, na panelu tutaj lub na mapie, aby poznać więcej szczegółów.

Słowo ostrzeżenia

Jak każda nawigacja satelitarna, Mapy nie są niezawodne. Od Ciebie zależy, czy przestrzegasz znaków drogowych i przepisów drogowych. Oczywiście postępuj zgodnie z aplikacją Mapy, ale nie zaniedbuj swoich podstawowych umiejętności drogowych.

Korzystanie z planowania trasy i nawigacji

1. Wprowadź nazwę miejsca, do którego chcesz się udać, w polu Szukaj u dołu ekranu. W razie potrzeby wybierz opcję celu podróży, której szukasz, a następnie dotknij niebieskiego przycisku z szacowanym czasem podróży. Alternatywne trasy są następnie wyświetlane jako jaśniejsze niebieskie linie: przełączaj się między trasami, dotykając jednej z nich.
2. Jeśli punktem początkowym nie jest Twoje aktualne miejsce pobytu, stuknij Moja lokalizacja u góry paska bocznego i zmień to. Możesz także zmienić zamierzony środek transportu, korzystając z ikon w górnej części okna na ekranie. Ikony te dotyczą (z kolei) jazdy samochodem, chodzenia, transportu publicznego, jazdy na rowerze i wspólnych przejazdów.
3. Przewiń dolny panel w górę, aby uzyskać link do opcji dla wybranego środka transportu. Na przykład opcje jazdy umożliwiają planowanie podróży z pominięciem dróg płatnych lub autostrad. Gdy wszystko będzie gotowe, dotknij zielonego przycisku Go. Twój ETA, szacowany czas podróży i całkowita odległość są wyświetlane u dołu ekranu.
4. Jeśli musisz przerwać podróż, dotknij znaku szewronu w prawym dolnym rogu, a następnie dotknij Dodaj postój. Pojawi się lista opcji, takich jak Fast Food, Stacje benzynowe i Banki. Dotknij opcji, na którą chcesz się zatrzymać, a pojawi się lista pobliskich udogodnień. Wybierz jedną, dotknij Idź obok niej, a zostanie zaplanowana nowa trasa.
5. Kiedy zrobiłeś to, po co się zatrzymałeś; na ekranie Mapy dotknij niebieskiego paska u góry oznaczonego "Wznów trasę do [Miejsce docelowe]". Zostanie wznowiona pierwotnie zaplanowana trasa. Kolejną opcją dostępną na dolnym panelu jest Share ETA. Dotknij go, aby udostępnić znajomym i kontaktom przewidywany czas przybycia.
6. Jeśli wystąpił problem i musisz zmienić trasę w locie, dotknij ikony po lewej stronie dolnego panelu, aby wyświetlić opcje, a następnie dotknij przycisku Zakończ trasę. Następnie możesz dotknąć Wskazówki dojazdu do swojego punktu ponownie na następnym ekranie i wybierz alternatywną trasę, gdy Mapy ponownie obliczą Twoją podróż.

Funkcja transportu publicznego

1. Wybierz miejsce docelowe i dotknij ikonę pociągu dla trasy transportu publicznego. Możesz podróżować korzystając z więcej niż jednego środka transportu publicznego. Przewiń okno w górę i odznacz wszystko, czego wolisz nie używać. Znajdź wybraną trasę i dotknij jej przycisku Jedź.
2. Stuknij w pociąg lub stację metra na mapie, aby wyświetlić wyskakujące okienko z listą najbliższych odjazdów z tej stacji. Stuknij usługę, aby uzyskać więcej informacji. Informacje o transporcie publicznym i lotach są teraz aktualizowane w czasie rzeczywistym, więc często sprawdzaj najnowsze informacje.
3. Prowadzisz swoją trasą, tak jak we wcześniejszym samouczku o nawigacji zakręt po zakręcie. Dowiesz się, kiedy wsiąść do pociągu, gdzie wysiąść ze stacji, który autobus złapać i nie tylko.
4. Budynki, takie jak stacje metra, zostały dokładnie zbadane, dzięki czemu Mapy pokazują nie tylko ich lokalizację, ale także wszystkie wejścia i wyjścia do tej stacji. Może nawet wyświetlać mapy ich obszarów wewnętrznych i funkcji.

Samochody i rowery elektryczne


Dwie funkcje, które są stopniowo wprowadzane w Mapach, ale nie są jeszcze dostępne na wszystkich terytoriach, to podróżowanie rowerem i prowadzenie samochodu elektrycznego. Rowerzystom wybór roweru jako środka transportu umożliwia planowanie trasy z uwzględnieniem dedykowanych ścieżek rowerowych i wzniesień dróg. Jeśli dostępna jest dedykowana trasa rowerowa, Twój plan trasy poprowadzi Cię nią jako alternatywę dla korzystania z drogi. Jesteś też ostrzegany przed dużymi wzgórzami, więc po drodze nie ma przykrych niespodzianek. Dla tych, którzy jeżdżą samochodem elektrycznym, funkcje planowania trasy są w dużej mierze takie same, jak w przypadku samochodów benzynowych, ale w przypadku postojów na paliwo podczas podróży wyświetlane są stacje ładowania zamiast stacji benzynowych. Niestety obie te funkcje są obecnie ograniczone do określonych lokalizacji i podróży, ale z czasem pojawią się na innych terytoriach.

Więcej wspaniałych funkcji Map

Informacje o ruchu drogowym : podczas jazdy wyznaczoną trasą informacje o ruchu drogowym są uwzględniane w informacjach o trasie, dzięki czemu wiesz, czego się spodziewać. Na przykład odcinki trasy, na których spodziewane są korki, są oznaczone kolorem czerwonym. Znaki robotnicze oznaczają, że odbywają się zaplanowane roboty drogowe. Stuknij ikonę pracownika, a następnie stuknij ikonę informacji, aby uzyskać więcej informacji.
Funkcje 3D : W widoku satelitarnym dotknij ikony 3D (w prawym górnym rogu), aby przełączyć się na perspektywę 3D. Powiększaj i pomniejszaj oraz obracaj, aby odkrywać, dotknij 2D, aby powrócić do płaskiej mapy. Ponadto, po uzyskaniu dostępu do danych miasta, jeśli jest przycisk oznaczony "Flyover", możesz go dotknąć i obejrzeć wycieczkę po estakadzie 3D.
Przewodniki. : Zgłoś problem Przesuń w górę panel informacyjny, aby wyświetlić Moje przewodniki; grupy ulubionych miejsc, które zapisałeś do późniejszego wykorzystania. Domyślnie masz przewodnik o nazwie Moje miejsca. Stuknij Nowy przewodnik, aby rozpocząć nowy. Wpisz nazwę swojego przewodnika, a następnie stuknij w Utwórz. Następnie możesz wyszukać i dodać dowolną liczbę lokalizacji. Stuknij ikonę Udostępnij, aby udostępnić całą kolekcję komuś innemu.

Funkcje i ulubione

Wpisz lokalizację w polu wyszukiwania, aby ją znaleźć. Może to być miejscowość lub miejscowość, do której chcesz się udać, adres lub kod pocztowy, którego szukasz, lub lokalna usługa lub obiekt, taki jak dworzec kolejowy lub muzeum. Szukając tych ostatnich, podana jest lista pobliskich placówek i znajdują się one na mapie. Ulubione lokalizacje są wymienione pod polem wyszukiwania. Jeśli zidentyfikowałeś swój adres domowy w Kontaktach, to już tam jest i możesz też dodać swoją pracę. Stuknij Dodaj, aby dodać więcej lokalizacji do ulubionych, gdzie są zawsze pod ręką i łatwo wybierane podczas korzystania z aplikacji Mapy. Dodaj lokalizację lub funkcję do Ulubionych, stuknij ikonę z trzema kropkami w górnej części przewodnika, obok niebieskiego przycisku, a następnie wybierz opcję Dodaj do ulubionych. Ewentualnie przewiń przewodnik do samego dołu i dotknij tam Dodaj do ulubionych.

Ulepszone szczegóły: podczas korzystania z Map na iPhonie lub w CarPlay ulepszono trójwymiarowe mapy miast. Nowe szczegóły na ekranie sprawiają ,że takie rzeczy jak zakręty, ścieżki rowerowe i przejścia dla pieszych są bardziej widoczne. W transporcie publicznym pobliskie stacje są wyraźniejsze, a Mapy informują o przybyciu na stację

Instrukcje chodzenia AR

1. Jeśli masz iPhone′a z co najmniej chipem A12 (XS/XS Max/XR lub późniejszy) i znajdujesz się w mieście, w którym usługa jest dostępna, możesz użyć rozszerzonej rzeczywistości, aby się poruszać. Po wprowadzeniu, dokąd chcesz się udać, w aplikacji Street View zeskanuj lokalne budynki za pomocą iPhone′a
2. Mapy sprawdzają, gdzie jesteś i nakładają chodzenie na ekranie, jak pokazano. Ta funkcja zostanie wprowadzona w Londynie, Los Angeles, Nowym Jorku, Filadelfii, San Diego, San Francisco Bay Area i Waszyngtonie do końca 2021 r., a kolejne terytoria zostaną wprowadzone.

Godziny wyjazdu i przyjazdu

1. Planując podróż, można ustawić ją na przyszłą datę. Po wprowadzeniu miejsca docelowego i zmapowaniu tras, dotknij małego przycisku o nazwie Wyjeżdżam teraz, znajdującego się nad ikonami metod transportu
2. Wyświetlany jest kalendarz i godzina. Możesz wybrać nową datę na kalendarza, używając szewronów u góry, aby w razie potrzeby zmienić miesiąc. Dotknij godziny i możesz ustawić ją na wybrany przez siebie czas wyjazdu
3. Stuknij zakładkę Przyjazd do u góry ekranu, aby ustawić godzinę, o której musisz dotrzeć do celu. Po zakończeniu dotknij Gotowe, a wybrany czas wyjazdu lub przyjazdu zostanie włączony do harmonogramu trasy.

Konta użytkowników

1. Możesz przechowywać ustawienia i preferencje Map u swojego użytkownika konta, łatwo to zrobić. Przede wszystkim dotknij okrągłej ikony, która może być Twoimi inicjałami lub obrazem, który znajduje się po prawej stronie pola wyszukiwania aplikacji Mapy.
2.Na następnym ekranie możesz przejrzeć swoje Ulubione, Przewodniki, Raporty i Preferencje; po prostu wybierz jedną z opcji. Możesz oczywiście edytować te szczegóły, tworzyć raporty i ustawiać preferencje, które są zapisywane.

Ostrzeżenia pogodowe

Wraz ze zmianą klimatu i globalnym ostrzeżeniem, gwałtowne powodzie stają się coraz bardziej powszechne. Na szczęście aplikacja Mapy ostrzega przed takimi niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Jeśli na przykład trasa może poprowadzić Cię przez obszar, na którym powódź jest aktualna lub nieuchronna, otrzymasz ostrzeżenie pogodowe i alternatywną trasę, która pozwoli uniknąć problemu. Dotknij jednego z tych ostrzeżeń na ekranie, aby uzyskać więcej informacji na temat problemu, a zostanie wyświetlone ostrzeżenie na trasie, na której występuje. Dotknij Więcej w tym ostrzeżeniu, aby uzyskać więcej informacji. Jeśli chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej o problemie, na tym ekranie pojawi się link do The Weather Channel.

Cały świat: aplikacja Mapy zawiera piękny interaktywny globus, który możesz obracać, eksplorować i powiększać na swoim iPhonie. Aby uzyskać dostęp do kuli ziemskiej, po prostu otwórz aplikację Mapy i ściśnij, aż mapa oddali się tak bardzo, że zobaczysz Ziemię jako całość. Przeciągnij wokół niego palcem, aby obrócić kulę ziemską o 360 stopni. Znajdź kawałek świata, który chcesz poznać, i możesz powiększyć, umieszczając dwa palce na ekranie i rozsuwając je. Gdy zbliżasz się coraz bardziej do Ziemi, podkreślane są naturalne cechy planety, a także miasta i kraje. Na mapie znajdują się na przykład góry. Dotknij jednego, a zobaczysz informacje, takie jak jego wysokość nad poziomem morza i długość od podnóża góry do szczytu


Aplikacja Tłumacz dla innych języków

Aplikacja Tłumacz pozwala na bieżąco tłumaczyć języki obce na Twój język ojczysty, a także tłumaczyć swój język na coś innego. Jest szybki, prywatny i jest wspaniałym dobrodziejstwem dla wczasowiczów i osób podróżujących służbowo.

Tłumacz w centrum uwagi1. Są to języki, z których obecnie tłumaczysz (po lewej) i na (po prawej). Dotknij skierowanych w dół szewronów, aby wybrać inny język.
2. To ostatnia rzecz, którą wpisałeś w Tłumaczu
3. To jest tłumaczenie języka angielskiego, który wpisałeś. Wybrany niemiecki u góry ekranu jest tłumaczony na niemiecki
4. Te ikony są; Przełącz na tryb pełnoekranowy do tłumaczenia; zapisz tłumaczenie jako ulubione; i wyszukaj podświetlone słowo w słowniku.
5. Stuknij Odtwórz, aby przeczytać tłumaczenie na głos.
6. Tutaj wpisujesz tekst, który chcesz przetłumaczyć. Dotknij tutaj, aby wyświetlić wirtualną klawiaturę.
7. Stuknij tutaj i mów to, co chcesz przetłumaczyć, zamiast wpisywać to. Aplikacja słucha, a kiedy przestajesz mówić, tłumaczy.
8. Dotknij tego przycisku akcji, aby wyświetlić opcje automatycznie. Odtwórz tłumaczenia i/lub Wykryj język.
9. Stuknij tutaj, aby przejść do głównego ekranu Tłumaczenia, na który patrzymy.
10. Dotknij tutaj, aby przejść do trybu konwersacji, w którym dwie osoby mogą na zmianę mówić w swoim własnym języku i przetłumaczyć go na język drugiej osoby.
11. Zakładka Ulubione daje dostęp do tłumaczeń, które wcześniej zapisałeś do późniejszego wykorzystania, a także najnowszych tłumaczeń. Przesuń je w lewo, aby wyświetlić różne opcje.

Tryb uwagi

W trybie poziomym w lewym dolnym rogu znajduje się ikona pokazująca strzałki skierowane na zewnątrz. Dotknij go, a zobaczysz przetłumaczony tekst w trybie uwagi z większymi słowami. Stuknij dymki (po prawej), aby wrócić do trybu konwersacji, i ikonę Odtwórz (po lewej), aby wypowiedzieć tłumaczenie na głos.

Korzystanie z aplikacji Tłumacz

1. Dotknij jednego z przycisków u góry ekranu, aby wybrać jeden z języków, których chcesz używać, a następnie zrób to samo z drugim. Są ułożone w kolejności alfabetycznej, a aktualnie wybrany język jest zaznaczony.
2. Jeśli potrzebujesz pracować w trybie offline, ze względu na prywatność lub z powodu problemu z połączeniem Internetu , gdy jesteś online, dotknij jednego z przycisków języka, a na dole listy dotknij Zarządzaj językami. Aby go pobrać, dotknij jego ikony strzałki.
3. Po wybraniu języków dotknij ikony mikrofonu u dołu ekranu i mów to, co chcesz przetłumaczyć. Aplikacja słucha tego, co mówisz, a następnie oferuje tłumaczenie w tekście i czytanie go na głos.
4.Alternatywnie dotknij miejsca, w którym jest napisane "Wprowadź tekst", aby wyświetlić klawiaturę. Następnie możesz wpisać słowo lub frazę w swoim ojczystym języku. Jest to również tłumaczone jako tekst i odczytywane jako tłumaczenie ustne
5. W oknie tłumaczenia dotknij ikony Odtwórz, aby ponownie ją przeczytać, lub dotknij konturu gwiazdy, aby dodać go do ulubionych fraz. Stuknij ikonę Ulubione u dołu ekranu, aby przejrzeć najnowsze tłumaczenia i ulubione.
6. Stuknij ikonę książki pod tłumaczeniem MM dla słownika. Ale dotknij słowa w tłumaczeniu, aby je zdefiniować i wyjaśnić jego gramatykę i użycie. Jest to bardzo przydatne, jeśli próbujesz nauczyć się nowego języka


Aplikacja Zdrowie dla utrzymania kondycji

Aplikacja Zdrowie doskonale nadaje się do przechowywania wszystkich osobistych informacji medycznych w jednym miejscu; oraz do śledzenia ćwiczeń i ćwiczeń. Możesz również przechowywać dokumenty kliniczne. Jeśli masz zegarek Apple Watch, aplikacja Zdrowie naprawdę sprawdza się dzięki śledzeniu kondycji w Aktywności, ale ma wiele do zaoferowania, nawet jeśli nie używasz niesamowitego smartwatcha Apple.

1. Przede wszystkim skonfiguruj swój profil zdrowia. Powinien pojawić się automatycznie przy pierwszym otwarciu aplikacji, ale jeśli tak się nie stanie, dotknij ikony w prawym górnym rogu ekranu Podsumowanie i dodaj swoje informacje i szczegóły. Po zakończeniu dotknij Gotowe.
2. Główny ekran podsumowania, dostępny po dotknięciu podsumowania na dole, zaczyna się od Twoich Ulubionych. Aby skonfigurować, dotknij łącza Edytuj i wybierz elementy, których chcesz użyć. Zwróć uwagę na karty Istniejące i Wszystkie.
3. Na karcie Przeglądaj stuknij Aktywność, a następnie ponownie Aktywność dla danych aktywności, które są pobierane z zegarka Apple Watch. Pokazuje, jak radzisz sobie dzisiaj z wypełnianiem pierścieni i jak Twój poziom aktywności wypada w porównaniu z ostatnim tygodniem, miesiącem i rokiem.
4. Przewiń stronę podsumowania, aby wyświetlić skróty W, takie jak liczba minut ćwiczeń i liczba biegów po schodach, które pokonałeś. Dotknij jednego, aby uzyskać bardziej szczegółową analizę. Te dane dla tych stron można dodawać ręcznie lub przez inne aplikacje.

Medyczne ID

Opcja Medical ID, którą można znaleźć po przewinięciu w dół głównego ekranu Podsumowanie, to świetny sposób na przechowywanie przydatnych prywatnych informacji medycznych o Tobie, które mogą być wykorzystane w nagłych wypadkach. Można uzyskać do niego dostęp z telefonu alarmowego iPhone′a, gdy telefon jest zablokowany, więc lekarz lub załoga karetki pogotowia mogą go odzyskać, nawet jeśli nie jesteś w stanie samodzielnie odblokować telefonu.

Karta udostępniania

Karta Udostępnianie, wprowadzona w systemie iOS 15, umożliwia udostępnianie danych dotyczących zdrowia rodzinie, opiekunom lub zespołowi opieki. Stuknij w Udostępnianie u dołu ekranu, a następnie stuknij w Udostępnij komuś i wybierz, komu chcesz udostępnić. Dotknij Aplikacje i możesz wybrać, które aplikacje będą udostępniane.

Zdrowe chodzenie

W podsumowaniu przewiń w dół do sekcji Powiadomienia o stabilności chodu i dotknij opcji Konfiguruj. Kiedy to zrobisz, iPhone mierzy Twój chód i powiadamia Cię, jeśli chodzisz niestabilnie, co jest wskaźnikiem, że w ciągu najbliższych 12 miesięcy prawdopodobnie upadniesz.

Trendy

Według Apple Trends daje użytkownikom możliwość skupienia uwagi na znaczących zmianach w osobistych wskaźnikach zdrowia. W podsumowaniu znajdź Powiadomienia o trendach i dotknij Włącz. Możesz otrzymywać powiadomienia o znaczących zmianach średnich ćwiczeń, pokonanych schodach i nie tylko.

Więcej funkcji aplikacji Zdrowie

Aplikacje: u dołu ekranu Podsumowanie znajduje się lista aplikacji, które mają związek z aplikacją Zdrowie i mogą z nią wchodzić w interakcje. Stuknij jeden, aby przejść na jego stronę w App Store, skąd możesz go kupić i pobrać na iPhone′a.
Przeglądaj: Stuknij ikonę Przeglądaj u dołu ekranu, aby uzyskać więcej informacji i danych dotyczących zdrowia. Są one podzielone na kategorie, dzięki czemu możesz łatwo znaleźć to, czego szukasz. Dostępne jest również pole wyszukiwania.
Sprzęt: Jeśli masz urządzenia peryferyjne, takie jak inteligentne wagi, mogą być one zgodne z aplikacją Zdrowie. Otwórz własną aplikację urządzenia i sprawdź, czy na liście znajduje się Zdrowie. Jeśli tak, skonfiguruj informacje, które aplikacje mogą udostępniać.
Rekordy zdrowotne: U dołu okna Przeglądaj znajduje się kategoria o nazwie Rekordy zdrowotne. Jeśli Twój lekarz udostępnia takie dane, możesz dodać je do aplikacji Zdrowie tutaj. Ta funkcja nie jest jeszcze dostępna na wszystkich terytoriach.
Śledzenie cyklu: ta funkcja znajdująca się w zakładce Przeglądaj pozwala kobietom przeanalizować ich zdrowie menstruacyjne i przewiduj datę następnej miesiączki. Aplikacja może wysyłać powiadomienia, a także przewidywać okresy płodne.
Monitorowanie snu: w sekcji Podsumowanie poszukaj opcji Skonfiguruj sen. Jeśli nosisz zgodny monitor snu, możesz wysłać jego informacje do aplikacji Zdrowie, gdzie możesz rejestrować twoje wzorce snu.
Artykuły: przewiń kartę Podsumowanie do dolnej części, a znajdziesz serię artykułów o zdrowiu. Dotknij jednego, aby go przeczytać. Są przydatnym sposobem na poznanie istotności niektórych informacji oferowanych w aplikacji Zdrowie.
Dokumentacja zdrowotna: Jeśli Twój świadczeniodawca ma zgodną dokumentację medyczną, można ją udostępnić aplikacji Zdrowie. W obszarze Przeglądaj przewiń w górę iw sekcji Dokumentacja zdrowotna dotknij opcji Dodaj konto i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie


WalletApp do łatwego płacenia

Dzięki Apple Pay możesz zostawić portfel w domu i robić zakupy za pomocą iPhone′a! Zamiast szukać właściwej karty kredytowej w torebce lub portfelu, możesz przechowywać karty płatnicze na telefonie iPhone 6 lub nowszym i używać ich do dokonywania płatności w kasach. Oto, jak skonfigurować i korzystać z tej ekscytującej nowej usługi łatwej płatności Apple.

Jak przechowywać informacje o karcie kredytowej i debetowej

1. Aby korzystać z Apple Pay, potrzebujesz co najmniej iPhone′a 6, 6 Plus lub SE; lub Apple Watch podłączony do kompatybilnego urządzenia iOS. Zegarki Apple są kompatybilne z iPhone′em 5 lub nowszym, w tym iPhone SE i wymagają co najmniej iOS 8. Możesz dokonywać płatności Apple Pay online za pomocą iPada Pro, iPada Air 2 lub iPada Mini 3.
2. Karty kredytowe lub debetowe są dodawane do Apple Pay za pośrednictwem aplikacji Wallet. Aby dodać nową kartę, użyj aparatu iSight, aby zrobić zdjęcie danej karty. Po prostu trzymaj ją w ramce zgodnie z zaleceniami na ekranie, a karta zostanie sfotografowana, a jej informacje zapisane. Lub wpisz informacje ręcznie.
3. Twoje karty kredytowe i debetowe są następnie przechowywane w Portfelu, gotowe do użycia z Apple Pay. Możesz dodać kartę kredytową lub debetową ze swojego konta iTunes, po prostu wpisując kod bezpieczeństwa karty. Pierwsza wprowadzona karta staje się domyślną kartą płatniczą, ale możesz to zmienić w Ustawieniach, jeśli chcesz.

e-bilety : niektóre miejsca, takie jak linie lotnicze i kina, oferują bilety elektroniczne. Zamów bilety online, a V można je wysłać bezpośrednio do Ciebie e-mailem i przechowywać w aplikacji Portfel. Po przyjeździe wystarczy otworzyć aplikację, a bilet elektroniczny można zeskanować, tak jak bilet papierowy.

Korzystanie z Apple Pay na iPhonie

1. Po zarejestrowaniu kart płatniczych, aby korzystać z Apple Pay w urządzeniu iPhone przez czytnik płatności zbliżeniowych Na iPhonie z serii X użyj Face ID, aby potwierdzić swoją tożsamość, ale w przypadku wcześniejszych iPhone′ów przytrzymaj palec na przycisku Początek aby Twoja tożsamość mogła zostać potwierdzona za pomocą skanera linii papilarnych.
2. Nie musisz otwierać aplikacji Wallet, aby korzystać z Apple Pay Nie musisz nawet odblokować iPhone′a; usługa działa, nawet jeśli jest w trybie uśpienia, a wyświetlacz jest pusty. Nie musisz patrzeć na ekran, aby wiedzieć, że płatność została przyjęta. Jest to potwierdzane wibracją i sygnałem dźwiękowym.
3. Usługa Apple Pay jest prywatna i bezpieczna. Apple nie przechowuje szczegółów Twoich transakcji, a ostatnie zakupy możesz przejrzeć w aplikacji Portfel. Jeśli zgubisz iPhone′a, możesz zawiesić Apple Pay za pomocą aplikacji Lokalizator na kompatybilnym urządzeniu. Po prostu dotknij Oznacz jako utracone.

Nadchodzące funkcje: Stopniowo wprowadzane nowe funkcje dla Wallet to możliwość przechowywania prawa jazdy w aplikacji, a także kart-kluczy do pokoi dla kompatybilnych hoteli. Te funkcje pojawią się najpierw w USA.

Więcej funkcji Portfela

Transakcje

Stuknij kartę, a transakcje dokonane za pomocą tej karty zostaną wyświetlone poniżej. Nie każdy bank wydaje te informacje, ale jeśli Twój to robi, możesz sprawdzić, ile i gdzie wydałeś, korzystając z usługi Apple Pay

Ustawienia

W Ustawieniach > Portfel i Apple Pay możesz skonfigurować tę funkcję zgodnie z własnymi potrzebami. Skonfiguruj kartę Express Travel Card dla terminali turystycznych, wybierz kartę domyślną, zmień adres wysyłki i nie tylko.


Aplikacja Muzyka dla Twoich dźwięków

Dzięki aplikacji Muzyka i subskrypcji Apple Music możesz przesyłać strumieniowo muzykę przez Internet do swojego iPhone′a. Wybieraj z niesamowitej biblioteki ponad 50 milionów utworów, bez ograniczeń co do tego, ile ich słuchasz.

Muzyka w centrum uwagi1. To jest główna strona usługi przesyłania strumieniowego Apple Music, na której sugerowane są albumy, wykonawcy i listy odtwarzania dostosowane do Twoich upodobań do słuchania
2.Dotknij tutaj, aby zobaczyć szczegóły swojego konta. Możesz zmienić swoją nazwę użytkownika na konkretny pseudonim aplikacji Muzyka, wybrać więcej ulubionych wykonawców, zastąpić sylwetkę zdjęciem i dodać kilka danych osobowych.
3.Top Picks to szereg list odtwarzania zespołów i artystów wybranych przez aplikację Muzyka, aby dopasować się do Twoich upodobań, zebranych na podstawie tego, czego słuchałeś. Dotknij jednego, aby odtworzyć utwory.
4. Miniodtwarzacz pokazuje w mM aktualnie odtwarzany utwór. Możesz go dotknąć, aby rozszerzyć go do rozmiaru pełnego ekranu, ze wszystkimi zwykłymi kontrolkami dźwięku dostępnymi do użycia
5. Możesz tutaj użyć funkcji pomijania ścieżki i wstrzymywania/odtwarzania bez konieczności wcześniejszego otwierania miniodtwarzacza.
6. Strona Posłuchaj teraz jest dostępna tutaj. To Twoja brama do usługi przesyłania strumieniowego Apple Music. To ta strona, którą oglądamy w tej adnotacji, dlatego jest pomalowana na czerwono.
7. Stuknij tę ikonę, aby przejść do strony Przeglądaj Apple Music, gdzie możesz sprawdzić utwory i albumy, które zostały ostatnio dodane do usługi Apple Music.
8. Stuknij tutaj, aby uzyskać dostęp do stacji radiowych Apple Music, w tym ekskluzywnej stacji Apple Beats 1. Programy radiowe są transmitowane przez Internet.
9. Twoja własna biblioteka muzyczna. Muzyka kupiona w iTunes, zgrana z kolekcji płyt CD lub pobrana za pomocą usługi strumieniowego przesyłania muzyki Apple znajduje się tutaj.
10. Przydatna funkcja wyszukiwania. Szukaj wykonawców, albumów i piosenek. Przeszukuje zarówno własną bibliotekę muzyczną, jak i usługę Apple Music.

Włącz Apple Music: jeśli ikony Apple Music nie znajdują się w Twojej aplikacji Muzyka, przejdź do Ustawienia > Muzyka i dotknij przełącznika oznaczonego "Pokaż Apple Music".

Pierwsze kroki z Apple Music

1. Stuknij ikonę Posłuchaj teraz znajdującą się na dole ekranu i stuknij Wybierz swój plan, aby rozpocząć proces rejestracji w usłudze Apple Music. Pierwsze trzy miesiące Apple Music otrzymujesz za darmo, ale jeśli zdecydujesz się pozostać członkiem po tym początkowym okresie próbnym, zapłacisz ustaloną opłatę miesięczną.
2. Następnie musisz wybrać plan. Możesz wykupić indywidualne członkostwo Apple Music za 9,99 GBP / 9,99 USD/9,99 , członkostwo rodzinne dla maksymalnie sześciu członków gospodarstwa domowego za 14,99 GBP / 14,99 USD / 14,99 GBP lub konto studenckie za 4,99 GBP / 4,99 USD. Członkostwo rodzinne może korzystać z funkcji udostępniania rodziny Apple.
3. Jeśli nie jesteś jeszcze zalogowany przy użyciu swojego Apple ID, musisz to zrobić teraz. Wpisz swoje dane zgodnie z instrukcją, a następnie dotknij łącza OK. Następnie musisz zweryfikować szczegóły płatności. Ponownie postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie i zrób to, a na żądanie potwierdź zakup subskrypcji Apple Music.
4. Widzisz ten ekran, na którym możesz zidentyfikować gatunki muzyczne, które lubisz. Stuknij w kropki reprezentujące Twoje ulubione rodzaje muzyki. Stuknij dwukrotnie, aby wybrać gatunki, które szczególnie Ci się podobają. Kiedy skończysz, kliknij Następnie powtórz proces dla zespołów i artystów zgodnie z ofertą. Stuknij Gotowe.
5. Jeśli chcesz zarejestrować unikalny pseudonim Apple Music, najpierw dotknij ikony sylwetki w prawym górnym rogu, aby uzyskać dostęp do swojego konta. Stuknij swoje imię u góry tego ekranu, a na następnym stuknij Edytuj i wprowadź wybrany przez siebie pseudonim. Po zakończeniu dotknij Gotowe w prawym górnym rogu.
6. Aby anulować, w trakcie lub po zakończeniu trzymiesięcznego okresu próbnego, otwórz Apple Music i stuknij ikonę konta (w prawym górnym rogu), aby wyświetlić szczegóły konta. Stuknij opcję Wyświetl Apple ID, stuknij opcję Subskrypcje, Subskrypcja Apple Music, a następnie łącze Anuluj wersję próbną. Anuluj przed wygaśnięciem okresu próbnego i nic nie płacisz.

Korzystanie z Apple Music i aplikacji Muzyka

1. Stuknij ikonę Posłuchaj teraz w lewym dolnym rogu, aby przejść do ekranu z sugestiami zespołów i albumów na podstawie wyborów dokonanych podczas konfigurowania Apple Music. Te sugestie to playlisty i albumy. Stuknij w jeden, a następnie wybierz utwór lub album do odtworzenia. Muzyka jest następnie przesyłana strumieniowo do Twojego iPhone′a.
2. Po wybraniu albumu lub listy odtwarzania dotknij utworu, aby go odtworzyć. Po zakończeniu odtwarzany jest następny utwór w kolejności pokazanej na liście. Użyj opcji Tasuj, aby odtwarzać je w losowej kolejności. Stuknij ikonę trzech kropek, a następnie ikonę serca, aby zidentyfikować ją jako jedną z ulubionych. Poprawia to późniejsze sugestie aplikacji Muzyka.
3. Wszechobecny przycisk Udostępnij można również znaleźć, dotykając ikony z trzema kropkami. Użyj go, a otrzymasz możliwość udostępnienia łącza za pomocą AirDrop, wiadomości, Twittera, Facebooka, poczty i innych. Możesz dotknąć aktualnie odtwarzanego utworu, a następnie ikony z trzema kropkami, aby udostępnić również pojedynczy utwór.
4. Stuknij nazwisko artysty, aby przejść do jego strony głównej, która oferuje dostęp do większej liczby jego prac, a także niektórych informacji na temat danego artysty. Użyj ikony z trzema kropkami na tej stronie, aby przejść do tego wyskakującego okna, z którego możesz udostępnić wykonawcę lub stworzyć stację opartą na jego muzyce.
5. Cała Twoja własna muzyka, czy to zgrana z Twojej kolekcji CD, kupiona z iTunes, czy pobrana przez Apple Music, znajduje się w sekcji Biblioteka. Stuknij ikonę Biblioteki, aby uzyskać do niej dostęp. Możesz uporządkować swoją kolekcję muzyczną według wykonawców, albumów, utworów i nie tylko. Po prostu podążaj za linkami.
6. Możesz pobrać muzykę do słuchania offline. Aby dodać album, stuknij ikonę Dodaj lub stuknij ikonę z trzema kropkami, a następnie Dodaj do biblioteki. Album zostanie pobrany na Twój iPhone. Aby go odtworzyć, dotknij Biblioteka, a następnie Pobrana muzyka. Jeśli anulujesz subskrypcję Apple Music, ta muzyka zostanie utracona i nie będzie można jej już odtwarzać.
7. Utwory są pobierane do Twojej listy odtwarzania iPhone′, jak pokazano. Aby je usunąć, wybierz Biblioteka > Pobrana muzyka i otwórz dany album lub utwór, a następnie dotknij ikony z trzema kropkami. W górnej części wyskakującego okna znajduje się link Usuń z biblioteki. Dotknij go, a piosenki idą.
8. W całej aplikacji miniodtwarzacz znajduje się nad ikonami u dołu ekranu. Dotknij go, aby otworzyć ten pełnowymiarowy ekran odtwarzania. Trzy ikony na dole służą do wyświetlania tekstu utworu, jeśli jest dostępny, zmiany źródła wyjściowego i listy odtwarzanych utworów.
9. Aby utworzyć listę odtwarzania, przejdź do Biblioteki i dotknij Listy odtwarzania u góry ekranu. Stuknij w Nowa lista odtwarzania, a następnie dodaj tytuł i opis; jeśli chcesz, dodaj zdjęcie, dotykając ikony aparatu. Następnie możesz dodać utwory ze swojej biblioteki, dotykając łącza Dodaj utwory. Następnie użyj znaku plusa obok utworów, które chcesz dodać.
10. Aby zmienić źródło wyjściowe muzyki (czyli to, przez co jej słuchasz), otwórz Centrum sterowania i dotknij i przytrzymaj elementy sterujące dźwiękiem. Stuknij ikonę w prawym górnym rogu następnego okna. Możesz wybierać między głośnikami iPhone′a a podłączonymi słuchawkami lub głośnikami.

Ostrzeżenie o zduplikowanym utworze : Jeśli spróbujesz dodać utwór do listy odtwarzania, gdy dany utwór już tam jest, otrzymasz ostrzeżenie. Możesz dodać je ponownie, jeśli naprawdę chcesz, teraz nie musisz tego robić przez przypadek.

Zsynchronizowane w czasie teksty muzyki : podczas słuchania piosenki dotknij miniodtwarzacza, aby uzyskać odtwarzacz pełnoekranowy, a następnie dotknij ikony w lewym dolnym rogu, znaków cudzysłowu w dymku. Dostajesz teksty zsynchronizowane z piosenką. Ta funkcja nie jest dostępna na każdym torze, ale jest to świetna zabawa dla tych, którzy ją mają.


Aplikacja Fitness do ćwiczeń

Apple Watch to niesamowity monitor fitness, którego możesz używać z iPhonem, aby mieć oko na reżim ćwiczeń. Aplikacja Fitness zarówno na zegarku, jak i na iPhonie uważnie śledzi Twoją kondycję i aktywność.

Aplikacja Fitness w centrum uwagi1.To jest główna strona aplikacji Aktywność i pokazuje podsumowanie ostatnich aktywności. Pokazuje również dzisiejszą datę.
2. Sekcja Aktywność zawiera informacje pobrane z zegarka Apple Watch. Każdego dnia zaczyna się od nowa, więc to, co widzisz, to dzisiejsze liczby.
3. Tutaj możesz zobaczyć, ile kalorii zużyłeś dzisiaj, ile minut spędziłeś na ćwiczeniach i ile razy wstałeś i poruszałeś się przez co najmniej dwie minuty.
4. Jest to ta sama informacja opisana w "3", ale przedstawiona jako pierścienie częściowo ukończone. Możesz skonfigurować zegarek Apple Watch, aby wyświetlić te pierścienie na tarczy zegarka, jeśli chcesz.
5. Tutaj wyświetlane są Twoje ostatnie treningi. Ponownie informacje są zbierane z zegarka Apple Watch. Treningi mogą obejmować spacery, biegi, jazda na rowerze, maszyny do wiosłowania i nie tylko.
6. Przewiń ekran w górę, aby zobaczyć Trendy, które pokazują, jak Twój reżim ćwiczeń poprawia się lub cofa w czasie oraz Nagrody zdobyte za ukończenie treningów.
7. Ikona Podsumowanie przenosi Stand do tego ekranu.
8. Jeśli chcesz udostępnić informacje o swojej aktywności komuś innemu, dotknij tutaj i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Pokazuje podsumowanie Twoich aktywności, w tym miejsce, w którym jesteś z pierścionkami, treningi i nie tylko.

Potrzeba więcej danych

Stuknij kartę Trendy, a następnie przewiń w górę, a zobaczysz kategorie, które nie rejestrują informacji. Może tak być, ponieważ nie wykonałeś wystarczającej liczby treningów w danej kategorii. Zegarek App-le, który jest za stary, również nie zarejestruje niektórych kategorii.

1.Kiedy kupujesz zegarek Apple Watch i sparujesz go z iPhonem, aplikacja Aktywność automatycznie synchronizuje się między dwoma urządzeniami. Informacje zapisane na zegarku Apple Watch można następnie przeglądać w aplikacji Aktywność na iPhonie.
2. Otwórz sekcję Aktywność, aby zobaczyć, ile ćwiczeń wykonałeś. Twoje cele Ruch, Ćwiczenie i Na nogach są wyświetlane jako pierścienie, które zamykają się w miarę postępu. Stuknij ikony u góry, aby zobaczyć dane dotyczące ćwiczeń w ciągu tygodnia.
3. Stuknij Pokaż więcej obok Treningi, aby zobaczyć, jak ostatnio sesje poszły. Możesz przejrzeć swoje średnie i łączne oceny czasu i kalorii, a jeśli dotkniesz indywidualnego treningu, możesz zobaczyć jeszcze więcej szczegółów.
4. Funkcja Trendy pozwala zobaczyć, czy Twoje tempo ćwiczeń rosło, czy spadało w ciągu ostatnich 90 dni. Możesz sprawdzić, czy utrzymujesz lub poprawiasz swoje aktywne życie, czy też pozostajesz w tyle za wcześniej uzyskanymi statystykami.
5. Przejdź do sekcji Nagrody u dołu ekranu głównego, gdzie możesz zobaczyć różne nagrody i medale, które możesz zdobyć podczas ćwiczeń. To świetny sposób na wyznaczenie sobie celu, do którego należy dążyć podczas aktywnego życia.
6. Aby udostępnić informacje o aktywności, dotknij ikony Udostępnianie, dotknij *+'' i zaproś znajomych. Muszą zaakceptować. Jeśli masz co najmniej iOS 12 i watchOS 5, możesz również rzucić wyzwanie znajomym, aby ćwiczyli zawody.


Aplikacja Pomiar i funkcje poziomu

Aplikacja Pomiar korzysta z rozszerzonej rzeczywistości iPhone′a. Zawiera również świetną poziomicę. Aplikację Pomiar możesz znaleźć na ekranie głównym, ale jeśli jej tam nie ma, Twój iPhone nie jest wystarczająco wydajny, by ją uruchomić.

Zmierz aplikację w centrum uwagi1. Strzałka wstecz cofa ostatnie polecenie, ale nie usuwa wszystkich punktów pomiaru wielopunktowego.
2. Przycisk Wyczyść usuwa wszystkie bieżące pomiary, dzięki czemu można przejść do następnego
3. Miernik służy do obliczania odległości między stałymi punktami, takimi jak długość stołu lub szerokość krzesła.
4. Musisz skierować Pomiar na obiekt, który chcesz zmierzyć, najeżdżając na niego.
5. Przycisk + służy do określenia punktów początkowych i końcowych, których funkcja Pomiar powinna użyć podczas pomiaru obiektu.
6. Ekranowy przycisk migawki służy do robienia zdjęcia tego, co właśnie zmierzyłeś, do wykorzystania w przyszłości.
7. Stuknij ikonę linijki, aby uzyskać dostęp do funkcji pomiaru obiektów w aplikacji Pomiar, jak pokazano tutaj.
8.Dotknij ikony poziomicy, aby przełączyć się na funkcję poziomicy aplikacji Pomiar, zakrytą na stronie.

Mierzenie regularnych kształtów : niektóre mierzone obiekty będą kwadratowe lub podłużne. Pomiar potrafi automatycznie rozpoznawać takie regularne kształty. Gdy tak się stanie, na rozpoznanym kształcie pojawi się żółta maska, a pod przyciskiem + pojawi się dodatkowa opcja "Dodaj prostokąt". Dotknij tego, a następnie dokładnie wyrównaj iPhone′a, aby obliczyć ustalony obszar.

Wykorzystaj w pełni Pomiar

Pomiar jest dostępny tylko na iPhone′ach, które są wystarczająco wydajne, aby go uruchomić. Dotknij Pomiar , aby go otworzyć. Zostaniesz poproszony o przesunięcie iPhone′a, aby mógł poczuć przestrzeń, w której się znajdujesz. Gdy wirtualne pudełko zniknie, Measure jest gotowy do użycia.
Przesuń iPhone′a w stronę obiektu, który chcesz powiększyć. Kiedy Pomiar rozpoznaje linię prostą, pojawia się białe kółko z kropką. Przesuń iPhone′a tak, aby kropka zawisła na jednym końcu mierzonego przedmiotu, a następnie stuknij w przycisk + na ekranie.
Aby dodać więcej punktów końcowych do elementu, który aktualnie mierzysz, w Twoim iPhonie ponownie dotknij +, a następnie przenieś iPhone′a z powrotem do ostatniego zmierzonego punktu i dotknij +. Powinieneś teraz mieć dwie połączone linie, każda z podaną długością.
Znaczniki miary mogą się przesuwać, gdy manewrujesz iPhonem, aby wyrównać każdy punkt. Jeśli tak, dotknij strzałki wstecz, aby cofnąć ostatni pomiar lub Wyczyść, aby rozpocząć od nowa. Otrzymasz monit "Przenieś iPhone′a, aby wznowić", jeśli zatrzymasz się podczas korzystania z aplikacji.

Utrzymywanie rzeczy na poziomie

Dzięki aplikacji Pomiar możesz używać swojego iPhone′a jako poręcznej poziomicy. Wystarczy dotknąć ikony Poziom w prawym dolnym rogu i umieścić iPhone′a na sprawdzanym obiekcie. Gdy iPhone jest płaski, widzisz dwa okręgi, które są umieszczone jeden na drugim, jeśli obiekt jest wypoziomowany. Używając krawędzi, możesz zobaczyć kąt nachylenia .Umieść iPhone′a na krawędzi na płaskiej powierzchni, takiej jak półka lub stół, a pokaże, jak bardzo - jeśli w ogóle - się pochyli.
Gdy iPhone leży płasko na powierzchni, używane są kółka aby pokazać, czy nie jest płaskie i w jakim kierunku jest nachylone.
Gdy płasko na pionowej powierzchni, stopień pochylenia wynosi pokazane. Poziom zmienia kolor na zielony, gdy nie ma nachylenia lub pochylenia


Aplikacja TV do oglądania

Aplikacja telewizyjna przenosi oglądanie do jednej aplikacji, dzięki czemu subskrybowanie kanałów telewizyjnych innych firm i oglądanie wszystkich filmów i programów telewizyjnych w jednej aplikacji jest łatwiejsze i wygodniejsze. Daje również dostęp do usługi subskrypcji Apple TV+ dla ekskluzywnych treści stworzonych przez Apple. Tutaj przyjrzymy się nowej aplikacji i sposobom oglądania programów na iPhonie.

Znajdowanie i oglądanie programów telewizyjnych

1. Na ekranie głównym stuknij ikonę w prawym górnym rogu (sylwetka lub Twoje zdjęcie) dla tego okna, w którym możesz zarządzać swoim kontem (dotknij swoje imię), zarządzać usługami, które subskrybujesz, lub dodawać środki lub karty podarunkowe na konto Apple, aby wydać na aplikacje i multimedia
2. Dotknięcie Połączone aplikacje pokazuje aplikacje telewizyjne i aplikacje typu catch-up, pobranych z App Store i powiązanych z Twoją aplikacją telewizyjną. Stuknij przełącznik, aby odłączyć aplikację i zatrzymać jej zawartość w aplikacji telewizyjnej. Jeśli ich nie masz, pobierz je teraz.
3. Stuknij Konto w lewym górnym rogu, aby wrócić do poprzedniego okna. Następnie dotknij Gotowe w prawym górnym rogu, aby przejść do tego miejsca. To jest Obejrzyj teraz, główna strona aplikacji telewizyjnej. Użyj zakładek u góry, jeśli chcesz skupić się wyłącznie na filmach, zwykłych programach telewizyjnych lub dzieciach.
4. Na ekranie Obejrzyj teraz programy są ułożone w rzędach. Przewiń je w lewo i w prawo, aby uzyskać więcej. Up Next, oferuje programy i seriale, w których oglądasz, oraz treści, które niedawno kupiłeś. Co obejrzeć, to sugestie oparte na wcześniejszych wyświetleniach.
5. Przewiń stronę Obejrzyj teraz dalej, aby znaleźć treści uznane za najlepsze z aplikacji, które połączyłeś z aplikacją telewizyjną. Możesz je oglądać tutaj, zamiast zamykać telewizor i otwierać daną aplikację. Przewiń w górę, aby uzyskać więcej sugestii uporządkowanych w kategorie.
6. U dołu ekranu można znaleźć ikony oznaczone Oryginały i Biblioteka. Ikona Oryginały prowadzi do programów oferowanych w usłudze subskrypcji Apple TV+. Ikona Biblioteki dotyczy programów, które już kupiłeś i/lub pobrałeś na swój telefon.
7. Możesz bezpośrednio kupić lub wypożyczyć program lub film, którego jeszcze nie posiadasz z aplikacji telewizyjnej. Wystarczy dotknąć jego ikony, a następnie wybrać, czy go kupić, czy wypożyczyć, płacąc z konta Apple ID. Przewiń w górę, aby uzyskać więcej informacji, w tym zwiastuny, które możesz oglądać za darmo.
8. Oczywiście możesz użyć funkcji wyszukiwania, znajdującej się w prawym dolnym rogu, aby wyszukać treści, które posiadasz lub które są dostępne do kupienia/wypożyczenia. Wystarczy wpisać wyszukiwane hasło. Oferowane są możliwe wyniki w miarę postępów, więc wkrótce powinieneś znaleźć to, czego szukasz.
9.Podczas oglądania programu lub filmu dotknij ekranu, aby wyświetlić elementy sterujące. X w lewym górnym rogu zamyka wideo; w prawym górnym rogu pozwala ustawić głośność. Na dole znajdują się elementy sterujące odtwarzaniem/wstrzymywaniem oraz przeskakiwaniem o 15 sekund do przodu lub do tyłu.


Aplikacja Książki dla Twoich e-booków

Aplikacja Książki zmienia iPhone'a we w pełni funkcjonalny czytnik e-booków. Możesz kupować nowe e-booki bezpośrednio w aplikacji Książki, czytać je na iPhonie, tworzyć zakładki do stron, robić notatki, a nawet dodawać dokumenty PDF.

Książki w centrum uwagi1. Stuknij szewron, aby zamknąć książkę i wrócić do biblioteki e-booków. Gdy ponownie otworzysz książkę, znajduje się ona na ostatnio oglądanej stronie.
2. Ta ikona daje dostęp do zawartości książki, a także do wszystkich zakładek i notatek, które zrobiłeś podczas czytania.
3. Stuknij tutaj, aby wyświetlić wyskakujące okienko, które pozwala zmienić czcionkę i rozmiar czcionki, dostosować jasność, zmienić kolor strony, ustawić przewijanie tekstu w górę i w dół zamiast przewracania stron jak w fizycznej książce, a także przełączać automatyczne Opcja motywu nocnego.
4. Dotknij tutaj, aby wyszukać słowo, frazę lub numer strony w mm w aktualnie otwartej książce.
5. Stuknij tutaj, aby umieścić lub usunąć zakładkę. Książka pozostaje otwarta na ostatniej przeczytanej stronie po zamknięciu aplikacji, więc nie ma potrzeby tworzenia zakładek w tym celu.
6. Stuknij lewą stronę ekranu iPhone'a, aby wrócić do poprzedniej strony w książce, którą aktualnie czytasz.
7. Stuknij środkową część ekranu, aby pokazać lub ukryć elementy sterujące na ekranie.
8. Dotknij prawej strony ekranu, aby przejść do następnej strony.
9. Ten pasek przewijania umożliwia przewijanie książki. Wyświetlane informacje to aktualna strona, na której się znajdujesz, wraz z liczbą stron w książce i tym, jak daleko musisz przejść do końca rozdziału. W przypadku książek obrazkowych ten pasek przewijania umożliwia również podgląd stron.
10. Po przewinięciu stron za pomocą suwaka ten link przeniesie Cię z powrotem do ostatniej otwartej strony, którą oglądałeś wcześniej.
11. Jest to liczba stron pozostałych w bieżącym rozdziale.

Przewijanie miniatur

Wiele książek wyświetla miniatury stron podczas ich przewijania. Może to być przydatne, jeśli szukasz określonej strony w książce z obrazkami.

Więcej funkcji Książek

Dodawanie plików PDF : możesz dodawać pliki PDF do aplikacji Książki. Wyślij go do siebie jako załącznik, otwórz wiadomość e-mail i stuknij PDF Stuknij ikonę Udostępnij w lewym dolnym rogu; a następnie stuknij Więcej > Książki. Na Macu dodajesz je, otwierając Książki, przechodząc do Plik > Dodaj do Biblioteki i nawigacja do dokumentu. Można go następnie otworzyć na dowolnym urządzeniu przy użyciu tego samego Apple ID.

Ikona z trzema kropkami: W kilku miejscach w aplikacji zobaczysz ikonę z trzema kropkami pod okładką książki. Dotknij tego, aby uzyskać dostęp do szeregu opcji. Stuknij ikonę Usuń, aby ukryć kupioną książkę lub usunąć pobraną książkę, aby była wyświetlana, ale z chmurką w rogu (możesz pobrać ją ponownie później). Z dokumentu możesz go usunąć z iPhone′a lub ze wszystkich podłączonych urządzeń

Książki audio: aplikacja Książki ma własną kartę Książki audio. Na głównym ekranie Książki dotknij go, aby przejść do sklepu z książkami audio. Stuknij ikonę w prawym górnym rogu, aby przejść do nowego ekranu, z którego możesz przeglądać audiobooki według gatunku, list przebojów, bestsellerów i nie tylko. Stuknij w audiobooka, aby uzyskać szczegółowy opis, możliwość jego zakupu lub dodania do listy życzeń lub wysłuchania bezpłatnej próbki.

Czytanie książki : Czytanie książek za pomocą funkcji VoiceOver; Wybierz Ustawienia > Dostępność > VoiceOver i włącz VoiceOver. Wróć do ułatwień dostępu (dotknij raz, aby podświetlić, a następnie kliknij dwukrotnie, aby wrócić) i dotknij przewijania trzema palcami, aby znaleźć skrót ułatwień dostępu. Wybierz opcję VoiceOver, którą następnie można włączyć lub wyłączyć, naciskając trzykrotnie przycisk Początek. Nie każda książka jest kompatybilna z VoiceOver.

Kupowanie książek : aby kupić książki cyfrowe, dotknij Księgarnia u dołu ekranu, aby wyświetlić tytuły wymienione w kategoriach, takich jak polecane przez personel, rekomendacje dla Ciebie, nowości i trendy i nie tylko. Stuknij Przeglądaj sekcje u góry, aby przejrzeć określone gatunki. Aby kupić książkę, dotknij jej, następnie ceny, a następnie Kup książkę. Dotknij opcji Próbka, aby uzyskać bezpłatną degustację. Zaloguj się do iTunes, jeśli zostaniesz o to poproszony. Stuknij Biblioteka, aby zobaczyć swoje książki. Otwórz jeden dotykając go. Stuknij Kolekcje, aby wyświetlić opcje filtrowania. Ikona po prawej stronie nad książkami przełącza między widokiem listy a widokiem okładki. Aby usunąć książki, stuknij w Edycja (w prawym górnym rogu), stuknij w książkę lub książki, a następnie stuknij w pojemnik na śmieci. Książki, które kupiłeś, ale nie masz ich na iPhonie, są oznaczone chmurą. Stuknij, aby pobrać ponownie; nie zapłacisz dwa razy.


Aplikacja podcasty do pokazów audio

Aplikacja Podcasty sprawia, że znajdowanie, słuchanie, oglądanie i pobieranie podcastów jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Do wyboru jest również mnóstwo interesujących podcastów. Oto jak je znaleźć i cieszyć się nimi na iPhonie.

Podcasty w centrum uwagi1. To jest Twoja Biblioteka. Stuknij jeden z linków pod tym tytułem, aby zobaczyć programy, które subskrybujesz, poszczególne odcinki programu i nie tylko.
2. Stuknij ikonę z trzema kropkami, aby wyświetlić menu, które umożliwia zapisanie nowej stacji, dodanie spektaklu według adresu URL lub edycję biblioteki.
3. Stuknij Programy, aby wyświetlić listę programów, które subskrybujesz.
4. Dotknij opcji Zapisane, aby wyświetlić pojedyncze odcinki w milimetrach, które zapisałeś do późniejszego odsłuchania
5. Łącze Pobrane prowadzi do odcinków pobranych na iPhone′a do użytku w trybie offline.
6. Link Ostatnie odcinki Kfl pokazuje odcinki ostatnio dodane do podcastów subskrybowanych przez ŠDEUTSCH AKTUELL.
7. Odtwarzacz podcastów. Dotknij tego paska, aby uzyskać pełny zestaw elementów sterujących dla podcastu, którego aktualnie słuchasz.
8. Stuknij tutaj, aby wyświetlić listę podcastów, które aktualnie subskrybujesz. Dotknij jednego z nich, aby zobaczyć poszczególne programy w tym podkaście.
9. Przeglądaj dostępne podcasty mIS, z popularnymi i polecanymi podcastami wyświetlanymi w widocznym miejscu. Znajdź taki, który Ci się podoba, a następnie posłuchaj lub możesz go zasubskrybować.
10. Ta ikona przeniesie Cię do ekranu Biblioteki, pokazanego tutaj
11. Przeszukaj dostępne podcasty tutaj. Może poszukaj tematu, który Cię interesuje lub osoby, która robi dobry program. Większość podcastów jest bezpłatna.

Dostępne subskrypcje: teraz wiele popularnych podcastów ma próg płatności, oferując dodatkowe treści i dostęp za regularną opłatą. Są one kupowane za pomocą tych samych metod, co w App Store.

1. Aby znaleźć podcast, który Cię interesuje, najpierw dotknij Przeglądaj u dołu ekranu. Podcasty są podzielone na kategorie, aby ułatwić znalezienie ulubionych tematów. Funkcja wyszukiwania jest dostępna, gdy chcesz być bardziej szczegółowy w odniesieniu do dowolnych treści niszowych.
2. Stuknij podcast, aby otworzyć jego listę odcinków. Nie musisz śledzić ani subskrybować, aby cieszyć się poszczególnymi odcinkami. Po prostu znajdź taki, który Ci się podoba, dotknij jego przycisku Odtwórz, aby go posłuchać, i jego ikony z trzema kropkami, aby wyświetlić opcje jej pobrania i/lub obserwowania lub subskrybowania, aby uzyskać więcej.
3. Aby śledzić (będąc darmowymi treściami) lub subskrybować (płatne) podcast, dotknij ikony + (w prawym górnym rogu). W sekcji Biblioteka zobaczysz wybrany podcast wraz z resztą. Dotknij subskrybowanego podcastu, aby nawigować w jego dostępnych odcinkach. Dotknij i przytrzymaj lub dotknij głęboko, aby wyświetlić te opcje.
4. Stuknij ikonę z trzema kropkami w otwartym podkaście, jak pokazano, a wyskakujące okienko pozwoli ci przestać obserwować, wypisać się, usunąć podcast, udostępnić go lub zmienić ustawienia; co wpływa na to, czy otrzymujesz powiadomienia o nowych odcinkach i nie tylko.
5.Aby udostępnić znajomemu, otwórz podcast ze swojej biblioteki. Stuknij w ikonę z trzema kropkami, a następnie Udostępnij pokaz za pomocą wybranych metod, wiadomości, e-maila i tak dalej. Podcasty, które zostały Ci udostępnione za pośrednictwem Wiadomości są wyświetlane w sekcji Posłuchaj teraz, w obszarze Udostępnione Tobie
6. Opcja Szukaj u dołu ekranu mM to świetny sposób na wyszukiwanie podcastów na interesujące Cię tematy, a oprócz wyszukiwania możesz przeszukiwać kategorie podcastów na interesujące Cię tematy. treści, którymi możesz się cieszyć


Aplikacja pogodowa. Przyjdzie deszcz lub słońce

Firma Apple niedawno nabyła popularną aplikację pogodową Dark Sky, a wraz z iOS 15 niektóre jej funkcje zostały włączone do własnej aplikacji pogodowej Apple. Jest to teraz znacznie bardziej kompleksowy przewodnik po tym, czego można się spodziewać na zewnątrz.

Pogoda w Focus1. To jest obecnie prezentowane miasto; prognoza pogody poniżej jest tutaj.
2. Jest to aktualna zarejestrowana temperatura w mieście lub obszarze, na który aktualnie patrzysz.
3. Jest to najwyższa i najniższa temperatura, jaką powinna osiągnąć prognozowana temperatura w ciągu dnia. Co powinno dać ci wyobrażenie o tym, czy robi się cieplej, zimniej, czy też utrzymuje się w miarę stabilnie.
4. Prognoza godzinowa przewidująca pogodę i temperaturę. Przesuń go w lewo, aby zobaczyć późniejsze prognozy. Ikona pokazująca pogodę może być pochmurna, słoneczna, deszczowa i nie tylko, a także godziny wschodu/zachodu słońca.
5. Twoja dziesięciodniowa prognoza pogody dla miasta lub obszaru w centrum uwagi. Przewiń ekran w górę, aby zobaczyć późniejsze dni, a także uzyskać więcej informacji o pogodzie, takich jak zanieczyszczenie powietrza, kierunek wiatru i inne
6. Stuknij ikonę Mapy, aby zobaczyć swoje aktualne miasto lub obszar na ekranie Mapy z nałożonymi informacjami o pogodzie
7. Każda kropka na tym pasku to miasto lub obszar zapisany w aplikacji Pogoda. Pierwsza to ikona lokalizacji, która pokazuje pogodę w Twojej bieżącej lokalizacji. Dotknij kropek, aby przeglądać zapisane lokalizacje, a także uzyskać dla nich pogodę.
8. Stuknij tę ikonę, aby wyświetlić wszystkie zapisane lokalizacje na jednym ekranie. Dotknij jednego z nich, aby otworzyć pełną stronę pogody dla tego miasta lub obszaru.

Powiadomienia o pogodzie: przewiń ekran do samego dołu lub dotknij ikony w prawym dolnym rogu, aby skonfigurować powiadomienia o pogodzie. Po zezwoleniu aplikacji Pogoda na dostęp do Twojej lokalizacji, aplikacja wysyła powiadomienia, gdy zbliża się deszcz lub śnieg w miejscu, w którym aktualnie się znajdujesz

1. Stuknij ikonę trzech linii w prawym dolnym rogu, aby zobaczyć zapisane miasta. Aby zapisać nowy, znajdź go za pomocą pola wyszukiwania i dotknij Dodaj (w prawym górnym rogu)
2. W polu Zachowaj suchość dotknij opcji Włącz powiadomienia, aby otrzymywać powiadomienia o zbliżającym się deszczu lub śniegu w Twojej lokalizacji. Aby usunąć miasto z listy, przesuń je w prawo
3. Dotknij trzech kropek (w prawym górnym rogu), aby wyświetlić opcje edycji listy miast, ustawiania powiadomień, przełączania między °C i °F oraz zgłaszania problemu.
4. Otwórz miasto i przewiń w górę, aby zobaczyć różnego rodzaju informacje, takie jak pogoda godzina po godzinie, prognoza na dziesięć dni, zanieczyszczenie powietrza, temperatura, wiatr i inne.
5. Możesz przeglądać zapisane miasta i aktualną lokalizację, przesuwając ekran w lewo iw prawo. Aktualna lokalizacja znajduje się po lewej stronie.
6. Stuknij ikonę składanej mapy w lewym dolnym rogu ekranu, aby uzyskać dostęp do lokalnej mapy, pokazującej temperatury w Twoim regionie i w pobliżu.


NewsApp .Historie i funkcje

Jeśli regularnie przeszukujesz internet w poszukiwaniu wiadomości i funkcji na interesujące Cię tematy, aplikacja Wiadomości powinna być mile widzianym dodatkiem. Zbiera historie z wielu źródeł w jednym miejscu do szybkiego i łatwego czytania.

Nowości w centrum uwagi1. Dzisiejsza data, która zawsze jest ważna w cyfrowej aplikacji informacyjnej.
2. To jest Dzisiaj, główna strona aplikacji Wiadomości. Przewiń do najważniejszych artykułów, popularnych artykułów i nie tylko.
3. Możesz oglądać filmy bezpośrednio z aplikacji Wiadomości. Wystarczy dotknąć przycisku Odtwórz, a film zostanie odtworzony bezpośrednio w historii.
4. Historie w aplikacji Wiadomości są oznaczone informacją o tym, jak dawno zostały przesłane do Internetu, dzięki czemu wiesz, jak aktualne są Twoje historie.
5. Wiadomości z pierwszych stron gazet są zazwyczaj ilustrowane zdjęciami, filmami lub innymi tego typu grafikami. Jeśli przewiniesz stronę, zobaczysz zakres newsów, popularnych artykułów, najlepszych filmów i artykułów wybranych specjalnie dla Ciebie. 6. To jest ikona Dzisiaj. Przeniesie Cię z powrotem do pokazanego tutaj ekranu.
7. Ta ikona oznacza Wiadomości+\ i jest bramą do płatnej usługi subskrypcji Apple, która łączy wiadomości, funkcje i informacje z czasopism i gazet z całego świata. Twój pierwszy miesiąc jest bezpłatny.
8. Stuknij ikonę Obserwowane, aby wyświetlić listę źródeł wiadomości i tematów, które aktualnie obserwujesz. Z tego miejsca możesz dodawać nowe źródła i tematy, usuwać te, które już Cię nie interesują, przeszukiwać aplikację Wiadomości, przeglądać zapisane historie oraz zarządzać zablokowanymi kanałami i tematami.
9. Dotknij tutaj, aby wyszukać słowa lub wyrażenia w aplikacji Wiadomości i jej artykułach.

iPhone Plus/Max Size : po przełączeniu aplikacji Wiadomości w tryb poziomy otrzymasz pasek boczny pokazujący kanały, które obserwujesz, i nie tylko.

Ikony Dzisiaj i Spotlight/Weekend

1.Na ekranie Dzisiaj dotknij wiadomości, aby otworzyć ją na swoim iPhonie, aby móc przeczytać ją w całości. Po otwarciu wiadomości możesz również zmienić rozmiar czcionki (prawa górna ikona przedstawiająca dwie litery A). Stuknij szewron w lewym górnym rogu, aby wrócić do ekranu Dzisiaj.
2. U góry otwartej wiadomości znajduje się ikona z trzema kropkami. Dotknij go i używaj ikon kciuków do polubienia i nielubienia historii. Pomoże to Siri dostosować historie i sugestie do Twoich upodobań. Możesz także skopiować i zapisać historię wraz z wieloma innymi opcjami.
3. Przewiń w dół ekran Dzisiaj, aby zobaczyć więcej kategorii. Najważniejsze artykuły są to najważniejsze dzisiejsze wiadomości. For You to nowości i funkcje dostosowane do Twoich upodobań. Najpopularniejsze historie to opowieści krążące w mediach społecznościowych. Filmy są również gromadzone na ekranie Dzisiaj.
4. Stuknij ikonę Obserwowane, aby wyświetlić listę źródeł wiadomości i tytułów, którymi się zajmujesz obecnie. Dotknij i przytrzymaj, aby wyświetlić wyskakujące okienko, które pozwala przejść do kanału, przestać go obserwować lub zablokować. Przewiń w dół i dotknij opcji Odkryj kanały i tematy, aby uzyskać sugestie dotyczące innych rzeczy do naśladowania.

Pierwsze kroki z wiadomościami

Aby w pełni wykorzystać możliwości Wiadomości, najpierw skonfiguruj je zgodnie z własnymi wymaganiami. Stuknij opcję Kontynuuj, aby otworzyć aplikację Wiadomości na stronie Dzisiaj. Stuknij Kanały (w prawym dolnym rogu), aby zobaczyć sugestie Siri. Stuknij ikonę serca obok tematów, które Ci się podobają, a przekreślone serce obok tych, których nie lubisz. Przesuń opcję w lewo, aby ją usunąć lub zignorować. Pociągnij w dół, aby wyszukać. W sekcji Sugestie stuknij opcję Zobacz wszystko. Zobaczysz listę tematów, które Siri może Ci się spodobać, opartą na Twojej historii przeglądania Safari i tym, co zrobiłeś w innych aplikacjach. Dotknij serca w przypadku tematów, które Cię interesują, a przekreślonego serca w przypadku tych, których nie chcesz oglądać.


FaceTimeApp dla połączeń internetowych

Aplikacja FaceTime na Twoim iPhonie może nawiązywać połączenia audio i wideo, a w systemie iOS 15 mogą one być prowadzone na urządzeniach z systemem Android i Windows, a także na innym sprzęcie Apple. Ponieważ rozmowy FaceTime są wykonywane przez Internet, są one bezpłatne. Możesz nawet nawiązywać połączenia grupowe, z kilkoma osobami jednocześnie pojawiającymi się na ekranie, aby wziąć udział w czacie grupowym. Jest też kilka świetnych nowych funkcji dla iOS 15.

Pierwsze kroki z FaceTime

1. Aby rozpocząć rozmowę FaceTime z aplikacji Kontakty, najpierw znajdź wizytówkę osoby, do której chcesz zadzwonić. Jeśli adres e-mail lub numer telefonu tej osoby są zarejestrowane w FaceTime, możesz zobaczyć ikony FaceTime zarówno dla dźwięku (odbiornik telefonu), jak i obrazu (kamera). Dotknij jednego, aby nawiązać połączenie.
2. Istnieje kilka sposobów na rozpoczęcie połączenia FaceTime z aplikacji FaceTime. Stuknij przycisk Nowy FaceTime (w prawym górnym rogu). Dodaj imię i nazwisko osoby, do której chcesz zadzwonić (lub jej numer telefonu lub adres e-mail, jeśli nie m
a ich w Kontaktach), a następnie stuknij przycisk połączenia wideo lub audio FaceTime 3. Aplikacja FaceTime wyświetla również listę ostatnich połączeń FaceTime, pokazującą, czy były to połączenia audio, czy wideo. Jeśli dotkniesz jednego z nich, możesz ponownie wykonać to samo połączenie. Imię w kolorze czerwonym oznacza, że połączenie nie zostało odebrane. Jeśli dotkniesz "i" po prawej stronie nazwy, otrzymasz kartę Kontakty w aplikacji FaceTime.

Wideo w orientacji pionowej : Przytrzymaj iPhone′a bokiem, aby prowadzić rozmowy wideo w trybie poziomym, jak pokazano na rysunku. Jeśli masz iPhone′a XS lub nowszego, możesz aktywować tryb portretowy z rozmytym tłem. Wystarczy dotknąć własnego kanału wideo, a następnie dotknąć ikony sylwetki w lewym górnym rogu, aby aktywować i dezaktywować tryb portretowy. Stuknij ikonę strzałek, aby ponownie zmniejszyć okno.

4. Innym sposobem rozpoczęcia czatu FaceTime jest dotknięcie przycisku Utwórz łącze (w lewym górnym rogu). Następnie możesz dodać nazwy ręcznie, dodać je z sugestii oferowanych przez aplikację FaceTime i wysłać je przez Wiadomości, Pocztę i inne. Odbiorca może następnie zainicjować z Tobą połączenie FaceTime od swojego końca.
5. Podczas połączenia wideo FaceTime dotknij ekranu, aby pokazać lub ukryć sterownicę. Ikony na małym ekranie (ty) służą odpowiednio do efektów i przełączania kamer. Ikony na ekranie głównym (ich) to Wiadomość; Włączanie/wyłączanie głośnika; włączanie/wyłączanie mikrofonu; włączanie/wyłączanie aparatu. Czerwony przycisk Zakończ kończy połączenie.
6. Biały przycisk w lewym dolnym rogu ekranu robi zdjęcie na żywo osoby, do której dzwonisz, które znajduje się w aplikacji Zdjęcia. To jest zdjęcie, a nie zrzut ekranu, więc kontrolki FaceTime nie pojawiają się na zdjęciu. Jeśli przycisk nie jest tam przejdź do Ustawienia> FaceTime i włącz FaceTime Live Photos.
7.Dotknij ekranu, aby wyświetlić elementy sterujące i przesuń okno sterowania w dół, aby zobaczyć pełen zakres opcji. Możesz zakończyć połączenie lub dodać więcej osób, stukając łącze Dodaj osoby lub stukając Udostępnij łącze, a następnie wysyłając je do innych osób, które mogą następnie poprosić o dołączenie do rozmowy, zamieniając ją w czat grupowy.
8. Ikona, która wygląda trochę jak pięcioramienna gwiazda, znajdująca się w lewym dolnym rogu ekranu lub w lewym dolnym rogu obrazu, służy do wyświetlania efektów. Dotknij go i możesz wybrać różne rodzaje zabawnych rzeczy aby zmodyfikować kanał wideo. Dotknij ikony strzałek, aby powrócić do czatu, oraz ikony efektów, aby usunąć efekty.

Windows i Android : Teraz można odbierać połączenia FaceTime na urządzeniach z systemem Windows i Android. Nie można pobrać aplikacji FaceTime i inicjować połączeń na tych urządzeniach, ale gdy użytkownik Apple ma co najmniej iOS 15, iPadOS 15 lub macOS Monterey, FaceTime Links może być wysyłany na urządzenia inne niż Apple i odbierany w przeglądarce Google Chrome przeglądarka. Przede wszystkim użytkownik Apple musi utworzyć łącze za pomocą przycisku Utwórz łącze w FaceTime, a następnie wysłać go do użytkownika systemu Android lub Windows, prawdopodobnie pocztą elektroniczną. Gdy otrzymają link, muszą go otworzyć w Chrome. Następnie mogą dołączyć do rozmowy FaceTime w zwykły sposób, bezpośrednio z przeglądarki

Grupowe czaty FaceTime

1. Najłatwiejszym sposobem rozpoczęcia czatu grupowego jest otwarcie aplikacji FaceTime, stuknięcie Utwórz łącze, a następnie wysłanie go do osób, które chcesz zaprosić, stukając Dodaj nazwę lub korzystając z przycisków znajdujących się poniżej.
2.Przesuń w górę, aby zobaczyć więcej opcji. Możesz wysłać łącze przez aplikacje takie jak Mail, Facebook, Wiadomości, Twitter i inne lub skopiować je do późniejszego wykorzystania. Odbiorcy klikają łącze, aby dołączyć do czatu
3. Możesz również skopiować link, a następnie wysłać go do osób, które chcesz dołączyć do czatu grupowego w późniejszym czasie; może przez e-mail lub jako wydarzenie w Kalendarzu. Kiedy nadejdzie czas, mogą kliknąć link i porozmawiać
4.Podczas rozmowy indywidualnej możesz także zaprosić inną osobę do przyłączenia się. Dotknij ekranu, aby wyświetlić elementy sterujące, przesuń panel sterowania w dół i dotknij Dodaj osobę. Wpisz ich dane i wyślij.
5. Możesz oglądać czat grupowy w widoku siatki. Aby przełączać się między widokami, dotknij ekranu, aby uzyskać sterowanie, dotknij nazw osób na czacie i dotknij przycisku Widok siatki.
6. Możesz nawet grupować FaceTime z mM, Apple Watch lub głośnika HomePod, ale ponieważ te urządzenia nie mają wbudowanych kamer, jesteś ograniczony tylko do czatu audio.

Tryby mikrofonu: dostępne są nowe tryby mikrofonu w rozmowach audio FaceTime. Podczas rozmowy otwórz Centrum sterowania w zwykły sposób i dotknij przycisku Tryb mikrofonu. Oprócz opcji Standard możesz również wybrać opcję Voice Isolation lub Wide Spectrum. Izolacja głosu skupia wychodzący dźwięk na własnym głosie, odcinając dźwięki otoczenia w tle. Podczas prezentacji głównej firma Apple z powodzeniem przeprowadziła rozmowę FaceTime z dmuchawą do liści używaną w tle. Wide Spectrum robi dokładnie odwrotnie, przyjmując dźwięki z całego pomieszczenia, a nie tylko Twój własny głos. W sam raz, jeśli masz muzykę, którą chcesz na przykład udostępnić na czacie wideo.

Spacial Audio : aby rozmowy wideo FaceTime wydawały się bardziej naturalne i komfortowe, firma Apple wprowadziła do aplikacji funkcję o nazwie Spacial Audio. Sprawia to, że mowa każdej osoby wydaje się pochodzić z obszaru ekranu, na którym znajduje się ich wideo, dzięki czemu rozmowa jest znacznie bardziej realistyczna i organiczna.

Ustawienia : w Ustawieniach > FaceTime możesz włączyć lub wyłączyć Wyróżnienie w mowie, w zależności od tego, czy chcesz, aby osoba, która ostatnio przemawiała, była bardziej widoczna, włącz przycisk Zdjęcia na żywo włączać i wyłączać, a także aktywować kontakt wzrokowy, dzięki czemu wygląda jak osoba patrzy bezpośrednio na ciebie zamiast na własny ekran.

Już wkrótce: SharePlay

SharePlay to zupełnie nowa funkcja FaceTime, która miała zostać uruchomiona w iOS 15, iPadOS 15 i macOS Monterey, ale niestety została opóźniona i nie zadebiutowała w systemach operacyjnych Apple 2021. Dzięki SharePlay możesz spotykać się z znajomym, aby wspólnie obejrzeć film lub posłuchać albumu przez FaceTime. Podczas słuchania albumu, na przykład podczas połączenia FaceTime, możesz nacisnąć Odtwórz w Apple Music. Album jest następnie odtwarzany dla wszystkich uczestników rozmowy na ich własnych urządzeniach, a cały sprzęt używany do odtwarzania utworów jest zsynchronizowany, dzięki czemu nie dostaniesz irytującego echa. Nadal masz połączenie przez FaceTime, więc możesz rozmawiać o albumie, a także go słuchać. Każdy na czacie może również dodawać utwory do kolejki. Działa również na wieczór filmowy. Podczas połączenia FaceTime uruchom aplikację do przesyłania strumieniowego, naciśnij przycisk Odtwórz, a Ty i Twoi znajomi oglądacie film, ponownie zsynchronizowani, aby nikt nie był ani przed, ani za innymi. Po raz kolejny nadal prowadzisz rozmowę FaceTime, więc możesz o niej rozmawiać podczas oglądania. W trybie Obraz w obrazie możesz nawet otworzyć inną aplikację, taką jak Safari i zamówić pizzę podczas oglądania filmu. Co najlepsze, jeśli masz Apple TV, możesz przesyłać film na duży ekran podczas korzystania z FaceTime na iPhonie, iPadzie lub komputerze Mac bez utraty synchronizacji. SharePlay będzie dostępny w przyszłych wersjach iOS 15, iPadOS 15 i macOS Monterey. Nie możemy się doczekać.


Aplikacja Home. Połączone gadżety

Internet Rzeczy polega na zdalnym kontrolowaniu urządzeń gospodarstwa domowego i gadżetów elektronicznych przez Internet. Urządzeniami kompatybilnymi z HomeKit można sterować bezpośrednio z aplikacji Home. Oto jak.

Home w centrum uwagi1. Stuknij ikonę domu w lewym górnym rogu ekranu, aby wyświetlić wyskakujące okienko umożliwiające dostęp do Ustawień domu i Ustawień pokoju. Ustawienia domu obejmują cały dom, a ustawienia pokoju pozwalają skonfigurować określone pokoje i grupy pokoi.
2. Ikona Plus wyświetla kolejne wyskakujące okienko, z którego możesz dodać akcesorium kompatybilne z HomeKit; lub dodaj scenę lub grupę instrukcji do akcesoriów aktywowanych jednym dotknięciem.
3. To jest aktualna nazwa Twojego domu. Aby zmienić to dotknij ikony Dom (1), Ustawienia domu, a następnie dotknij pole Nazwa do edycji lub zmiany aktualnej nazwy.
4. Te ikony stanu podają ważne informacje zebrane z akcesoriów kompatybilnych z HomeKit. Na pierwszy rzut oka można stwierdzić, czy światło wskazuje temperaturę, czy też czujnik ruchu wykrywa ruch.
5.Twoje ulubione sceny. Scena to seria akcji aktywowanych razem. Na przykład "Tm Home" może włączyć kompatybilność z HomeKit światła, użyj gniazda zgodnego z HomeKit, aby włączyć telewizor lub system stereo i włączyć ogrzewanie. Odwrotnie, "Leaving" może wyłączyć je wszystkie.
6. Tutaj widzimy Twoje ulubione akcesoria kompatybilne z HomeKit, dodane przez Ciebie do aplikacji Home. Stuknij w jeden z nich, aby sterować poszczególnymi gadżetami. To świetny sposób na dostęp do inteligentnych urządzeń z jednej aplikacji, ale wszystkie muszą być kompatybilne z HomeKit.
7. Ikona domu tutaj przeniesie Cię do przeglądu twojego domu, jak widać tutaj. Na tym ekranie możesz dodawać nowe sceny i akcesoria, a także aktywować i kontrolować już dodane.
8.Dotknij tutaj, aby zobaczyć akcesoria zgrupowane w jednym pomieszczeniu. Jest to przydatne, jeśli na przykład masz oświetlenie HomeKit w całym domu. Możesz dotknąć pokoju i samodzielnie włączyć światła zarejestrowane w tym pokoju
9. Stuknij Automatyzacja, aby ustawić akcesoria, aby działały automatycznie w określonych godzinach lub użyj Apple TV lub HomePod do sterowania akcesoriami, gdy Twój iPhone lub inne urządzenia Apple nie są w pobliżu, i więcej opcji.

Dodawanie akcesoriów HomeKit

1. Gdy po raz pierwszy otworzysz aplikację Home, zobaczysz pusty ekran. Aplikacja jest obecnie pusta, ponieważ nie dodano żadnych akcesoriów. Aby zmienić nazwę (obecnie Mój Dom) lub tapetę; stuknij ikonę Dom i wybierz Ustawienia domu.
2.Dodanie urządzenia do domu jest łatwe. Po dotknięciu przycisku Dodaj akcesoria użyj aparatu iPhone′a, aby zeskanować kod HomeKit dołączony do urządzenia; następnie postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby dodać go do aplikacji Home.
3. Ikona w prawym dolnym rogu (Automatyzacja) umożliwia ustawienie liczników czasu, działań i nie tylko. Działanie tych liczników czasu i czynności zależy od tego, jaki zestaw został włączony do aplikacji Home. Aby uzyskać szczegółowe informacje, przeczytaj ich instrukcje.

Korzystanie z gadżetów i scen

1. Po dodaniu niektórych akcesoriów możesz uzyskać dostęp do ich sterowania bezpośrednio z aplikacji Home, bez konieczności otwierania własnej aplikacji towarzyszącej. Możesz także skonfigurować automatyzacje obejmujące ten konkretny gadżet, ponownie z ich kontroli aplikacji Home.
2. Aby skonfigurować scenę, dotknij Dodaj scenę na stronie głównej aplikacji Dom i nadaj jej krótki opisowy tytuł. Stuknij opcję Dodaj akcesoria i wybierz gadżety, które chcesz dołączyć, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby stworzyć wokół nich scenę.
3. Jeśli więcej niż jedna osoba w domu musi sterować akcesoriami HomeKit, możesz udostępnić ustawienia aplikacji Dom. Dotknij ikony domu na stronie docelowej, a następnie dotknij opcji Ustawienia domu. W sekcji Osoby stuknij link Zaproś, aby zaprosić inne osoby do udostępniania Twojej aplikacji.


Aplikacja Zegar. Znajdź czas

Aplikacja Zegar może nie być najbardziej spektakularną funkcją na iPhonie, ale ma o wiele więcej niż tylko wskazywanie godziny. Z naszym przewodnikiem możesz ustawić alarmy, sprawdzić czas w miastach na całym świecie, a nawet użyć go jako stopera i minutnika. W sam raz, jeśli podróżujesz z lekkim bagażem i nie chcesz obciążać się noszeniem oddzielnego budzika.

Ustawianie alarmów

1. Stuknij zakładkę Alarm na dole ekranu zegara, aby rozpocząć edytowanie alarmów. Aby ustawić nowy alarm, użyj ikony "+" (w prawym górnym rogu). Spowoduje to otwarcie okna Dodaj alarm. Użyj dwóch kół, aby wybrać godzinę, w której zabrzmi alarm. Możesz także wybrać, w które dni ma być odtwarzany alarm, dźwięk, czy można go uśpić i jak się nazywa. Gdy ustawisz alarm w aplikacji Zegar, u góry ekranu głównego pojawi się ikona budzika, aby pokazać, że jest aktywny.
2. Możesz ustawić, aby alarm powtarzał się o tej samej godzinie w określone dni tygodnia lub nigdy się nie powtarzał. Aby niezależnie włączyć lub wyłączyć każdy alarm, dotknij przycisku Wł./Wył. Alternatywnie możesz usunąć lub edytować alarm. Użyj opcji Edytuj i dotknij godziny, którą chcesz zmienić, lub przycisku minusa, aby usunąć ten alarm ze swoich aukcji. Usunięty alarm jest trwale utracony, więc jeśli potrzebujesz go ponownie, wyłącz go za pomocą wspomnianego wcześniej włącznika i włącz go ponownie później.

Stoper

Stuknij Stoper u dołu ekranu. Stuknij zielony przycisk Start, aby uruchomić stoper, a następnie czerwony przycisk, który go zastępuje, aby zatrzymać go ponownie. Szary przycisk Reset po lewej stronie czyści odczyt. Gdy stoper jest uruchomiony, szary przycisk wyświetla Okrążenie. Dotknij tego, aby rejestrować aktualny czas bez zatrzymywania odczytu. Jest to świetne do rejestrowania czasu każdego okrążenia wyścigu, przed naciśnięciem przycisku stop, gdy zawodnik przekroczy linię mety.

Zegar światowy

1. Otwórz Zegar światowy i użyj znaku plus (prawy górny róg), aby dodać inny zegar. Wyświetlane są dostępne strefy czasowe. Przewiń w górę i w dół lub jeszcze lepiej użyj pola wyszukiwania u góry ekranu, aby znaleźć potrzebną strefę czasową. Możesz dodać tyle nowych zegarów, ile chcesz, z miast na całym świecie
2. Zegary są wyświetlane na stronie Zegar światowy, z aktualnym czasem w danym mieście i różnicą czasu w godzinach. Przesuń zegar w lewo, aby go usunąć. Dotknij Edytuj (w lewym górnym rogu) i usuń zegary, dotykając znak minus. Zmień ich kolejność, przeciągając listę w górę iw dół za pomocą ikony z trzema liniami po prawej stronie.

Minutnik

1. Stuknij ikonę Timer w prawym dolnym rogu ekranu aplikacji Zegar, aby otworzyć minutnik Za pomocą kół ustaw czas, od którego ma się odliczać. Możesz ustawić timer, który będzie odliczał od minimum jednej minuty do maksimum 23 godzin i 59 minut.
2. Stuknij Po zakończeniu odliczania, aby wybrać dźwięk alarmu. Stuknij dźwięk, aby go usłyszeć, a po wybraniu stuknij Ustaw w prawym górnym rogu. Dotknij Start, aby rozpocząć odliczanie. Możesz go zatrzymać i wznowić w dowolnym momencie za pomocą zielonego przycisku lub anulować timer za pomocą szarego.

Przestań grać : W aplikacji Zegar jest świetna funkcja, którą bardzo łatwo przegapić. U dołu ekranu kliknij Timer w prawym dolnym rogu ekranu. Teraz dotknij linku Kiedy licznik czasu się kończy. Zobaczysz listę wszystkich dźwięków, które możesz zagrać, gdy licznik czasu osiągnie zero. Przewiń tę listę do samego końca, do końca. Zobaczysz opcję o nazwie "Przestań grać". Jeśli dotkniesz tej opcji, zamiast aktywować dźwięk po zakończeniu odliczania, po prostu przestanie odtwarzać muzykę, podcast lub inny taki dźwięk, który jest aktualnie odtwarzany na Twoim iPhonie. Jest to naprawdę przydatna funkcja, która doskonale sprawdza się, gdy kładziesz się do łóżka i chcesz zasnąć, słuchając muzyki lub radia. Po prostu odtwarzaj dźwięki na iPhonie i ustaw minutnik, aby po pewnym czasie przestał grać. Możesz odpłynąć do lekkiego jazzu lub muzyki klasycznej bez grania przez całą noc.

Funkcja uśpienia: funkcja Pora snu nie jest już dostępna w aplikacji Zegar, ale jest dostępna w Zdrowie. Otwórz stronę Alarm w aplikacji Zegar, a obok opcji Uśpij/Obudź się stuknij Konfiguruj. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie aby skonfigurować w aplikacji Zdrowie.


Sklep iTunes do kupowania multimediów

Możesz kupować i pobierać multimedia dla swojego iPhone′a w iTunes Store. Możesz także kupować lub wypożyczać filmy i programy telewizyjne oraz próbować krótkie fragmenty utworów przed ich zakupem. To Twój punkt kompleksowej obsługi cyfrowej rozrywki.

iTunes w centrum uwagi1. Stuknij tutaj, aby wyświetlić wyskakujące okienko, które pozwala filtrować muzykę zgodnie z jej gatunkiem. Dostępne gatunki to blues, muzyka klasyczna, country, jazz, metal, rock, największe hity i nie tylko. Wybierz opcję Dźwięki, aby wyświetlić dzwonki.
2. Stuknij kartę Polecane, aby zobaczyć, co jest na topie i co nowego. Karta Wykresy zawiera najlepiej sprzedające się utwory, albumy i teledyski w iTunes Store.
3. Stuknij tutaj, aby wyświetlić listę życzeń, utwory zidentyfikowane za pomocą Siri (więcej szczegółów znajdziesz w przewodniku Siri) oraz utwory, których odsłuchałeś jako zapowiedzi.
4. Przewiń tę linię albumów w lewo i w prawo, aby uzyskać więcej opcji, lub dotknij opcji Zobacz wszystko, aby otworzyć stronę Nowa muzyka
5. Okno sklepu iTunes Store. Stuknij cenę, aby kupić utwór lub album, lub stuknij okładkę lub nazwę elementu, aby uzyskać więcej informacji. Na ekranie informacyjnym możesz także odtworzyć próbkę utworu, dotykając jego nazwy.
6. Ta ikona otwiera stronę muzyki iTunes mA Store. Tutaj możesz kupić nową muzykę do słuchania na swoim iPhonie.
7.Dotknij tutaj, jeśli jesteś zainteresowany kupnem lub wypożyczeniem filmów. Ta część iTunes Store dodaje opcję wypożyczania filmów zamiast kupowania.
8. Ta ikona przeniesie Cię do sekcji Programy TV, gdzie możesz kupić pojedyncze programy lub cały sezon programu, który lubisz.
9. Opcja wyszukiwania. Przeszukuje iTunes Store, więc wyniki wyszukiwania mogą potencjalnie pokazać muzykę, filmy, programy telewizyjne, książki i nie tylko, niezależnie od tego, gdzie byłeś w sklepie, kiedy to zrobiłeś poszukiwania.
10.Ta ikona daje dostęp do sekcji dzwonków w sklepie, opcji Genius z sugestiami nowej muzyki, filmów i programów telewizyjnych, listy zakupionych elementów oraz widoku aktualnie pobranych plików z App Store.

Karty upominkowe iTunes Store: Kartę upominkową iTunes Store można zrealizować, przewijając w górę i dotykając opcji Zrealizuj u dołu ekranu.

Podgląd muzyki: możesz wyświetlić podgląd utworu, dotykając jego nazwa na ekranie zakupu. Odtwarzany jest krótki fragment tej piosenki, ukazany przez stopniowo zapełniające się koło z kwadratem po lewej stronie. Dotknij tego kwadratu, aby zatrzymać podgląd. Jeśli nazwa utworu nie jest niebieskim linkiem, nie można wyświetlić podglądu

Cały album/sezon: Jeśli kupiłeś już kilka utworów do album lub odcinki z sezonu telewizyjnego i zdecyduj, że chcesz resztę, kupując album lub sezon, cena jest odpowiednio dostosowywana; na podstawie tego, ile wydałeś już na poszczególne utwory z tego albumu lub sezonu.

Kupowanie filmów : dotknij opcji Filmy u dołu ekranu i znajdź odpowiedni. Możesz wybierać pomiędzy wersjami HD i SD, obejrzeć zwiastun oraz go kupić lub wypożyczyć. Wypożyczone filmy są usuwane po 30 dniach od wypożyczenia lub 48 godzin po rozpoczęciu ich oglądania, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej.

Kupowanie programów telewizyjnych : kupowanie programów telewizyjnych jest podobne do kupowania muzyki, w tym możesz kupić pojedynczy program lub cały sezon, to zależy od Ciebie. Możesz wybierać między HD (wysoka rozdzielczość) a zwykle tańszą SD (standardowa rozdzielczość), jeśli oba są dostępne

Kupowanie mediów: możesz kupować albumy lub utwory i grać je na Twoim iPhonie. Znajdź żądany album lub utwór i dotknij . Możesz zobaczyć recenzję, jeśli jest dostępna. Podczas przeglądania całego albumu wyświetlana jest również lista utworów. W tym miejscu możesz dotknąć ceny u góry, całego albumu lub ceny pojedynczego utworu, aby kupić piosenkę. Jeśli zostaniesz poproszony o zalogowanie się przy użyciu swojego Apple ID, zrób to. Album lub utwór jest następnie pobierany do aplikacji Muzyka, skąd można go odtwarzać na iPhonie. Aby uzyskać więcej recenzji tego albumu, dotknij karty Recenzje. Aby uzyskać więcej utworów tego wykonawcy lub podobnej muzyki, dotknij karty Powiązane


App Store do kupowania większej liczby aplikacji

App Store to miejsce, w którym pobierasz i instalujesz nowe aplikacje na iPhone′a. Możesz pobrać gry, oprogramowanie zwiększające produktywność, aplikacje rozrywkowe i nie tylko. Wiele aplikacji App Store jest również bezpłatnych.

App Store w centrum uwagi1. Ekran Dzisiaj App Store daje Ci wybór najlepszych z nowych wydań, wybieranych każdego dnia przez redaktorów Apple. Przewiń w górę, aby znaleźć aplikacje wybrane w poprzednich dniach.
2. Stuknij tutaj, aby uzyskać dostęp do szczegółów konta, zrealizować kartę, wysłać aplikację jako prezent, zaktualizować aplikacje i sprawdzić zakupione wcześniej aplikacje lub wylogować się z App Store.
3. Są to aplikacje i funkcja wyróżniająca szereg aplikacji, które zostały wybrane przez redaktorów Apple jako wybór dnia. Stuknij jedną, aby uzyskać informacje o tej konkretnej aplikacji i możliwości jej uzyskania.
4. Stuknij tutaj, aby przejść do ekranu Dzisiaj, jak widać tutaj. Ekran Dzisiaj to świetny sposób, aby dowiedzieć się, co nowego i ekscytującego w App Store, więc prawdopodobnie będziesz chciał często go odwiedzać
5. Aplikacje do gier mają własną kategorię, do której można dotrzeć, dotykając ikony Gry
6. Dotknięcie ikony Aplikacje przeniesie Cię do strony aplikacji, gdzie znajdziesz aplikacje niezwiązane z grami. Przewiń w górę iw dół i przeglądaj według kategorii, jeśli chcesz. Przewiń tę stronę do samego dołu, aby zrealizować karty upominkowe iTunes.
7. Ta ikona przeniesie Cię do usługi subskrypcji Apple Arcade. Za ustaloną opłatę miesięczną w wysokości 4,99 GBP / 4,99 USD / 4,99 USD możesz grać w gry bez reklam na komputerach Mac, urządzeniach z systemem iOS, iPadach i Apple TV. Możesz grać tyle, ile chcesz. To trochę jak Apple Music, ale zapewnia wspaniałe wrażenia w grach.
8. Możesz wyszukać aplikację lub grę za pomocą pola wyszukiwania. Możesz wyszukiwać aplikację według nazwy, według tego, co robi (np. edytor tekstu), według programisty i nie tylko.

Dostępne aktualizacje : jeśli nie korzystasz z automatycznych aktualizacji, gdy aktualizacje aplikacji są dostępne, na ikonie App Store, a także obok elementu 2 pojawi się znaczek.

Kupowanie aplikacji w App Store

1. Otwórz aplikację App Store. Znajdź aplikację, którą chcesz kupić, korzystając z sekcji Przeglądanie Dzisiaj, Gry lub Aplikacje lub korzystanie z wyszukiwarki, jeśli wiesz, czego chcesz
2. Możesz dotknąć aplikacji, aby uzyskać więcej informacji. Aby pobrać aplikację,dotknij przycisku Kup (lub w przypadku bezpłatnych aplikacji, "Pobierz"). Zaloguj się za pomocą Touch ID lub Face ID za pomocą przycisku bocznego, jeśli zostaniesz o to poproszony.
3. Pobierz aplikację. Przycisk Kup/Pobierz zamienia się w okrąg tworzący wokół kwadratu, aby pokazać postęp, a następnie zamienia się w przycisk Otwórz. Dotknij, aby otworzyć aplikację
4. Stuknij szewron (w lewym górnym rogu), aby wrócić do App Store, a następnie przesuń palcem w górę (na starszym iPhonie naciśnij przycisk Początek), aby wrócić do ekranu głównego, na którym znajduje się teraz nowa aplikacja.

Aktualizowanie aplikacji : jeśli masz na iPhonie aplikacje, dla których dostępne są aktualizacje, aplikacja App Store i ikona w prawym górnym rogu są oznaczone liczbą aplikacji, które można zaktualizować. Dotknij go, a następnie zaktualizuj poszczególne aplikacje, dotykając ich przycisku Aktualizuj; lub wykonaj je wszystkie razem, dotykając łącza Aktualizuj wszystko.

Pobieranie zakupionych aplikacji : aplikacje, które wcześniej kupiłeś, ale których obecnie nie masz na iPhonie, można pobrać bezpłatnie. Stuknij ikonę swojego konta w prawym górnym rogu, a następnie link Kupiłem i wyświetlają się Twoje aplikacje. Możesz wyświetlić wszystkie swoje aplikacje lub tylko te Nie na tym iPhonie. Stuknij jego ikonę przedstawiającą chmurę ze strzałką skierowaną w dół, aby pobrać aplikację na iPhone′a


Znajdź moich przyjaciół i sprzęt

Aplikacja Znajdź mój powstała z połączenia dwóch starszych aplikacji: Znajdź moich znajomych i Znajdź mój iPhone. Dzięki niemu możesz znaleźć zgubione lub skradzione urządzenia Apple, w tym iPhone′y, iPady i komputery Mac, i wyczyścić je, jeśli zgubią się na dobre. Możesz także zlokalizować na mapie swoich znajomych lub członków rodziny; w sam raz, jeśli wszyscy spędzacie wolny dzień i ryzykujecie utratę siebie nawzajem.

Karta Osoby

1. Stuknij ikonę Ludzie u dołu ekranu. Aby rozpocząć udostępnianie swojej lokalizacji znajomym lub członkom rodziny, dotknij Rozpocznij udostępnianie lokalizacji. Wprowadź imię i nazwisko, adres e-mail Apple ID lub numer telefonu osoby, której chcesz udostępnić.
2. Jak zwykle, możesz dotknąć znaku + po prawej stronie i wybrać osobę z Twojej aplikacji Kontakty. Dodaj tyle osób, ile chcesz, i dotknij łącza Wyślij. Następnie możesz wybrać, czy chcesz udostępniać przez godzinę; resztę dnia lub na czas nieokreślony.
3. Osoby, którym udostępniłeś swoją lokalizację, widzą Cię teraz jako niebieski punkt na mapie. Ściśnij i rozsuń, aby powiększać i pomniejszać. Stuknij nazwę opcji. W tym miejscu możesz dotknąć Kontakt, aby wyświetlić jego kartę w aplikacji Kontakty.

Odwdzięczanie się : gdy ktoś udostępni Ci swoją lokalizację, otrzymasz powiadomienie. Dotknij tego, a możesz szybko i łatwo odwdzięczyć się za przysługę i udostępnić im swoją lokalizację.

4. Inne opcje dostępne na tym ekranie to: zapytaj o ich lokalizację, przestań udostępniać własne lub usuń je z osób, którym udostępniasz. Stuknij Powiadomienia, aby powiadomić ich, kiedy wyjedziesz lub przyjedziesz.
5. Wciąż na ekranie Powiadomienia stuknij imię osoby, której lokalizację udostępniasz, a następnie stuknij jedną z opcji na ekranie. Możesz wybrać lokalizację i otrzymywać powiadomienia, gdy wyjeżdżają, przyjeżdżają lub ich nie ma.
6. Stuknij imię znajomego, który obecnie nie udostępnia swojej lokalizacji z Tobą, a następnie stuknij opcję Poproś o śledzenie lokalizacji, aby poprosić o to. Jeśli się dostosują, pojawią się również na mapie wraz z tobą i innymi, którzy się dzielą.

Urządzenia i przedmioty

1. Możesz śledzić lokalizację swoich urządzeń, takich jak komputery Mac, iPady i iPhone'y, za pomocą ikony Urządzenia u dołu ekranu. Elementy, takie jak AirPods i AirTags, są lokalizowane za pomocą ikony elementów.
2. Urządzenia wyświetlają sprzęt Apple zalogowany do tego samego Apple ID co Twój iPhone′a. Pozycje należy dodawać ręcznie; dotknij Pozycje u dołu ekranu, dotknij *+' i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie i dostarczonymi.

Karta Ja : Stuknij kartę Ja u dołu ekranu, aby uzyskać dostęp do szeregu opcji i informacji. Zostaniesz poinformowany, gdzie jesteś, mając możliwość nazwania tej lokalizacji (praca, dom, szkoła itd.), a także możesz przestać udostępniać swoją lokalizację.


Dysk iCloud .Cloud Computing

iCIoud Drive to własna usługa przetwarzania w chmurze firmy Apple i jest dostarczana bezpłatnie z iPhonem. Dzięki iCIoud Drive możesz synchronizować swoje dokumenty na wszystkich urządzeniach Apple, a nawet uzyskiwać do nich dostęp za pośrednictwem przeglądarki internetowej; wszystkie znajdują się na iPhonie w aplikacji Pliki. Jeśli masz za mało wolnego miejsca, możesz kupić więcej za ustaloną miesięczną opłatę.

Wprowadzenie do iCIoud Drive i aplikacji Pliki

1. W aplikacji Ustawienia dotknij swojej nazwy u góry ekranu, dotknij iCIoud i przewiń w dół do iCIoud Drive. Jeśli jeszcze nie jest włączony, włącz go. Możesz teraz zapisywać swoje pliki w chmurze i mieć do nich dostęp z dowolnego urządzenia internetowego.
2. Otwórz aplikację Pliki i w obszarze Lokalizacje stuknij Dysk iCIoud. Tutaj widzisz pliki przechowywane na dysku iCIoud, uporządkowane według ich aplikacji. iCIoud Drive jest również dostępny za pośrednictwem innych urządzeń Apple oraz www.icloud.com.
3. Możesz otworzyć dokument iCIoud na swoim iPhonie, jeśli masz wersję aplikacji na iPhone&pime;a, która ją utworzyła. Po prostu otwórz folder dla danej aplikacji (tutaj patrzymy na Strony) i dotknij dokumentu, aby go otworzyć.

Dokumenty znajdujące się na Twoim iCIoud Drive są zsynchronizowane na wszystkich Twoich urządzeniach. Jeśli wprowadzisz zmianę na jednym urządzeniu, kiedy otworzysz ten konkretny dokument na innym, ta zmiana już tam jest. Na przykład możesz pracować nad dokumentem na komputerze Mac w domu, a następnie edytować go na iPhonie w autobusie.

4. Gdy otworzysz dokument iCIoud na swoim iPhonie, zostanie on pobrany na Twój smartfon. Następnie otwiera się w zwykły sposób, dzięki czemu możesz edytować, modyfikować i ogólnie pracować nad dokumentem na swoim iPhonie.
5. Edycje i zmiany wprowadzane na iPhonie są również wprowadzane w kopii dokumentu w chmurze. Oznacza to, że jeśli edytujesz go w podróży na telefonie, a następnie otworzysz na komputerze Mac w domu, zmiany już tam są.
6. Stuknij i przytrzymaj dokument, aż pojawi się menu podręczne. Stąd możesz skopiować dokument, powielić go, usunąć, zmienić jego nazwę, udostępnić, przenieść do innego folderu i nie tylko. Jeśli nie widzisz wszystkich opcji, przewiń w górę i w dół.
7. To wyskakujące menu umożliwia również udostępnianie dokumentu bezpośrednio z aplikacji Pliki. Możesz go wysłać e-mailem, dodać do Notatek, wysłać na inne urządzenie Apple za pomocą AirDrop i pozwolić innym współpracować nad nim za pomocą Dodaj osoby.
8. Menu, które pojawia się po dotknięciu i przytrzymaniu dokumentów iCIoud, pozwala również oznaczyć dokument kolorową ikoną. Dokumenty ze znacznikami można znaleźć, stukając ich kolor w sekcji Znaczniki w oknie Przeglądaj.
9. Otwórz folder iCIoud Drive i dotknij ikony z trzema kropkami w prawym górnym rogu; nad polem wyszukiwania. Spowoduje to otwarcie menu, z którego możesz utworzyć nowy folder; połączyć się z serwerem zewnętrznym; zmienić sposób wyświetlania ikon dokumentów i nie tylko.

Kopie zapasowe iCIoud

1. Otwórz aplikację Ustawienia na ekranie głównym i stuknij swoje imię u góry. Dotknij iCIoud, a następnie u góry listy opcji poszukaj opcji o nazwie "Kopia zapasowa iCIoud".
2. Włącz iCIoud Backup. Oznacza to, że komputer nie tworzy już kopii zapasowej telefonu iPhone podczas synchronizacji z iTunes. Stuknij OK w wyskakującym oknie, aby potwierdzić, że chcesz teraz używać kopii zapasowych iCIoud.
3.Twój iPhone automatycznie tworzy teraz kopie zapasowe w iCIoud po podłączeniu do źródła zasilania i sieci Wi-Fi. Jest też link do Utwórz kopię zapasową teraz. Dotknij go, gdy chcesz wykonać natychmiastową kopię zapasową.

Uaktualnianie subskrypcji

1. Otwórz aplikację Ustawienia, stuknij swoją nazwę u góry ekranu, a następnie stuknij iCIoud. Dotknij Zarządzaj pamięcią. Dowiesz się, z jakiego planu pamięci iCIoud korzystasz. Jeśli chcesz zmienić swój plan, dotknij łącza Zmień plan przechowywania.
2. Okno pokazuje aktualny plan i inne dostępne opcje. Dostajesz 5 GB za darmo, ale jeśli chcesz więcej, istnieje wiele płatnych planów iCloud+, które zwiększają całkowitą przestrzeń dyskową za ustaloną opłatę miesięczną.
3. Jeśli okaże się, że masz więcej miejsca na dane, niż potrzebujesz, możesz zmienić wersję na starszą, dotykając Opcje zmiany na starszą wersję u dołu wyskakującego okna. Tak czy inaczej, wybierz nowy plan, a następnie dotknij Kup/Gotowe (w prawym górnym rogu).

Konfiguracja iCloud

1. Aby użyć zdjęcia na swoim koncie iCIoud, przejdź do Ustawienia > [Twoja nazwa] i dotknij szarego kółka u góry. Zrób zdjęcie lub dodaj je z biblioteki Zdjęć. Jeśli jeszcze go nie masz, po prostu go zostaw; możesz wrócić i wziąć lub dodać w dowolnym momencie. 2. Przejdź do Ustawienia > [Twoje imię i nazwisko] > iCIoud, aby wyświetlić listę aplikacji, które można zsynchronizowane z iCIoud. Włącz te, które chcesz zsynchronizować. Ich dane i ustawienia są następnie synchronizowane z całym sprzętem Apple, więc zmiany wprowadzone na jednym urządzeniu są również stosowane na innych.
3. W aplikacji Ustawienia, po dotknięciu swojej nazwy, a następnie iCIoud, przewiń w dół listę aplikacji, które możesz zsynchronizować w iCIoud. Po preinstalowanych aplikacjach Apple zobaczysz listę wszystkich zainstalowanych przez siebie aplikacji, które można zsynchronizować. Włącz lub wyłącz tę synchronizację, jak chcesz.
4. Stuknij łącze pęku kluczy i możesz włączyć pęk kluczy iCIoud tutaj. To przechowuje takie rzeczy, jak hasła, nazwy użytkownika i informacje o karcie kredytowej; na przykład, gdy logujesz się do forum internetowego, nie musisz za każdym razem wpisywać swoich danych.

iCloud+

Po zarejestrowaniu się w celu uzyskania identyfikatora Apple ID automatycznie otrzymujesz 5 GB pamięci iCIoud za darmo. Ale jeśli uaktualnisz tę pamięć masową, za ustaloną miesięczną opłatą, otrzymasz również dodatkowe funkcje, zwane zbiorczo iCloud+. Private Relay: Gdy ta opcja jest aktywna, przeglądanie Safari jest szyfrowane i wysyłane przez dwa oddzielne przekaźniki internetowe. Wrażenia użytkownika są takie same, ale strony internetowe i osoby szpiegujące nie są w stanie uzyskać Twój adres IP lub zbudować profil Twoich działań w sieci. Przejdź do Ustawienia > [Twoje imię] > iCIoud > Przekaźnik prywatny, aby go włączyć.

Ukryj mój e-mail: Przejdź do Ustawienia > [Twoje imię i nazwisko] > iCIoud > Ukryj mój adres e-mail, aby utworzyć unikalny adres e-mail, którego będziesz używać, gdy nie chcesz ujawniać swojego rzeczywistego adresu e-mail. Wiadomości e-mail wysyłane na ten nowy adres są przekazywane na Twój adres e-mail Apple ID. Możesz usunąć adres Ukryj mój adres e-mail w dowolnym momencie i nie otrzymywać już wysyłanych na niego wiadomości e-mail. Niestandardowa domena e-mail: Jeśli chcesz dostosować swój adres e-mail iCIoud i zezwolić członkom rodziny również na korzystanie z tej domeny (część adresu e-mail po l@). Na przykład, jeśli prowadzisz sklep rowerowy, możesz użyć redbloggs@townbikestore.com zamiast fredbloggs@icloud.com.

HomeKit Secure Video: Przechowuj nagrania wideo z kamer monitorujących na swoim iCIoud. Ten materiał filmowy nie zajmuje miejsca na Twoim zwykłym dysku iCIoud. Pamiętaj, aby korzystać z tych dodatkowych funkcji oferowanych przez iCloud+, musisz korzystać z płatnej usługi iCIoud. iCloud+ nie jest dostępny dla bezpłatnych użytkowników iCIoud.


Korzystanie z aplikacji do zarządzania danymi w aplikacji Pliki

Zagłębiliśmy się już w możliwości aplikacji Pliki w naszym samouczku iCIoud, ale teraz nadszedł czas, aby dokładniej przyjrzeć się jej możliwościom. Aplikacja Pliki oferuje imponujący zakres funkcji. Teraz oferuje lepsze, podobne do Maca wyszukiwanie, możliwość odczytywania zewnętrznych dysków, udostępniania folderów, a także zip i rozpakowywania plików, co świetnie nadaje się do wysyłania ich pocztą e-mail.

Funkcje aplikacji Pliki

1. Gdy po raz pierwszy otworzysz aplikację Pliki, u dołu ekranu zobaczysz dwie ikony. Ikona Ostatnie pokazuje ostatnio otwierane dokumenty, a także daje dostęp do udostępnionych i oznaczonych kolorem. Ikona Przeglądaj umożliwia przeglądanie plików.
2. Aplikacja Pliki ma ulepszoną funkcję wyszukiwania. Możesz ograniczyć swoje przeszukiwanie najnowsze, pliki na iCIoud Drive lub konkretną aplikację, której folder otworzyłeś, a także możesz dodawać "tokeny", aby ograniczyć wyszukiwanie (na przykład) do określonych typów plików lub dat produkcji (np. "ostatni tydzień").
3. Pierwsze cztery opcje na ekranie Przeglądaj to Na moim iPhonie (dokumenty przechowywane lokalnie) Dysk iCIoud (dokumenty przechowywane w usłudze iCIoud), Udostępnione (pliki udostępnione Tobie) i Ostatnio usunięte (odzyskiwanie rzeczy, które usunąłeś). w błędzie).

Ikona chmury : jeśli dokument jest przechowywany na Twoim iCIoud, ale nie na iPhonie, w prawym górnym rogu miniatury znajduje się ikona chmury. Stuknij miniaturę, aby pobrać dokument na iPhone'a, a następnie otwórz go, aby móc go edytować i modyfikować w telefonie, a zmiany są zsynchronizowane z iCIoud.

4. Stuknij i przytrzymaj folder w aplikacji Pliki, aby wyświetlić wyskakujące menu. Stuknij Ulubione, aby dodać folder do Ulubionych. Pojawiają się one na pierwszej stronie strony przeglądania, co ułatwia dostęp. Aby usunąć przedmiot z Ulubionych, stuknij i przytrzymaj folder w iCIoud Drive, a następnie stuknij Unfavourite.
5. Folder Pobrane; który znajduje się na iCIoud Drive, a także domyślnie w Ulubionych, pokazuje elementy pobrane na iPhone'a, na przykład z Safari. Te elementy są oczywiście synchronizowane z komputerem Mac i innymi urządzeniami z systemem iOS, gdzie można je również znaleźć w pobranych plikach.
6. Stuknij ikonę z trzema kropkami (w prawym górnym rogu), a następnie Wybierz w wyskakującym menu. Stuknij co najmniej jeden element lub folder. U dołu ekranu pojawi się grupa ikon. Możesz udostępniać, duplikować, przenosić lub usuwać wybrane pliki. Nowa ikona z trzema kropkami (w prawym dolnym rogu) otwiera menu kontekstowe.
7. Aby udostępnić dokument przechowywany na iCIoud innym osobom, stuknij i przytrzymaj go, a następnie stuknij Udostępnij w wyskakującym okienku. Wybierz metodę udostępniania, taką jak Poczta, Wiadomości, AirDrop i inne. Wybierz Dostępna jest aplikacja iWorks, która utworzyła dokument, oraz opcja współpracy.

Kompresuj pliki

Możesz skompresować folder, dotykając go i przytrzymując, a następnie wybierając Kompresuj z wyskakującego menu. Aby skompresować grupę plików, dotknij ikony z trzema kropkami (w prawym górnym rogu), wybierz je, dotknij ikony z trzema kropkami w prawym dolnym rogu, a następnie wybierz opcję Kompresuj. Skompresowane archiwum jest wyświetlane jako plik Zip. Dotknij, aby go zdekompresować, lub dotknij i przytrzymaj, aby wyświetlić menu podręczne, które ponownie umożliwia wykonywanie szeregu zadań. Spakowanie plików, a następnie stuknięcie opcji Udostępnij w wyskakującym okienku, doskonale nadaje się do wysyłania grupy plików przez Wiadomości, e-mail lub nie tylko.


Organizuj, aktualizuj i usuwaj aplikacje

Jeśli chcesz zaktualizować swój iPhone do bezpłatnego systemu operacyjnego iOS 15, postępuj zgodnie z tym przewodnikiem. Zawsze warto aktualizować system iOS i aplikacje, aby móc korzystać z nowych funkcji. Uaktualnienie systemu operacyjnego iPhone′a jest tak proste, jak wykonanie tych prostych kroków, które działają, gdy Apple wyda nową wersję iOS dla Twojego iPhone′a.

Aktualizowanie iOS i aplikacji

1. Gdy dostępna jest nowa wersja iOS, aplikacja Ustawienia daje znaczek. Otwórz go, przejdź do Ogólne> Aktualizacja oprogramowania, a Twój iPhone sprawdzi w Apple, aby sprawdzić, czy jest dla Ciebie nowa wersja. Jeśli tak, daje możliwość pobrania i zainstalowania. Stuknij łącze, aby to zrobić.
2.Pobieranie aktualizacji. Gdy zostaniesz zalecony, stuknij Zainstaluj teraz; może być konieczne podłączenie iPhone′a do źródła zasilania, jeśli poziom naładowania baterii jest niski. Po zainstalowaniu uaktualnienia iPhone uruchamia się ponownie. Oczywiście, jeśli włączysz Aktualizacje automatyczne, wszystko to zostanie zrobione za Ciebie.
3. Gdy dostępne są aktualizacje aplikacji, Twoja aplikacja App Store jest oznaczona plakietką. Otwórz go i dotknij ikony z plakietką w prawym górnym rogu. Na następnym ekranie możesz zaktualizować poszczególne aplikacje, dotykając ich przycisku Aktualizuj lub dotknij łącza Aktualizuj wszystko, aby zaktualizować wszystkie aplikacje jednocześnie.

System operacyjny iOS na iPhonie jest regularnie aktualizowany, podobnie jak działające na nim aplikacje. Nowe aktualizacje mogą przynieść nowe funkcje, a także naprawić błędy, które mogły powodować problemy ze starszą wersją aplikacji lub iOS, dlatego zawsze warto aktualizować iPhone′a. Najlepiej zrobić to w domu, korzystając z sieci Wi-Fi, aby nie zużywać danych mobilnych na pobieranie nowych wersji aplikacji.

Organizowanie aplikacji

1. Aby zmienić kolejność ikon aplikacji na ekranie głównym, najpierw dotknij i przytrzymaj wybraną aplikację. Pojawi się wyskakujące okienko.
2. Stuknij Edytuj ekran główny. Ikony aplikacji drgają i pokazują X w kącie. Możesz je przeciągnąć, aby zmienić ich kolejność. Po zakończeniu dotknij Gotowe.

Usuwanie aplikacji

1. Najprostszym sposobem usunięcia aplikacji lub widżetu jest dotknięcie i przytrzymanie jego ikony, a następnie wybranie z wyskakującego menu opcji Usuń aplikację. Znika.
2. Jeśli masz kilka do usunięcia, stuknij Edytuj ekran główny. Dotknij - przy każdej aplikacji lub widżecie, który chcesz usunąć, a następnie dotknij Gotowe (w prawym górnym rogu).

Odciążanie aplikacji

Jeśli chcesz usunąć aplikację bez utraty jej danych, wybierz Ustawienia > Ogólne > Pamięć iPhone′a. Przewiń w dół i stuknij aplikację, którą chcesz odciążyć . Stuknij opcję Odładuj aplikację, a sama aplikacja zostanie usunięta, ale dane, takie jak ustawienia lub zapisane gry, nie. Kiedy pobierasz aplikację ponownie, nadal tam jest.


Tekst na żywo. Zdjęcia do słów

Live Text to świetna funkcja, która pozwala iPhone′owi identyfikować i kopiować edytowalne rozszerzenie z Twojego środowiska, po prostu kierując na niego aparat. Możesz także skopiować tekst z już zrobionych zdjęć. Skopiowany tekst możesz wkleić do dowolnej aplikacji używającej edytowalnych słów, takiej jak Notatki, Poczta, Messenger i nie tylko. Możesz nawet kopiować pismo odręczne.

Korzystanie z tekstu na żywo

1. Korzystając z aplikacji Aparat, skieruj aparat iPhone′a na fragment tekstu lub cyfr, na przykład na przedstawionym obrazku. Tekst zostanie zidentyfikowany, a w prawym dolnym rogu pojawi się ikona "strony". Dotknij tej ikony.
2. Tekst zostaje podniesiony i pojawia się menu umożliwiające jego skopiowanie, zaznaczenie większej ilości tekstu, wyszukanie go, przetłumaczenie lub udostępnienie. Możesz także dotknąć i przeciągnąć, aby zaznaczyć część tekstu zamiast całego.
3. Możesz go skopiować i wkleić do dowolnej aplikacji używającej tekstu lub udostępnić go bezpośrednio w tej aplikacji. Czasami wymaga niewielkiej edycji, zwłaszcza jeśli oryginalny tekst jest przedstawiony nietypową czcionką.
4. Stuknij pole tekstowe w aplikacji, która wykorzystuje tekst, a w wyskakującym menu możesz wybrać opcję Skanuj tekst. Następnie możesz użyć aparatu, aby skopiować tekst ze swojego środowiska bezpośrednio do pola tekstowego aplikacji.
5.Live Text może również czytać ze zdjęć, które już zrobiłeś. Po prostu otwórz odpowiedni obraz w aplikacji Aparat i dotknij fragmentu tekstu. Możesz przeciągać uchwyty, aby zaznaczyć dokładnie ten tekst, który chcesz.
6. Możesz skopiować wcześniej nieedytowalny tekst ze zdjęć w różnych miejscach na swoim iPhonie. Tutaj na przykład kopiujemy ze zdjęcia znalezionego na stronie internetowej za pomocą aplikacji Safari.
7. Jeśli naciśniesz i przytrzymasz numer telefonu w aparacie lub na zdjęciu, które zrobiłeś wcześniej, Live Text odczytuje numer i wyświetla wyskakujące okienko, z którego możesz dzwonić, wysyłać wiadomości i nie tylko.
8. Możesz także dotknąć i przytrzymać adres URL, aby otworzyć witrynę w Safari, lub dotknąć i przytrzymać adres e-mail, aby wyświetlić menu umożliwiające wysyłanie wiadomości e-mail, wysyłanie wiadomości, wykonywanie połączeń FaceTime, kopiowanie adresu i nie tylko.
9. Tekst na żywo może nawet kopiować i wklejać odręczny tekst. W sam raz, jeśli chcesz wysłać przepis ze swojego notatnika e-mailem. Tekst napisany odręcznie może wymagać niewielkiej edycji, zanim będzie całkowicie poprawny.


Wyróżnione wyszukiwania i więcej

Wyszukiwanie Spotlight może zrobić więcej, niż myślisz. Gdy wpisujesz wyszukiwanie Spotlight, przeszukuje ono cały telefon. Wyszukaj aplikację i możesz ją uruchomić bez dotykania jej na ekranie głównym. Wyszukaj osobę, aby przejść bezpośrednio do karty Kontakty tej osoby. Świetnie sprawdza się również w wyszukiwaniu zdjęć w aplikacji Zdjęcia.

Wyszukiwanie zdjęć

1. Wpisz (lub przynajmniej zacznij pisać) "Zdjęcia" i możesz otworzyć aplikację Zdjęcia lub zobaczyć zdjęcia zrobione z aplikacji, w tym aplikacji Zdjęcia. Stuknij Pokaż więcej obok zdjęć z aplikacji, aby zobaczyć więcej zdjęć.
2. Jeśli chcesz, możesz poszukać określonych tematów na swoich zdjęciach. W wynikach wyszukiwania znajdują się zdjęcia zrobione z aplikacji Zdjęcia; dotknij Szukaj w aplikacji, a zobaczysz wyniki w Zdjęciach.
3. Możesz też być bardziej konkretny. Szukając "Summer Alison", a przykład widzimy zdjęcia Alison, które zostały zrobione w miesiącach letnich. Oczywiście możemy użyć tego wyszukiwania również w innych aplikacjach, takich jak Mail i Safari.

Dostęp do Spotlight : Aby uzyskać dostęp do funkcji Spotlight na iPhonie, przesuń palcem w dół z ekranu blokady lub ekranu głównego. Ewentualnie na ekranie głównym przesuń palcem maksymalnie w lewo, najdalej jak możesz. Docierasz do ekranu z włączonymi widżetami, a także z polem wyszukiwania u góry ekranu. Stuknij to pole wyszukiwania dla Spotlight

Inne funkcje Spotlight

1. Możesz wyszukiwać i otwierać aplikację z Spotlight, ale także je instalować i usuwać. Wpisz nazwę aplikacji, której nie masz zainstalowanej, a otrzymasz link do App Store. Dotknij go, aby przejść bezpośrednio do aplikacji.
2. Aby usunąć aplikację z Spotlight, wpisz nazwę aplikacji w pytanie, a gdy pojawi się jego ikona, dotknij go i przytrzymaj. Pojawi się wyskakujące okienko. W tym miejscu możesz udostępnić aplikację za pomocą ikony Udostępnij lub ją usunąć.
3. Wyszukaj kogoś w aplikacji Kontakty, a zobaczysz jego nazwisko i/lub zdjęcie na ekranie wyników. Z tego miejsca możesz wysłać wiadomość, rozpocząć rozmowę wideo lub audio albo dotknąć imię i zobacz więcej szczegółów.
4. Stuknij mikrofon w polu wyszukiwania, aby podyktować wyszukiwanie zamiast je wpisywać. Możesz zadawać pytania w Spotlight i oferowane są potencjalne źródła odpowiedzi. Dotknij na przykład Safari, a pytanie zostanie automatycznie wyszukane.

Dostosowywanie Spotlight : aby dostosować funkcję Spotlight, wybierz Ustawienia > Siri i wyszukiwanie. Zignoruj pierwszy zestaw kontrolek, zbiorczo oznaczony jako Zapytaj Siri, i zamiast tego przewiń w dół do Treści z Apple. Tutaj możesz wybrać, czy chcesz uwzględnić w wyszukiwaniu Spotlight zawartość przygotowaną przez Apple. Wystarczy dotknąć przełącznika oznaczonego Pokaż w Spotlight, aby włączyć lub wyłączyć tę zawartość. Przewiń w dół i zobaczysz listę wszystkich aplikacji na swoim iPhonie. Jeśli chcesz wykluczyć jeden z nich z wyszukiwania Spotlight, dotknij tej aplikacji, aby uzyskać szereg opcji. Interesuje nas tutaj sekcja oznaczona jako "Podczas wyszukiwania". Jeśli wyłączysz pierwszą opcję, Pokaż aplikację w wyszukiwaniu, dana aplikacja nie będzie już wyświetlana w sugestiach Siri podczas wyszukiwania w Spotlight. Jeśli wyłączysz drugą opcję, Pokaż zawartość w wyszukiwaniu, zawartość pobrana z tej aplikacji nie będzie już wyświetlana w wyszukiwaniach Spotlight. Jeśli na przykład wyłączysz opcję Pokaż zawartość w wyszukiwarce wiadomości, wyszukiwania Spotlight nie będą już oferować artykułów pochodzących z aplikacji Wiadomości.


Osobisty hotspot na Twoim iPhonie

Możesz używać iPhone′a jako hotspotu Wi-Fi i podłączać tablet, laptop lub inne urządzenie internetowe do Internetu, korzystając z połączenia komórkowego iPhone′a.

Przede wszystkim otwórz Ustawienia> Dane mobilne> Osobisty Flotspot lub Ustawienia> Osobisty hotspot, w zależności od używanej wersji iOS. Upewnij się, że jest włączony, a opcja Zezwalaj innym na dołączanie jest włączona. Zanotuj hasło Wi-Fi, które może być potrzebne później. Teraz musisz podłączyć urządzenie, które chcesz połączyć z Internetem przez iPhone'a, za pomocą Wi-Fi, Bluetooth lub USB.

Korzystanie z Wi-Fi

Na komputerze lub tablecie, który chcesz połączyć z Internetem, otwórz ustawienia Wi-Fi i poszukaj nazwy swojego iPhon′a na liście dostępnych sieci. Połącz się z nim i użyj hasła Wi-Fi pokazanego na ekranie iPhone′a; ten, który zapisałeś wcześniej. Jeśli używasz urządzenia Apple zalogowanego do tego samego Apple ID co Twój iPhone, hasło może nie być konieczne. Nawiązywane jest połączenie, a Twoje urządzenie może uzyskać dostęp do Internetu, korzystając z abonamentu na mobilną transmisję danych iPhone′a.

Korzystanie z Bluetootha

Działa to na komputerach Mac, PC i innych, ale w przypadku urządzeń iOS/iPadOS używaj połączenia Wi-Fi. Na iPhonie przejdź do Ustawienia> Bluetooth i upewnij się, że jest włączony. Upewnij się, że Bluetooth innych urządzeń jest również włączony. Jeśli zobaczysz urządzenie, z którym chcesz się połączyć, w sekcji Inne urządzenia, stuknij je i nawiąż połączenie Bluetooth. Jeśli nie, upewnij się, że Bluetooth jest również włączony dla tego urządzenia.

•  Na komputerze Mac kliknij ikonę Bluetooth na pasku menu, wybierz iPhone′a z listy, a następnie wybierz opcję Połącz z siecią.
•  Na komputerze z systemem Windows kliknij ikonę Bluetooth w obszarze powiadomień i wybierz Dołącz do sieci osobistej. Kliknij prawym przyciskiem myszy na iPhonie, najedź kursorem na "Połącz, używając" i wybierz "Punkt dostępu".

Korzystanie z USB

Podłącz iPhone′a do urządzenia, z którego chcesz korzystać online za pomocą kabla USB. W danym urządzeniu jest komputer Mac, przejdź do Preferencje systemowe -> Sieć, a następnie wybierz iPhone'a USB jako swoją sieć. Jeśli jest to inny komputer lub tablet , postępuj zgodnie z instrukcjami producenta dotyczącymi łączenia się z Internetem za pomocą urządzenia USB


Obrazek w obrazku . Funkcja oglądania

Możesz teraz zamknąć stronę wideo na iPhonie i kontynuować oglądanie w ruchomym oknie podczas korzystania z innych aplikacji. Działa w przypadku zwykłych filmów, takich jak filmy ze strony internetowej, aplikacja telewizyjna, a także podczas rozmowy wideo FaceTime. To świetny sposób na kontynuowanie oglądania podczas robienia czegoś innego na iPhonie i jest to również łatwe. Oto jak to działa.

1. Podczas oglądania wideo lub podczas rozmowy wideo FaceTime przesuń palcem ekran w górę lub dotknij przycisku Strona główna, aby wrócić do ekranu głównego. Wideo nadal jest odtwarzane w ruchomym oknie na tym, co jest otwarte na ekranie Twojego iPhone′a.
2.Tap ekran kontroli; odtwarzanie, pauza, 15 sekund i przewijanie wideo. Stuknij wideo, aby ukryć i pokazać elementy sterujące na ekranie. Ikona pośrodku pozwala zatrzymać i odtworzyć wideo, a także przeskoczyć do przodu i do tyłu o 15 sekund.
3.Zamknij okno lub wróć do pełnego rozmiaru Możesz przeciągnąć pływające okno do dowolnego rogu ekranu. Stuknij ikonę X w lewym górnym rogu, aby ją zamknąć, lub stuknij ikonę Picture-in-Picture w prawym górnym rogu, aby wyjść z trybu Picture-in-Picture iPhone′a i powrócić do wyświetlania na pełnym ekranie

Wyłącz to: niektórzy ludzie nie lubią funkcji Obraz w obrazie, ponieważ odkrywają, że przypadkowo ją aktywują. Jeśli jesteś taką osobą, z przyjemnością dowiesz się, że możesz wyłączyć obraz w obrazie w aplikacji Ustawienia. Otwórz Ustawienia i przejdź do Ogólne > Obraz w obrazie. Oferowana jest tylko jedna kontrola; przełącznik zatytułowany "Uruchom PiP automatycznie". Dotknij przełącznika, aby wyłączyć tę funkcję.


Skup się. Zmniejsz rozpraszanie

Focus przenosi tryb Nie przeszkadzać na wyższy poziom dzięki konfigurowalnym kategoriom, które pozwalają skoncentrować się na tym, co jest ważne w danym momencie. Na przykład możesz ustawić ukierunkowanie na pracę, które blokuje media społecznościowe i aplikacje rekreacyjne, ale przepuszcza rzeczy, które mogą być istotne dla twojej pracy, lub siłownię, która przepuszcza tylko powiadomienia o kondycji. Oto jak z niego korzystać.

1. Przejdź do Ustawienia > Skupienie. Niektóre kategorie są już oferowane. Jest regularny tryb "Nie przeszkadzać" i "Skupienia" na jazdę; Osobisty; Sen i praca. Włącz Udostępnij na różnych urządzeniach, aby zsynchronizować ustawienia na swoim sprzęcie Apple
2.Dotknij jednego z fokusów, aby go ustawić. W obszarze Dozwolone osoby dotknij Dodaj i na następnym ekranie zaznacz każdego, przez kogo chcesz przejść bez blokowania, gdy fokus jest aktywny. Możesz wybrać całą grupę lub żadną z innych osób.
3. Stuknij Zezwól lub Zezwól Brak, aby przejść do następnego ekranu, gdzie możesz zrobić to samo dla aplikacji i zezwolić niektórym aplikacjom na wysyłanie powiadomień, nawet jeśli dany Fokus jest aktywny. Stuknij przełącznik, aby zezwolić również na powiadomienia wrażliwe na czas.

Fokus w centrum sterowania : Najwygodniejszym sposobem włączenia fokusa jest korzystanie z centrum sterowania. Otwórz Centrum sterowania i naciśnij przycisk Fokus. Widzisz skonfigurowane przez siebie Fokusy. Dotknij jednego, aby go włączyć lub wyłączyć. Stuknij ikonę z trzema kropkami, aby wyświetlić opcje, w tym link Ustawienia, który przeniesie Cię do ekranu Ustawienia dla tego konkretnego Fokusa.

4. Po stuknięciu Zezwól lub Nie zezwalaj na żaden, możesz otrzymać ekran lub ekrany podobne do tego. Konfigurujemy fokus snu, więc jesteśmy zaproszeni do skonfigurowania różnych innych rzeczy związanych z dobrym snem. Są opcjonalne; to zależy od Ciebie.
5. Kiedy skończysz, Focus jest gotowy Jeśli włączyłeś Udostępnianie między urządzeniami, jego ustawienia są synchronizowane z komputerem Mac, iPadem i innym sprzętem Apple, a gdy aktywujesz ten Focus na jednym urządzeniu, jest on aktywny na wszystkich . Teraz przejdź do następnego ekranu.
6. Włącz lub wyłącz Status Fokusa, aby ostrzec tych, którzy próbują się z Tobą skontaktować, ale są blokowani przez Fokus. Możesz także ukrywać odznaki i strony na ekranie Flome, gdy fokus jest włączony i/lub wyświetlać zablokowane powiadomienia na ekranie blokady. Możesz również usunąć fokus tutaj.
7. W Ustawienia > Fokus, stuknij "+" w prawym górnym rogu, aby ustawić nowy Fokus, którego nie ma na liście wstępnie ustawionych. Wybierz jeden z wymienionych celów lub dotknij Niestandardowy, aby dodać zupełnie nowy; być nazwanym przez siebie.
8. Wpisz nazwę swojego Fokusa w polu u góry ekranu. Następnie możesz wybrać kolor ikony z zakresu dziesięciu, a także obraz ikony. Przewiń w górę ten ekran, aby zobaczyć cały asortyment
9. Od tego momentu procedura konfiguracji jest taka sama jak poprzednio; wybierz osoby i aplikacje, przez które chcesz zezwolić, gdy Twój Focus jest aktywny. Aby aktywować Fokus w Ustawieniach, przejdź do Ustawienia > Fokus, dotknij odpowiedniego Fokusa i włącz go (prawy górny róg)

Nie przeszkadzać w skupieniu
v 1. Przejdź do Ustawienia > Fokus > Nie przeszkadzać. W tym miejscu możesz ręcznie włączyć tryb Nie przeszkadzać lub ustawić automatyczne włączanie i wyłączanie zgodnie z harmonogramem, który możesz skonfigurować zgodnie z własnymi wymaganiami. Włącz opcję Włącz automatycznie, jeśli chcesz to zrobić.
2. Aby zmienić godziny, dotknij bieżących godzin i włącz przycisk Harmonogram. Stuknij jeden z dwóch razy, jak pokazano, a następnie ustaw nowy czas za pomocą pojawiających się kół. Wybierz dni tygodnia, do których chcesz zastosować harmonogram, a po zakończeniu stuknij Wstecz.
3. W sekcji Dozwolone powiadomienia możesz wybrać osoby i aplikacje, które nadal przechodzą, gdy Twój iPhone jest ustawiony w trybie Nie przeszkadzać. W obszarze Zezwalaj również możesz skonfigurować grupy z aplikacji Kontakty, aby zastąpić tryb Nie przeszkadzać, a także zezwolić na przechodzenie przez powtarzające się połączenia.
4. W Ustawieniach > Ostrość > Nie przeszkadzać, możesz ustawić, czy chcesz, aby osoby, które się z Tobą kontaktują, wiedziały, że korzystasz z trybu Nie przeszkadzać. Stuknij Status Fokusa i włącz go lub wyłącz. Gdy Status Fokusa jest włączony, ci, którzy do Ciebie piszą, otrzymują informację, że powiadomienia są wyciszone.
5. Na ekranie głównym możesz ukryć plakietki powiadomień i/lub wyświetlić określoną stronę główną, gdy tryb Nie przeszkadzać jest aktywny. W obszarze Ekran blokady możesz przyciemnić ekran blokady i/lub wyświetlić na nim wyciszone powiadomienia. Te dwa ostatnie kroki dotyczą również niektórych innych Fokusów.
6. Jeśli masz zegarek Apple Watch, możesz aktywować tryb Nie przeszkadzać bezpośrednio z nadgarstka. Po prostu przesuń palcem w górę od dołu tarczę zegarka, aby uzyskać panel sterowania, a następnie dotknij ikony Nie przeszkadzać, jak pokazano. To jednocześnie aktywuje tryb Nie przeszkadzać na zegarku i telefonie.
7. Gdy tryb Nie przeszkadzać jest włączony, ikona Księżyca i powiadomienie są wyświetlane na ekranie blokady iPhone&pime;a. Dotknij tego powiadomienia, a pojawi się wyskakujące okienko z zaproszeniem do wyłączenia funkcji Nie przeszkadzać. Możesz też oczywiście wyłączyć to za pomocą Centrum sterowania lub Ustawień, ale ekran blokady może być szybszy
8. W trybie Nie przeszkadzać Twój iPhone nie świeci się, nie dzwoni ani wibrować na ekranie blokady. Alarmy nadal brzmią, więc jeśli ustawiłeś je za pomocą Zegara lub innej podobnej aplikacji, nadal włącza się we właściwym czasie. Powiadomienia nadal przychodzą, ale po cichu

Ekran blokady ściemniania: W Ustawieniach > Ostrość > Nie przeszkadzać > Ekran blokady, możesz włączyć przyciemnienie ekranu blokady. Powoduje to przyciemnienie ekranu blokady, blokowanie połączeń i wyciszanie powiadomień do końca zaplanowanego czasu.

Korzystanie z Centrum sterowania :Możesz aktywować tryb Nie przeszkadzać z Centrum sterowania. Przesuń palcem w dół od prawego górnego rogu ekranu (lub od dołu w górę na iPhonie z przyciskiem Home) i dotknij ikony księżyca na przycisku Focus, aby ręcznie aktywować tryb Nie przeszkadzać.

Nie przeszkadzać podczas jazdy

1. W Ustawienia > Ostrość > Jazda, w sekcji Podczas jazdy, możesz aktywuj tryb Nie przeszkadzać podczas jazdy ręcznie lub automatycznie, gdy telefon wykryje, że jesteś w samochodzie lub gdy telefon jest połączony z samochodowym urządzeniem Bluetooth lub przez CarPlay.
2. Możesz także dodawać osoby lub grupy osób, z których wiadomości i połączenia są przesyłane, nawet jeśli włączona jest funkcja Nie przeszkadzać. W obszarze Ustawienia > Koncentracja > Jazda, dotknij Dozwolone powiadomienia, przejdź do tych, na które chcesz zezwolić, i zaznacz je.
Asystent Siri . Funkcja PA

Siri ma świetny nowy kompaktowy design. Twój osobisty asystent cyfrowy nie przejmuje już całego ekranu, ale pozwala Ci skoncentrować się na tym, co robisz. Poniżej znajduje się krótki przewodnik, który przeprowadzi Cię przez zadanie aktywacji i używania Siri oraz korzystania z niektórych bardziej zaawansowanych funkcji, takich jak ustawianie alarmów, sprawdzanie terminów, wyszukiwanie rzeczy i identyfikacja utworu.

Jak aktywować Siri i rozmawiać z nim

1. Aby otworzyć Siri, przytrzymaj przycisk Początek lub przycisk boczny na iPhone&pime;ach Face ID. Siri pojawia się teraz u dołu ekranu; jak widać tutaj.
2. Zacznij mówić, a kolorowa ikona rozbrzmiewa, informując Cię, że Siri Cię słyszy. Jeśli nie, dotknij go, aby ponownie porozmawiać z Siri.
3. Możesz również uzyskać dostęp do Siri, mówiąc "Hej Siri", a następnie wypowiadając swoją prośbę. Stuknij wyświetloną odpowiedź, aby otworzyć aplikację, która ją utworzyła.

Nauka Siri : im częściej korzystasz z Siri, tym więcej dowiaduje się o Tobie, Twoim głosie i rodzaju używanych słów. Asystent cyfrowy przyzwyczaja się do Twojego akcentu, a także do Twojego sposobu mówienia. Z biegiem czasu Siri lepiej rozumie język naturalny i wyrażenia, dzięki czemu jest łatwiejsza w użyciu i znacznie bardziej przydatna.

Co Siri może dla Ciebie zrobić

Sprawdź spotkania : Siri poinformuje Cię, czy masz jakieś spotkania w określonym dniu, a nawet w określonych ramach czasowych. Powiedz Siri coś w stylu "Jaki jest mój harmonogram na kwiecień?" i informuje o liczbie spotkań w danym miesiącu i wyświetla je na ekranie. Jeśli chcesz być bardziej szczegółowy, powiedz "Jakie mam dzisiaj spotkania?" lub "Jaki jest mój harmonogram na 19 czerwca?"
Szukaj rzeczy : aby sprawdzić rzeczy za pomocą Siri, porozmawiaj z Siri tak, jakbyś pytał człowieka. Na przykład "Która planeta jest największa?" "Dlaczego pada śnieg?" lub W jakich filmach zagrał Clint Eastwood? Siri korzysta ze źródła, które jego zdaniem najlepiej jest w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Jeśli chcesz skorzystać z konkretnej wyszukiwarki, po prostu wypowiedz nazwę przed pytaniem: "Google, jak daleko jest do Słońca?"
Dodaj rzeczy: Siri jest szczególnie dobry w pytaniach matematycznych, od ogólnych rzeczy, takich jak "Ile to jest sześć pomnożone przez dziewięć?" do bardziej rzeczywistych problemów, takich jak dzielenie rachunku w restauracji, "Co to jest 96 podzielone przez pięć?" jeśli to nie jest dla ciebie wystarczająco imponujące, spróbuj czegoś trudniejszego, takiego jak "Jaki jest pierwiastek kwadratowy z 45 051?" Dla śmiechu zapytaj "Co to jest zero podzielone przez zero?" Matematyka nigdy nie była tak zabawna.
Włączanie i wyłączanie alarmów : Siri ułatwia wykonywanie typowych zadań, ale nie zapominaj, że jest wiele innych rzeczy, w których może Ci pomóc Twój osobisty asystent. Zamiast męczyć się późno w nocy, aby włączyć lub wyłączyć poranny alarm, po prostu podnieś telefon do ucha, poczekaj na sygnały dźwiękowe i powiedz "Włącz (lub wyłącz) mój alarm". Siri to potwierdza.
Siri w aplikacjach innych firm: Apple udostępniło Siri programistom zewnętrznym. Możesz teraz obsługiwać aplikacje firm innych niż Apple za pomocą asystenta Siri. Na przykład możesz powiedzieć "Wyślij wiadomość przez WhatsApp", a Siri otworzy komunikator WhatsApp lub "Zarezerwuj mi Ubera", a samochód zostanie dla Ciebie zarezerwowany. Więcej wkrótce.
Zidentyfikuj utwór : Siri nie tylko służy do wyszukiwania treści w Internecie, ale także pozwala zidentyfikować utwór za pomocą oprogramowania do rozpoznawania dźwięku Shazam. Podczas odtwarzania piosenki aktywuj Siri i zapytaj "Co to za piosenka?" Siri wyszukuje, znajduje tytuł, a następnie łączy Cię do jego wpisu w iTunes, aby dać Ci szansę na jego zakup
Odtwarzaj muzykę : Siri może wyszukiwać i odtwarzać muzykę. Możesz nakazać Siri odtwarzanie swojej muzyki na kilka różnych sposobów. Najprościej jest powiedzieć "Odtwórz ". Możesz także użyć poleceń, takich jak "Graj na perkusji i basie" lub "Odtwórz moją playlistę ćwiczeń". Zakładając, że masz muzykę zdefiniowaną jako bęben i bas lub listę odtwarzania o nazwie Ćwiczenie, zaczynają grać. Może również pobierać muzykę z usługi przesyłania strumieniowego Apple Music na Twoim iPhonie.
Uzyskaj wskazówki: Siri naprawdę sprawdza się jako osobisty asystent, gdy potrzebujesz wskazówek. Po prostu zapytaj "Jak dojechać do domu?", "Pokaż mi drogę do " lub "Którą drogą do pracy?", a Siri przywoła aplikację Mapy, podając wskazówki. Możesz nawet zapytać "Gdzie jest najbliższy pub", dworzec kolejowy lub inny tego typu obiekt, a jeśli Siri znajdzie odpowiednie miejsce, zapytaj "Jak się tam dostać?" Siri rozumie doskonale
Pokaż mi zdjęcia… : Siri może wyszukiwać zdjęcia zarówno w aplikacji Zdjęcia, jak iw Internecie. Zapytaj (na przykład), "Pokaż mi zdjęcia zachodów słońca", a Siri wyszuka w Zdjęciach odpowiednie zdjęcia. Zapytaj "Pokaż mi zdjęcia w sieci zachodów słońca", a otrzymasz wyniki z Safari. Stuknij zdjęcie, aby wyświetlić większy podgląd, i stuknij ponownie, aby otworzyć je w Safari.
Wyślij wiadomości : Aby wysłać wiadomość za pomocą Siri, powiedz "Powiedz [osobie] [wiadomość]", np. "Powiedz mojej żonie, że się spóźnię". Gdy dyktujesz wiadomość, wypowiadaj interpunkcję. Na przykład "Witam przecinek, dotarłem kropka". Siri następnie wyświetla wiadomość i pyta, czy jesteś gotowy do wysłania. Powiedz "Tak" lub dotknij "Wyślij", a wiadomość zostanie wysłana.

Skróty Siri

Korzystając ze skrótów Siri i nowej aplikacji Skróty, możesz uzyskać jeszcze więcej dzięki osobistemu cyfrowemu asystentowi Apple. Przy odrobinie praktyki możesz zaprojektować wszelkiego rodzaju przydatne skróty, grupując instrukcje pod jednym poleceniem na iPhonie.
1. Aplikacja Skróty jest całkowicie darmowa, bez konieczności dokonywania zakupów w aplikacji. Jeśli nie masz go jeszcze na iPhonie, możesz przejść do App Store, aby go pobrać i zainstalować. Po pobraniu otwórz aplikację, aby kontynuować.
2. Możesz tworzyć własne polecenia Siri. Na karcie Moje skróty dotknij Wszystkie skróty, a następnie ikonę plusa (w prawym górnym rogu), aby rozpocząć. Stąd możesz zbudować łańcuch działań; w naszym przykładzie szukamy lokalnych kawiarni, a następnie uzyskujemy wskazówki.
3. Jeśli jeszcze nie stuknąłeś pola u góry ekranu i nadaj skrótowi nazwę. Podaj jasną, konkretną nazwę, której nie można pomylić z innymi działaniami. Aby przetestować, czy działa, naciśnij ikonę Odtwórz u dołu ekranu.
4. Uruchom skrót, aktywując Siri mM i wypowiadając wybraną wcześniej frazę. Twoje skróty są synchronizowane przez iCIoud, więc skrót utworzony na Twoim iPhonie pojawia się na każdym urządzeniu zalogowanym na to samo konto iCIoud.
5. Możesz także przeglądać, pobierać i korzystać z szeregu gotowych skrótów utworzonych przez innych użytkowników iPhone'a. Aby uzyskać do nich dostęp, przejdź do Galerii, dotykając jej ikony u dołu ekranu głównego. W sieci znajdują się również strony ze skrótami.
6. Gdy znajdziesz skrót, który Ci się podoba, stuknij Pobierz skrót, aby pobrać go do aplikacji Skróty. Możesz także stuknąć opcję Pokaż czynności, aby zobaczyć, jak została wykonana, co jest świetnym sposobem na nauczenie się pisania własnych skrótów.

Tryb ciemny. Funkcja ekranu

Jeśli wolisz ciemniejszy ekran na swoim iPhonie, być może w celu zmniejszenia odblasków na ekranie w środku dnia lub ułatwienia wzroku po zachodzie słońca, tryb ciemny jest dla Ciebie. Jest łatwy w konfiguracji i obsłudze.

1. Aby skonfigurować i używać trybu ciemnego, otwórz Preferencje systemowe (aplikację z szarą ikoną pokazującą tryby) i przewiń w górę. Stuknij łącze Wyświetlacz i jasność; znajduje się w trzecim zestawie linków i ma niebieską ikonę podwójnego A.
2. U góry ekranu widoczne są opcje Jasny i Ciemny; dotknij jednego, aby go wybrać, natychmiast rozjaśniając lub przyciemniając ekran. Jest to opcja służąca do trwałej zmiany ekranu między trybem jasnym i ciemnym.
3. Pod obrazami Jasny i Ciemny znajduje się przełącznik oznaczony Automatycznie. Jeśli chcesz, aby tryby jasny i ciemny przełączały się automatycznie, włącz go, dotykając tego przełącznika. Zrób to, a łącze Opcje pojawi się pod przełącznikiem Automatycznie.
4. Domyślnie tryb światła jest aktywowany rano przed przejściem do trybu ciemnego wieczorem, mniej więcej od wschodu do zachodu słońca. Dotknij Harmonogram niestandardowy, aby zmienić godzinę, w której tryb ciemny włącza się i wyłącza
5. Stuknij opcję Wygląd światła, a następnie stuknij godzinę podaną na liście, aby wyświetlić klawiaturę numeryczną. Wpisz godzinę, o której chcesz aktywować tryb oświetlenia iPhone'a, i dotknij przełącznika AM/PM, aby przełączać się między porankiem a popołudniem
6. Teraz dotknij Dark Appearance i ustaw czas, w którym chcesz aktywować Dark Mode. Następnie możesz dotknąć Wstecz, aby wrócić do aplikacji Ustawienia. Możesz zmienić te ustawienia ponownie później, jeśli chcesz, i włączyć lub wyłączyć Automatyczne przełączanie.

Zaloguj się przez Apple. Funkcja bezpieczeństwa

Od jakiegoś czasu zewnętrzni programiści mogą oferować opcję logowania się do swoich aplikacji za pomocą kont Facebook i Google zamiast używania adresu e-mail i unikalnego hasła; o którym możesz zapomnieć w późniejszym terminie. Apple przystąpił do działania dzięki Zaloguj się za pomocą Apple i jest bezpieczniejszy i bardziej prywatny niż jego konkurenci.

1. Podczas konfigurowania nowego konta niektóre aplikacje i witryny internetowe umożliwiają logowanie się za pomocą mediów społecznościowych i kont internetowych, takich jak Facebook, Google i Windows Live. Tam, gdzie jest to możliwe, możesz również zalogować się przy użyciu swojego Apple ID.
2. Logujesz się w Apple za pomocą swojego Face ID, naszego Touch ID. Twoje konto jest tworzone w danej witrynie lub aplikacji, bez konieczności wpisywania swoich danych i wymyślania hasła. To bardzo wygodne i szybkie.
3. Jeśli logujesz się do aplikacji i nie chcesz dawać im swojego adres e-mail, możesz zarejestrować się za pomocą losowego adresu wygenerowanego przez Apple i przekazanego na Twój adres e-mail iCIoud. Można to usunąć w dowolnym momencie.

Kontrola bezpieczeństwa: logowanie za pomocą Apple jest uwierzytelniane za pomocą Face ID lub Touch ID, więc wystarczy spojrzeć na iPhone′a lub położyć palec na przycisku Początek, aby udowodnić, że uzyskujesz dostęp do swojego konta. Jest to proste, wygodne i bardzo szybkie w wykonaniu.


Dostosowywanie. Zabawna funkcja

Jeśli chcesz zmienić wygląd i działanie swojego iPhone′a, możesz dostosować go do swoich wymagań. Zmiana tapety daje nowe tło zarówno za ikonami ekranu głównego, jak i na ekranie blokady. Możesz także zmienić dzwonki, a nawet przypisać konkretny ton do kontaktu, aby zawsze wiedzieć, kiedy ta osoba dzwoni. Oto jak to zrobić.

Zmiana tapety
1. Przejdź do Ustawienia > Tapeta i stuknij Wybierz nową tapetę Wybierz spośród Dynamiczny, Zdjęcia, Na żywo lub zdjęcie z aplikacji Zdjęcia. Dynamiczne tapety są lekko animowane, fotosy są statyczne, a tapety na żywo dają więcej ruchu.
2. Stuknij zdjęcia znalezione w opcjach Dynamiczne, Zdjęcia i Na żywo, aby poruszać się po obrazach aplikacji Zdjęcia. Wybierz zdjęcie, dotykając go, a następnie przeciągnij i ściśnij, aby je przesunąć i przeskalować, aby dopasować je do ekranu.
3. Jeśli tapeta jest animowana, ikona obok Anuluj wyłącza animację. Ikona obok przycisku Ustaw włącza i wyłącza powiększenie w perspektywie. Dotknij Ustaw i wybierz nową tapetę na ekranie głównym, ekranie blokady lub na obu.

Zmiana dzwonków

1. W aplikacji Ustawienia dotknij Dźwięki i haptyka. Z tej listy możesz zmienić efekty dźwiękowe dla wszystkich kluczowych alertów aplikacji, takich jak dzwonek połączeń przychodzących i dźwięki tekstowe, a także dostosować wibracje.
2.Aby zmienić dźwięk dzwonka lub alertu, znajdź żądany dźwięk na liście i dotknij go. Zostanie wyświetlony nowy ekran, z którego możesz zmienić wzór wibracji, przejść do Sklepu dźwięków lub zmienić ton na inny.
3. Aby wypróbować nowy dźwięk, dotknij go na liście; Jest zaznaczony i odtwarzana jest próbka, dzwonki znajdują się na liście poniżej Dźwięki alertów i można je również próbkować, po zaznaczeniu żądanych dźwięków po prostu zamknij aplikację Ustawienia.
4. Możesz kupować nowe dzwonki bezpośrednio ze swojego iPhone′a. Przejdź do opcji Ustawienia > Dźwięk i haptyka i dotknij opcji Dodaj adres URL dzwonka Q, teraz dotknij opcji Sklep z dźwiękami, aby wyświetlić opcje. Stuknij opcję Dźwięki, aby wyświetlić zakres dzwonków, które można kupić.

Przypisz dzwonek

Możesz przypisać konkretny dzwonek do kontaktu, więc gdy ta osoba dzwoni, odtwarzany jest wybrany dzwonek zamiast standardowego ustawionego dla iPhone′a. Najpierw otwórz dane osoby w aplikacji Kontakty. Stuknij Edytuj w prawym górnym rogu szczegółów kontaktu. Znajdź opcję Dzwonek, która jest obecnie ustawiona na Domyślny i dotknij jej. Możesz teraz wybrać nowy dzwonek; ta zmiana dotyczy tylko tego kontaktu.

Czas ekranu. Funkcja monitorowania

Dzięki funkcji Czas przed ekranem możesz sprawdzić, co robiłeś na iPhonie i jak długo, a także ustawić limity korzystania z iPhone′a przez Ciebie lub Twoje dzieci. Jeśli martwisz się, że spędzasz zbyt dużo czasu w mediach społecznościowych, ta funkcja jest dla Ciebie.

Czas przed ekranem w centrum uwagi1. Aby otworzyć Czas przed ekranem, przejdź do Ustawienia > Czas przed ekranem. Możesz także przejść do ekranu widżetów, przesuwając palcem w prawo z ekranu blokady lub ekranu głównego i dotykając widżetu Czas przed ekranem u dołu.
2. Podsumowanie tego, jak korzystasz z iPhone'a w każdy dzień tygodnia. Stuknij pasek, aby zobaczyć, ile zużyłeś tego dnia. Pokazane jest również Twój średni dzienny czas oraz czy jest to wzrost czy spadek.
3. Ten link prowadzi do bardziej szczegółowego zestawienia tego, co robiłeś z telefonem i kiedy.
4.Dotknij tutaj, aby zaplanować przestój swojego iPhone'a. W tym czasie mogą być używane tylko aplikacje, które wybierzesz do wykluczenia. To świetnie, jeśli uważasz, że spędzasz zbyt dużo czasu na iPhonie.
5.Dotknij tutaj, aby ograniczyć czas spędzany w niektórych aplikacjach lub kategoriach aplikacji. W końcu możesz przełamać ten nawyk na Facebooku z niewielką pomocą Screen Time.
6. Ta opcja pozwala ograniczyć interakcje z określonymi kontaktami, zarówno w okresach "zwykłych", jak i przestojów. Ponownie, pozwala to ograniczyć korzystanie z iPhone′a.
7.Dotknij tutaj, aby zidentyfikować aplikacje, które chcesz wykluczyć z przestojów lub ograniczeń czasowych. Telefon, Wiadomości, FaceTime i Mapy są zawsze domyślnie dozwolone, ale możesz edytować tę listę.
8.Dotknij tutaj, aby wyświetlić ograniczenia chronione hasłem, których można użyć do zablokowania wszelkich nieodpowiednich treści. Właśnie tak, jeśli twoje dzieci mogą korzystać z twojego iPhone′a.

Więcej opcji : Przewiń stronę Czas przed ekranem w górę, aby uzyskać jeszcze dwie przydatne opcje. Udostępnij na różnych urządzeniach łączy ustawienia Czasu przed ekranem dla całego sprzętu Apple, który jest zalogowany do tego samego Apple ID, a funkcja Wyłącz Czas przed ekranem całkowicie wyłącza tę funkcję.

Konfigurowanie i używanie funkcji Czas przed ekranem

1. Przede wszystkim przejdź do Ustawienia> Czas przed ekranem. Gdy po raz pierwszy otworzysz to ustawienie, pojawi się okno z informacją, co może zrobić ta nowa funkcja iPhone′a.
2. Czas ekranu pozwala monitorować i regulować korzystanie z iPhone′a Twojego dziecka, a także przeglądać własne. Jeśli jest to iPhone Twojego dziecka, możesz dotknąć tej opcji i skonfigurować różne opcje kontroli rodzicielskiej.
3. Dotknij wykresu, aby uzyskać więcej szczegółów. Stuknij zakładki u góry, aby przełączać się między dniem dzisiejszym a ostatnimi siedmioma dniami. Jeśli masz więcej niż jedno urządzenie Apple, stuknij Urządzenia (w prawym górnym rogu), aby wybrać jedno.
4. Stuknij aplikację w tym przeglądzie, aby zobaczyć, jak długo ostatnio z niej korzystasz, z podziałem na czas w widoku Dzisiaj i według dni na stronie Ostatnie 7 dni. Stuknij Dodaj limity, aby ograniczyć czas, który możesz spędzić w tej aplikacji.
5. Przewiń stronę podsumowania, aby zobaczyć, ile razy odebrałeś iPhone'a w ciągu ostatniego dnia lub w ciągu ostatnich siedmiu dni, a także ile powiadomień otrzymałeś na iPhone'a w tym czasie.
6. Stuknij aplikację wymienioną w sekcji "Powiadomienia", aby zmienić ustawienia powiadomień dla tej aplikacji. Na przykład możesz wybrać, jakiego rodzaju powiadomienia chcesz i czy wydają dźwięk po przybyciu.

Centrum powiadomień. Funkcja informacyjna

Centrum powiadomień w iOS 15 zostało przeprojektowane wizualnie. Teraz, gdy otrzymujesz powiadomienia od innych osób, na przykład przychodzące wiadomości, ich zdjęcie jest wyświetlane obok powiadomienia. Powiadomienia z aplikacji mają większe ikony pokazujące, która aplikacja je wysłała, a powiadomienia, które nie są pilne, mogą być sortowane i dostarczane, gdy nie jesteś tak zajęty.

Korzystanie z Centrum powiadomień

1. Aby uzyskać dostęp do Centrum powiadomień, przesuń palcem w dół z górnej części ekranu. Powiadomienia są ułożone w stosy zgodnie z aplikacją, która je wysłała. Stuknij jeden z tych stosów, aby go otworzyć i zobaczyć jego powiadomienia.
2. Aby usunąć pojedyncze powiadomienie, przesuń je w lewo i dotknij przycisku Wyczyść. Aby usunąć wszystkie powiadomienia otrzymane z danej aplikacji, dotknij X obok nazwy aplikacji, a następnie przycisku Wyczyść, który ją zastępuje. Wszystkie te powiadomienia znikają.
3. Przesuń przychodzące powiadomienie w lewo i dotknij Opcje, aby wyciszyć powiadomienia z tej aplikacji na godzinę lub resztę dnia, wyświetlić ustawienia powiadomień tej aplikacji lub całkowicie wyłączyć powiadomienia dla tej aplikacji.
Opcje powiadomień : jeśli przesuniesz powiadomienie w lewo, zobaczysz przyciski Opcje i Wyczyść. Jeśli jednak przeciągniesz go jeszcze dalej w lewo, możesz go całkowicie przesunąć z ekranu, usuwając go bez konieczności stukania przycisku Wyczyść.

Organizowanie powiadomień

1. Przejdź do Ustawienia > Powiadomienia, aby wyświetlić listę aplikacji, które generują powiadomienia. Dotknij jednego. Możesz też przesunąć powiadomienie z Centrum powiadomień i dotknąć Opcje > Ustawienia, aby przejść bezpośrednio do ustawień powiadomień tej aplikacji.
2. Możesz edytować sposób, w jaki aplikacja wysyła powiadomienia. Te zmiany są dość oczywiste. Zmiany można wprowadzać dla poszczególnych aplikacji, dzięki czemu można wyłączyć powiadomienia w jednej aplikacji, ale zachować je dla pozostałych.
3. Włączenie odznak powoduje umieszczenie czerwonego kółka na ikonie ekranu głównego aplikacji, pokazując, ile aktualnie posiada powiadomień. Pokaż jako banery wyświetla przychodzące powiadomienie na ekranie jako tymczasowy lub stały pasek (do wyboru).

Podgląd powiadomień

1. Naciśnij i przytrzymaj powiadomienie, aby wyświetlić podgląd zgłoszenia, o którym mowa. Dostępne opcje zależą od aplikacji, która wysłała powiadomienie.
2. Tutaj długo dotykaliśmy powiadomienia z aplikacji Wiadomości, dając nam podgląd wraz ze zdjęciem artykułu, którego dotyczy. Dotknij go, aby przeczytać artykuł w aplikacji.
3. Wyświetl podgląd powiadomienia o wiadomości lub wiadomości e-mail i możesz odpowiedzieć z poziomu powiadomienia, zamiast uzyskiwać dostęp do samej aplikacji. To bardzo wygodny sposób na wysłanie szybkiej odpowiedzi.

Uzyskiwanie dostępu do powiadomień w aplikacji

1. Wiele aplikacji na iPhone'a wysyła powiadomienia, do których można uzyskać dostęp podczas korzystania z innej aplikacji. Gdy nadejdzie, uzyskaj do niego dostęp, kładąc palec na powiadomieniu i przesuwając w dół.
2. Stuknij powiadomienie, aby przejść bezpośrednio do aplikacji. Tutaj przeciągnięcie powiadomienia w dół pozwala odpowiedzieć na wiadomość, a dotknięcie go przeniesie Cię bezpośrednio do aplikacji Wiadomości.

Korzystanie z powiadomień aplikacji

1. Otwórz aplikację Poczta i sprawdź podsumowanie powiadomień, aby je otrzymać. za pośrednictwem poczty. Gdy wiadomość e-mail zawiera dodatkowe dane kontaktowe, których nie masz jeszcze w aplikacji Kontakty, otrzymasz powiadomienie .

2. Jeśli dotkniesz powiadomienia, zostanie wyświetlona wizytówka danej osoby, a nowe informacje zebrane z wiadomości e-mail zostaną wyświetlone jako sugestia. Jeśli akceptujesz zmianę, dotknij Aktualizuj (w prawym górnym rogu).

Podsumowanie powiadomień : jeśli wolisz, aby powiadomienia, które nie są pilne, takie jak tweety i powiadomienia z Facebooka od znajomych, pojawiały się w bardziej dogodnym czasie - na przykład poza godzinami pracy - możesz zebrać te niepilne powiadomienia i zlecić ich wysłanie, gdy ty wybierasz. Przede wszystkim otwórz aplikację Ustawienia, a następnie dotknij opcji Powiadomienia. Na górze tej listy znajduje się opcja o nazwie Zaplanowane podsumowanie. Dotknij tego, a na następnym ekranie dotknij przełącznika, aby włączyć tę opcję. Zostanie wyświetlony ekran wprowadzający wyjaśniający, jak działa Podsumowanie powiadomień i co osiąga. Stuknij niebieski przycisk Kontynuuj, aby rozpocząć proces konfiguracji. Następnie zostaniesz poproszony o wybranie aplikacji, które chcesz uwzględnić w podsumowaniu. Dotknij Pokaż więcej u dołu tego ekranu, a zobaczysz wszystkie aplikacje, które możesz w ten sposób połączyć. Bezpośrednie wiadomości i pilne powiadomienia są zawsze wysyłane natychmiast. Stuknij kółko obok aplikacji, których powiadomienia chcesz połączyć, a następnie stuknij "Dodaj [X] aplikacje" u dołu ekranu. Następnie musisz ustawić harmonogram. Możesz wybrać, kiedy otrzymasz podsumowanie. Możesz wybrać więcej niż jeden raz; po prostu ustaw czas pierwszego i drugiego podsumowania, a następnie stuknij opcję Dodaj podsumowanie, jeśli chcesz dodać więcej. Twój pakiet powiadomień, które nie są wrażliwe na czas, wysłane przez wybrane wcześniej aplikacje, są wysyłane w tych godzinach. Kiedy skończysz, stuknij Włącz podsumowanie powiadomień i gotowe. Możesz edytować swoje wybory, w tym czas przybycia i aplikacje w podsumowaniu, w Ustawienia > Powiadomienia > Zaplanowane podsumowanie. Możesz go wyłączyć, dotykając również tutaj przełącznik Zaplanowane podsumowanie.

Bluetooth i AirDrop

AirDrop doskonale nadaje się do bezprzewodowego udostępniania plików, a dzięki Bluetooth możesz sparować i połączyć iPhone'a z urządzeniami bezprzewodowymi, takimi jak głośniki, słuchawki i klawiatury. Oto jak korzystać z obu tych funkcji.

Używanie AirDrop do przesyłania plików

1. Wyślij pliki do innych urządzeń Apple za pomocą AirDrop. Włącz Wi-Fi i Bluetooth, a następnie przejdź do Ustawienia > Ogólne > AirDrop i zdecyduj, czy odbieranie przez AirDrop jest włączone, czy wyłączone, udostępniaj tylko Kontaktom lub udostępniaj wszystkim.

2. Wybierz plik, zdjęcie lub film, który chcesz wysłać przez AirDrop, i otwórz go. Stuknij ikonę udostępniania (strona ze strzałką skierowaną w górę), a następnie stuknij AirDrop w wyskakującym oknie Stuknij osobę, do której chcesz wysłać plik, a zostanie on wysłany. 3. Jeśli akceptujesz AirDrops od wszystkich, jeśli wysłano Ci plik AirDrop, musisz go najpierw zaakceptować. Pliki AirDropped są dostępne z ich aplikacji hosta: linki Safari otwierane w Safari, zdjęcia w aplikacji Zdjęcia itp.

Parowanie i usuwanie parowania z Bluetooth

1. Bluetooth może bezprzewodowo łączyć iPhone′a z urządzeniami, takimi jak głośniki, słuchawki i klawiatury. Element, z którym chcesz sparować, musi być umieszczony w trybie parowania. W tym celu postępuj zgodnie z instrukcjami producenta.
2. Przejdź do Ustawienia > Bluetooth, a urządzenie, które parujesz, powinno zostać wyświetlone. Dotknij go, a dwa sparowane urządzenia Parowanie wystarczy wykonać tylko raz. Nie musisz parować urządzenia Bluetooth za każdym razem, gdy go używasz.
3. Aby rozparować urządzenie, wybierz Ustawienia > Bluetooth, stuknij ikonę "i" obok danego urządzenia. Następnie możesz go odłączyć (zakładając, że jest aktualnie podłączony) lub dotknąć "Zapomnij to urządzenie", aby całkowicie je sparować.

Rozwiązywanie problemów i konserwacja

Twój iPhone jest bardzo niezawodny, ale nawet najlepsza technologia czasami nie działa. Jeśli masz problemy, wypróbuj jedną z tych porad i wskazówek. Może sprawić, że ponownie zaczniesz działać bez konieczności odwiedzania sklepu Apple Store.

Zamknij aplikację : jeśli aplikacja zawiesiła się lub działa bardzo wolno, spróbuj wymusić jej zamknięcie. Na iPhonie bez przycisku Początek na ekranie głównym przesuń palcem od dołu do połowy ekranu. Jeśli Twój telefon ma przycisk Home, szybko naciśnij go dwukrotnie. Tak czy inaczej, dojdziesz do ekranu pokazującego otwarte aplikacje. Znajdź wadliwy i przesuń go z górnej części ekranu.
Uruchom ponownie iPhone′a : Ta wskazówka rozwiązuje większość problemów z iPhonem i ogólnie większość problemów technicznych, więc zawsze zaczynaj od tego, jeśli masz problem. Aby ponownie uruchomić iPhone′a bez przycisku Home, naciśnij i przytrzymaj boczną i górną głośność guziki. Na starszych iPhone′ach naciśnij i przytrzymaj boczny lub górny przycisk. Pojawi się ten ekran, z którego możesz wyłączyć iPhone′a za pomocą suwaka.
Wymuś ponowne uruchomienie : jeśli telefon zawiesił się i nie możesz ponownie uruchomić w normalny sposób, spróbuj wymusić ponowne uruchomienie. Jeśli korzystasz z iPhone'a 8, 8 Plus lub iPhone'a bez przycisku Home, naciśnij i zwolnij przycisk zwiększania głośności, naciśnij i zwolnij przycisk zmniejszania głośności, a następnie naciśnij i przytrzymaj przycisk boczny (wykonuj te naciśnięcia szybko). Na telefonie iPhone 7 lub 7 Plus naciśnij i przytrzymaj przycisk boczny oraz przycisk zmniejszania głośności. Na iPhonie SE, iPhonie 6s lub czymkolwiek starszym przytrzymaj przyciski Home i boczne. Niezależnie od tego, który telefon jest, wymusza to ponowne uruchomienie iPhone'a i pojawienie się logo Apple.
Wyczyść kartę SIM : Niepewne połączenia mogą być spowodowane przez brudną lub przemieszczoną kartę SIM. Włóż spinacz do papieru lub specjalne narzędzie do wyjmowania karty SIM do małego otworu z boku iPhone'a, aby wysunąć tacę SIM. Wyczyść kartę SIM suchą szmatką i wymień ją.
Zresetuj ustawienia sieci : Jeśli masz problemy z łącznością i ponowne uruchomienie iPhone′a nie pomogło, spróbuj przejść do Ustawienia> Ogólne> Przenieś lub zresetuj telefon i dotknij Resetuj> Resetuj ustawienia sieciowe. Musisz ponownie wprowadzić swoje hasła do Wi-Fi, ale może to sprawić, że będziesz znów działał.
Więcej resetów: jeśli resetowanie ustawień sieciowych nie powiedzie się, przejdź do Ustawienia> Ogólne> Przenieś lub zresetuj telefon i dotknij Resetuj> Resetuj wszystkie ustawienia. Musisz ponownie wprowadzić ustawienia, ale Twoje dane są nienaruszone. Aby wyczyścić iPhone′a i zacząć od nowa, stukając Wymaż całą zawartość i ustawienia i załaduj ponownie z kopii zapasowej.
Problemy z baterią : jeśli bateria się wyczerpuje, wybierz Ustawienia > Bateria i włącz tryb niskiego zużycia energii, aby zmniejszyć zużycie baterii. Jeśli masz ogólne problemy z baterią, przejdź do opcji Ustawienia > Bateria i stuknij opcję Kondycja baterii, aby sprawdzić, w jakim stanie. Bateria może wymagać wymiany.
Problemy z Bluetooth: Jeśli urządzenie Bluetooth działa, najpierw przejdź do Ustawienia> Bluetooth i wyłącz Bluetooth, policz do dziesięciu i włącz go ponownie. Jeśli to się nie powiedzie, znajdź dane urządzenie na liście Moje urządzenia i dotknij ikony "i" po jego prawej stronie. Stuknij opcję Zapomnij o tym urządzeniu, aby je rozparować, a następnie sparuj ponownie.
Brudne porty: kłaczki kieszeni czasami dostają się do portu Lightning lub gniazda słuchawkowego. Jeśli masz problemy, spróbuj wyczyścić te porty, wystawiając kłaczki plastikową wykałaczką lub innym podobnym niemetalowym urządzeniem. Zaskakujące jest, ile może się nagromadzić, uniemożliwiając prawidłowe włożenie wtyczek.
Czyszczenie iPhone′a: Jeśli chcesz wyczyścić iPhone′a, użyj miękkiej, niestrzępiącej się ściereczki. Jeśli musisz użyć płynu, upewnij się, że jest to chusteczka nasączona 70-procentowym alkoholem izopropylowym lub chusteczka dezynfekująca Clorox. Unikaj materiałów ściernych i nigdy nie używaj wybielacza. Nigdy nie pozwól, aby płyn dostał się do gniazda Lightning lub portu słuchawek iPhone′a.